Niedziela, 05 kwiecień 2020, Imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny
Czarny Dunajec i okolice
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 25
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 25
Clear
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 25
Clear
13°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 30
Clear
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 25
Clear
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 25
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.03.2016, 09:34 | czytano: 3328

Z Gorlic do Zakopanego. Nowy komendant policji

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki powołał insp. Michała Gawlika, dotychczasowego szefa gorlickiej policji, na stanowisko komendanta policji w Zakopanem.

Wprowadzenie odbyło się w obecności zaproszonych gości i kierownictwa zakopiańskiego garnizonu. Inspektor Robert Strzelecki wręczając rozkaz o powołaniu na stanowisko, życzył nowemu szefowi zakopiańskiej komendy wielu sukcesów zawodowych. Przypomniał o tym, że inspektor Michał Gawlik przez blisko jedenaście lat kierował gorlickimi policjantami, a jednostka pod jego komendanturą uzyskiwała wymierne sukcesy. W ciepłych słowach wypowiedział się również burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Podkreślał wzorową współpracę miasta i policji. Podkreślił, że oczekuje jej kontynuacji, a ze swojej strony zapewnił o pełnym poparciu dla formacji. Gratulacje również złożył nowemu komendantowi brygadier Stanisław Galica, komendant zakopiańskiej straży pożarnej. Nowy szef tatrzańskich policjantów pełni obowiązki od dnia 30 marca 2016 roku.

W drugiej połowie marca dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem młodszy inspektor Maciej Woszczyna i jego pierwszy zastępca - nadkomisarz Aleksander Babiarz decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie zostali odwołani ze swoich stanowisk. Maciej Woszczyna był szefem zakopiańskiej policji przez 4 miesiące. Policja nie ujawniła powodów odwołania, ale media poinformowały, że chodziło o picie alkoholu w czasie służby i obecności na komendzie.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
zyg.20:14, 1 kwietnia 2016
Czy Z-ca Komendanta Woj. Policji R. Strzelecki, to może syn byłego komendanta wojewodzkiego gen. B.Strzeleckiego i ministrra d/s bezpieczeństwa w gabinecie prezydenta państwa naszego ?...
kibic21:44, 31 marca 2016
no prawda prawda zle mu z oczu patrzy... no ale pozory myla :)
huray18:45, 31 marca 2016
z wyglądu to facet niepijący ...
stamtad16:46, 31 marca 2016
GORLICE GORA!
elo11:46, 31 marca 2016
zle mu z oczu patrzy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij