Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Jabłonka i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 83
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
17.03.2016, 18:16 | czytano: 3595

Powstaje kolejna atrakcja dla rowerzystów

W Rabce-Zdroju rozpoczęła się budowa rowerowego miasteczka ruchu drogowego. Będzie to kolejna - po Skate i Trial Parku - duża atrakcja Parku Zdrojowego.

Wykonawcą inwestycji jest firma F.H.U. KAMBUD Stanisław Klimek ze Starego Wiśnicza, a koszt robót to 783 tys. zł.

Jak informuje Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, od kilku dni na miejscu trwają prace ziemne. W ciągu najbliższych miesięcy powstaną tu nawierzchnie asfaltowe i z kostki betonowej, ścieżki rowerowe, mała architektura - ławki, kosze, tablice, stojaki, trawniki, tory kolejowe z przejazdem, tory tramwajowe z przejazdem, zaś cały teren zostanie zagospodarowany.

Dzięki powstałemu miasteczku młodzi rowerzyści będą mogli sprawdzić w praktyce swoją znajomość przepisów ruchu drogowego, a egzaminy na kartę rowerową nie będą przeprowadzane w prowizorycznych warunkach. Planowany termin zakończenia prac to koniec maja tego roku.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
najnowsze informacje
komentarze
Trail13:51, 18 marca 2016
Niewielkim nakładem kosztów można było zmodernizować infrastrukturę już istniejącą i dzieci z Rabki i okolic miały by gdzie sprawdzać swoje znajomości ruchu drogowego. Resztę pieniędzy przeznaczyć np. na ścieżki single track'owe, które są coraz bardziej popularne w Polsce i przyciągają miłośników górskiej turystyki rowerowej. W Bielsku-Białej z budżetu obywatelskiego takie ścieżki powstały w zeszłym roku i cieszą się duża popularnością. Nasza okolica sprzyja jeździe górskiej a na szlakach bywa tłocznie, takie ścieżki są idealnym rozwiązaniem bo zwiększają bezpieczeństwo na szlakach (są wyłącznie dla rowerzystów), a dla miasta borykającego się z brakiem turystów były by ciekawą atrakcją.
obserwator12:55, 18 marca 2016
kolejna atrakcja dla urzędników że kase wydali a że bez pomyślunku to już ich nie interesuje
kolarz12:52, 18 marca 2016
miasteczko to plac zabaw dla dzieci a ścieżka rowerowa dla całych rodzin mogła by być ale o tym to nikt nie pomyślał banda urzędniczych idiotów
lubiący pojeździć na rowerze12:49, 18 marca 2016
lepsze 5 km ścieżki rowerowej niż jakieś idiotyczne miasteczko rowerowe - toć to jakiś absurd
znawca08:43, 18 marca 2016
@Rowerzysta
Najpierw trzeba nauczyć jeździć się na rowerze.Z tego co można zaobserwować,rowerzyści jeżdżą jak nawiedzeni.
aa08:17, 18 marca 2016
To kolejny absurd w mieście gdzie nie ma ścieżek rowerowych .Taki gospodarz to komedia omyłek.
Rowerzysta20:52, 17 marca 2016
To prawda, A.Z., ścieżki rowerowe powinny być priorytetem. Jedyna oficjalna ścieżka wzdłuż ul. Zakopiańskiej wśród spalin i dużego ruchu jest dalekim echem tego, jak powinna wyglądać prawdziwa ścieżka rowerowa. Im dłużej będziemy zwlekać z budową takich ścieżek, tym będzie trudniej, bo coraz to więcej obszaru Rabki jest po prostu zabudowywana. Sieć ścieżek rowerowych pomogłaby też walczyć ze smogiem, bo często nie ma sensownej alternatywy dla samochodu.
Mieszkaniec przy torach w Chabówce20:06, 17 marca 2016
Tory kolejowe i tramwajowe najważniejsze w Rabce w miasteczku rowerowym i Pendolino.Na youtubie widzieliśmy jak gość na rowerze mało nie rozwalił Pendolino.Uczcie się dzieciaczki,długiego życia życzę.
A.Z18:54, 17 marca 2016
Szkoda, że w Rabce nie powstaje żadna ściezka rowerowa, choćby pętla łącząca park z Poniczanką i dalej w górę rzeki do Nowego Światu i z powrotem do parku.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij