Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.04.2016, 08:20 | czytano: 2270

Są już koncepcje na budowę PSZOK-u

W Krościenku jeszcze w tym roku może powstać punkt selektywnej zbiórki odpadów. Zorganizowanie takiego miejsca zaplanowano wstępnie na terenie gminnej oczyszczalni ścieków. Zakończył się właśnie nabór projektów na opracowanie koncepcji.

- W ramach ogłoszonego przez gminę Krościenko konkursu wpłynęło 7 ofert – mówi Grzegorz Szerszeń kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Krościenku. – Teraz mamy dwa miesiące, aby zaznajomić się z nimi.

PSZOK - punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, to miejsce na terenie gminy, w którym mieszkańcy pozostawiać mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. W ustawie wskazano dwa warunki, jakie spełniać musi PSZOK. Przede wszystkim zapewniać musi łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy. - Musi też przyjmować takie odpady komunalne, jak przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne – informuje Grzegorz Szerszeń.

tekst i zdj. Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
obserwator06:23, 29 kwietnia 2016
to zróbmy na tylce, może koło gimnazjum co?? albo moze w hali w gimnazjum?? albo na środku ulicy? bo gdzie inaczej? łatwy dostep musi być takze dla duzych samochodow ktore te odpady beda odbieraly, gdzyz np. meble nikt nie zaladuje na przyczepke w duzej ilości. albo może na Niwkach koło grzybka zrobmy.
Maniek20:56, 27 kwietnia 2016
Dla chcacego nic trudnego. Docenmy w koncu starania Gmiiek
Staszek z Niwek17:45, 27 kwietnia 2016
To są ustawy w PL. co znaczy łatwy dostęp?
mam jechać z Tylki na oczyszczalnię? wg mnie to NIE JEST ŁATWY DOSTĘP.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij