Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Szczawnica i okolice
Clear
-8°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-6°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 90
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-4°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.04.2016, 12:00 | czytano: 4492

Nowy Targ: zakład utylizacji rozrasta się

Fot. Robert Miśkowiec

Zakład Utylizacji Opadów IB w Nowym Targu planuje nowe inwestycje. I prosi o zgodę gminy - współwłaścicieli gruntów przy ul. Jan Pawła II, na których działa przedsiębiorstwo śmieciowe. Ale w Czarnym Dunajcu mają w wątpliwości.

Z władzami czarnodunajeckiej gminy spotkał się w tej sprawie dyrektor Stanisław Nowak. Wyjaśniał, że spółka musi się rozbudowywać, bo jej działalność się rozrasta, musi też dostosowywać zakład do nowych przepisów. Mówił o wielomilionowych inwestycjach m.in. o budowie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, linii do recyklingu tworzyw sztucznych, myjni dla samochodów, centrum edukacji ekologicznej.

- Wszystkie pozostałe gminy wyraziły już zgodę na inwestycję - przekonywał. Ale czarnodunajeccy radni mają wątpliwości. Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk stwierdził, że gmina najpierw musi zwrócić się do kancelarii prawnej o analizę zaproponowanej umowy. - Bez analizy prawnej decyzji nie podejmiemy - mówił, a dyrektor Nowak prosił o jak najszybszą zgodę.

Radny Tadeusz Czepiel powiedział to, co boli wielu radych: że z jednej strony IB przychodzi z prośbą o zgodę na inwestycje, a z drugiej bez mrugnięcia okiem podnosi ceny odbioru odpadów. - Sentymentów co do cen nie mieliście żadnych, a wiedzieliście, że jesteście naszym dzierżawcą. Trzeba było nas potraktować inaczej - mówił radny z Załucznego domagając się partnerskiego traktowania.

r/
najnowsze informacje
komentarze
OBIEKTYWNY18:36, 6 kwietnia 2016
"IB" TO TRAGEDIA!!!! /.../

Proszę unikać pisania wielkimi literami. Moderator.
SL09:30, 6 kwietnia 2016
Chciałbym zapytać tych wszystkich mądrych czy byli kiedykolwiek na składowisku odpadów przy ul. Jana Pawła II ? Czy mają pojęcie o czym piszą? Smród? A czy ktoś z was piszących wie dlaczego śmierdzi? Kto produkuje odpady? IB produkuje odpady ? Proszę wejść kiedyś na teren zakładu i zobaczyć co tam jest przywożone, ogromne ilości resztek jedzenia, chleba i innych produktów spożywczych. To są odpady ulegające odpadowi. A wszechobecne folie które tak łatwo wynosimy ze sklepów, kiedyś nasze mamy chodziły do sklepu z siatkami wielorazowego użytku. Może pora zastanowić się nad źródłem powstawania odpadów, może pora uderzyć się w piersi, zakasać rękawy i zabrać się w gminach, szkołach za edukację ekologiczną, a nie tylko mówić o tym. Najłatwiej krytykować, gorzej coś zrobić.
ja05:48, 5 kwietnia 2016
Trzeba by się było dokładnie przyjrzeć temu zakładowi. W jaki sposób jest tam prowadzone składowanie odpadów.
Janek21:26, 4 kwietnia 2016
Kolejne wyciąganie kasy ze Skarbu Państwa czyli z naszych kieszeni.
16strzał18:23, 4 kwietnia 2016
Bo Ciemnodunajczanie chcą by śmieci odbierano 1x do roku! Co miesiąc zdecydowanie za często! Ulatnia się cenny smród i bród aż chce się płakać!
albinoi16:57, 4 kwietnia 2016
Co rzec? Broncie sie rekami i nogami przed IB! NA Jana Pawla zalegaja setki ton odpadow biodegradalnych z ktorych smierdzi az po same Tatry! Nikt nic z tym nie robi! To sa uklady i ukladziki...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij