Sobota, 04 kwiecień 2020, Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 52
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 52
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 52
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 52
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 52
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.04.2016, 09:16 | czytano: 2373

Nowe-stare władze

W sobotę w Gronkowie odbył się zjazd Nowotarskiego Miejsko-Gminnego Oddziału Związku OSP RP. Jego głównym tematem były wybory zarządu oraz komisji. Kolejny raz prezesem oddziału został Stanisław Chowaniak, a komendantem - Józef Tazik.

Była to też okazja do podsumowania 5 ostatnich lat. Strażacy w tym okresie wyjeżdżali do różnych zdarzeń 725 razy, w tym do 237 pożarów. Bolączką są bardzo duże koszty badań i szkoleń, które są dużym obciążeniem dla oddziału. Na same badania w przeciągu 5 ostatnich lat wydano aż 235 tys. zł. Przebadano 216 strażaków, co daje średnio ponad 1000 zł na jedną osobę.

Podczas spotkania poinformowano, że ponad 10 tys. strażaków jest potrzebnych do ochrony Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z każdej jednostki OSP zostanie oddelegowanych po 4 strażaków.

Poruszono też temat nielegalnego wypalania łąk, za które grożą surowe kary.

tek/
najnowsze informacje
komentarze
śmiech na sali13:08, 18 kwietnia 2016
Druhowie z gminy Nowy Targ dali się ograć druhom z miasta ... ha ha
Miastowi - 8 a z gminy 36 i dali się wyportkować :)

Wybrać na prezesa OSP w powiecie ... Józefa Galicę
eco22:29, 17 kwietnia 2016
Mam pytanie za co Wójt Szeliga ma tyle medali na piersi?
Julek19:54, 17 kwietnia 2016
Z każdej jednostki? A co to kur..... Nasza praca jest? Chwila, chwila. Niech Panowie z Zarządu jadą na obstawe.....skoro tacy cwani! Ja jestem ochotnikiem i jak chce to jadę, a nie że mi ktoś rozkazem straszy! Siarki, Kuczkowicze itp. Niech pokażą przykładem! A może oni szkoleń nie mają?
Julek19:51, 17 kwietnia 2016
Ech.....A za chwilę znów będą beczeć po remizach, Wojtach, radnych że Orawa rządzi w osp i pieniadze Ida tylko na Orawe.....

Zapytam się co Kuczkowicz i Siarka załatwili? Bo na pewno nie związkowe dotacje na sprzęt..... Państwowe pieniądze pchają tylko Swoim. Łopuszna się przekonała..... No ale skoro taki wybór, to teraz nie narzekajcie. Jedzcie jeszcze za frajer zabezpieczyć SDM, a Wasze szychy premie pozbieraja.
kolega po fachu15:07, 17 kwietnia 2016
no k**, nic sie nie zmieni przez nastepnych x lat, dramat.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij