Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
16°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 86
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 63
Clear
13°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.04.2016, 17:00 | czytano: 2940

Sprzątanie przydrożnych rowów z pozimowych śmieci

W przyszłym tygodniu na terenie gminy Czarny Dunajec ma się rozpocząć akcja wiosennego sprzątania przydrożnych rowów.

Zaapelował o to radny Władysław Lenart, który zwrócił uwagę na śmieci - opony, resztki karoserii, butelki - zalegające po zimie w przydrożnych rowach. - Jest to duży problem. Jeździmy po miejscowościach i to widać. Zatrudnieni w gminie pracownicy sami sobie z tym nie poradzą - mówił i podsunął pomysł zorganizowania akcji sprzątania np. z udziałem strażaków i młodzieży szkolnej. - My tego problemu nie rozwiążemy, ale trzeba podjąć temat, by przynajmniej raz w roku na jakiś czas zniknął - dodał.

Do wniosku radnego przychylił się wójt Józef Babicz. - Jestem za tym, żeby to zrobić - stwierdził i zapowiedział, że akcja sprzątania ruszy w przyszłym tygodniu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
wychowawca14:21, 7 kwietnia 2016
Rzeczywiście , Twój styl pisania wskazuje na wielką erudycję, oczytanie, ogromną wiedzę, bogaty zasób słownictwa, nie wiem jak kształtuje się Twoje IQ, myślę że maturę masz przydzieloną komisyjnie. Proszę się nie martwić o moją! Pozdrawiam.
jatoja04:42, 5 kwietnia 2016
@wychowawca - z tym stylem pisania matury byś nie zdał. Poczytaj trochę książek, będziesz miał większy zasób słownictwa w rowie, znaczy głowie :-)
baciok@21:50, 4 kwietnia 2016
Do wychowawca
Tak trzymać , w końcu niech każdy robi to za co bierze pieniądze.
wychowawca20:28, 4 kwietnia 2016
A czy zdajecie sobie sprawę co jest w śmieciach po rowach? Strzykawki, zużyte prezerwatywy po prostu śmieci!!!!!! Czy chciałbyś aby Twoje dziecko skaleczyło się podczas zbierania śmieci? A od czego jest gminna ekipa sprzątająca, wspomniani już alimenciarze. Czy Wójt tak chętnie pośle swoich wnuków do sprzątania rowów przydrożnych. Może niech się puknie w głowę zanim pośle dzieci do sprzątania rowów. Obiecuję, że jeżeli w tym roku w gminie Czarny Dunajec pośle Wójt dzieci do sprzątania rowów zawiadomię prokuraturę.
MM06:54, 4 kwietnia 2016
Co ma powiedziec Pan co ma wyciag na Dlugiej Polanie idac odKosciola wkierunku Dlugiej zasmiecone rowy do kresu nieprzyzwoitosci nie makto posprzatac gdzie jest ochrona srodowiska pija kawke /////
A. Słowikowski21:15, 3 kwietnia 2016
dobry pomysł tym bardziej gdy wspomne dzisiejszą wycieczkę rowerową ze znajomymi francuzami sztandarowym pomysłem władz za unijne pieniądze / czyli też tych francuzów/ czyli ŚCIEZKĄ ROWEROWĄ WOKÓL TATR a konkretnie w Rogoźniku na wys,zakładu pana Bieli w fosie aż pieni sie od ścieków / dolot rury z dawnych zakładów bud. wielkiej płyty/ obciach nieprzeciętny - może by się władza zainteresowała/poza tym rolnicy chyba złośliwie wylewają gnojówkę wzdłuż ścieżki - tłumaczę JEST TO NIELEGALNE gdyż można ją wywozić tylko pod pole orne a na łakach się ulatnia amoniak i jest zakazane - można stracić unijną dotację do hektara może ktoś z Agencjii Rolnej zainteresuje sie tematem...
baciok@13:32, 3 kwietnia 2016
Do nick pol
Twoje pytanie: A co dzieciom się stanie jak posprzątają?
Nic by sie im nie stało gdyby to było zgodne z prawem. Osobom niepełnoletnim(uczniowie , dzieci ) nie wolno wykopnywać żadnych robót na drogach (przeczytaj co to jest droga - to jezdnia, chodnik i pobocze) oraz w pasie drogowym.
Osoby pełnoletnie muszą przejść przeszkolenie oraz byc odpowiednio wyposażone. Proszę czytać dokładnie. Sprzatanie tak (ale las, łaka) a nie droga publiczna. Proste i logiczne.
To co wyprawia się corocznie w ramach takich akcji Sprzatania Gmin to sprawy dla prokuratorów. Nawet z wypowiedzi Pana Radnego w tym artykule wynika, że Gmina nakaże sprzątać Dyrektorom Szkół.
Nauczyciele boją się wychylać więc pójdą z dziećmi jak stado baranów.
Pytam się a jak w grupę dzieci wjedzie samochód. Kto bedzie odpowiadał???
dfdf11:52, 3 kwietnia 2016
@stachu Co racja to racja! Raba mogła załatwić remont a Ciemny Dunajec nic nie potrafi:( Tylko jest jedno ale Żwirownia i jej przeciążone auta. Tu trzeba gruntownie przebudować drogę nie wystarczy sam asfalt.
stachu08:00, 3 kwietnia 2016
Dobra niech droga jest wojewódzka,ale na pewno gmina ma też jakiś wpływ na to czy zostanie wyremontowana.Często tamtędy przejeżdżam jak już kończą się Pieniążkowice to zaczyna robić się kiepsko a ten odcinek to już masakra.Może coś pomyślą na wiosnę
pol02:34, 3 kwietnia 2016
A co dzieciom się stanie jak posprzątają? Zamiast przed komputerem to na świeżym powietrzu i będą mieć gimnastykę.Do dzieci powinni dołączyć zasiedziali urzędnicy gminni.
bodzio22:48, 2 kwietnia 2016
No dawniej pamiętam mysmy. zawsze. sprzatali jak chodziłem do szkoły nawet. 2 razy do roku na wiosne i jesień
do "stachu"21:03, 2 kwietnia 2016
Stachu ta droga nie jest gminna lecz wojewódzka
dfdf20:28, 2 kwietnia 2016
Stachu droga o której piszesz to droga wojewódzka! Ale i tak gmina dała ciał na maxa z nią.
Po drugie nie tylko śmieca Słowacy bo wystarczy pojechać w pola dookoła Dunajca i tam jest dopiero syf. Tony eternitu, odpadów z budowy itp.
Po trzecie fajnie pod płaszczykiem aktywizowania ludzi i akcji wszelakich wykorzystywać młodzież i ludzi.
Zarządcy tej gminy WYBITNIE sobie nie radzą ze swoimi obowiązkami. Co z zbiórką odpadów wielkogabarytowych lub odpadów niebezpiecznych (za rzadko raz do roku). To samo się tyczy smieci 1x w miesiącu. Wtedy latem smród w całej gminie nie do opisania. Dziwne, że na to godzi się SANEPiD jaki i na ciagle skażoną wodę z wodociągu gminnego.
baciok@20:22, 2 kwietnia 2016
Do Pana radnego Władysława Lenarta.
Czy Pan wie że dzieci i młodzież nie ma prawa sprzątać żadnych śmieci na drogach, chodnikach i w pasie drogowym.
Powinny to czynic słuzby przeszkolone i odpowiednio oznakowane.
Jeżeli nauczyciel wyjdzie z uczniami to grozi mu odpowiedzialność karna.
Jeżdżę i co roku na wiosnę widzę stada dzieci pałetające się beztrosko wokół dróg i sprzatające śmieci.
A tak to może by zatrudnić alimenciarzy i osoby pobierające zasiłki z GOPSu. Niech odrobią chociaż trochę.
p.19:56, 2 kwietnia 2016
w gminie Nowy Targ też tragedia! Każdy za śmieci płaci ale pewni mieszkańcy uwielbiają napakowane śmieciami reklamówki wyrzucać z samochodu do rowu! A ulubione miejsca to drogi prowadzące przez las!
stachu18:30, 2 kwietnia 2016
A czy gmina myśli o wyremontowaniu odcinka drogi od świateł w kierunku Pieniążkowic i Podczerwonego bo TROCHĘ już kiepska ta droga
Partyzant18:21, 2 kwietnia 2016
Co,strach sie za pepików zabrać?bo przecież na potęgę i jawnie wyrzucają w lasach i po rowach swoje śmieci.Lepiej po cichu posprzątać i nie roztrząsać tematu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij