Radni oświadczają: "Wyrażamy dezaprobatę dla propozycji rozproszenia i uruchomienia w kilku lokalizacjach sprzedaży targowiskowej" - podhale24.pl
Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 11.952 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 9.972 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 13.896 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 12.78 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
Wiatr: 17.064 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 11.772 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
29.04.2016, 13:37 | czytano: 4037

Radni oświadczają: "Wyrażamy dezaprobatę dla propozycji rozproszenia i uruchomienia w kilku lokalizacjach sprzedaży targowiskowej"

NOWY TARG. Radni miejscy przedstawili dziś swoje stanowisko w sprawie przeniesienia targowicy miejskiej. Wyrażają w nim swój sprzeciw wobec zapowiedzi uruchomienia placów targowych poza wskazanym przez miasto terenem koło oczyszczalni ścieków.

Fot. Urząd Miasta w Nowym Targu
Fot. Urząd Miasta w Nowym Targu
Stanowisko radnych to w głównej mierze odpowiedź na zapowiedzi biznesmena Tomasza Żarneckiego, który na początku tego tygodnia poinformował o przygotowaniach do uruchomienia placu targowego na terenach byłej zajezdni PKS przy ulicy Ludźmierskiego. Jej otwarcie planuje w tym samym czasie, co nowej targowicy, wskazanej przez miasto, koło oczyszczalni ścieków.

Dziś nowotarscy radni wydali oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim:

„W związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi planowanego przeniesienia targowicy miejskiej Radni Rady Miasta w Nowym Targu wyrażają dezaprobatę dla propozycji rozproszenia i uruchomienia w kilku lokalizacjach sprzedaży targowiskowej na terenie miasta.

Pragniemy przypomnieć, że przeniesienie targowicy w związku z budową obwodnicy we wschodniej części miasta było planowane już w latach 70. Między innymi z tego właśnie powodu władze miasta nie były zainteresowane inwestycjami rozwojowymi na terenie starej targowicy, również takiego zainteresowania nie wykazywali prywatni właściciele przyległych terenów, na których prowadzona jest do dzisiaj działalność targowa. Władze miasta mając na uwadze plany rozbudowy układu komunikacyjnego w rejonie starej targowicy oraz potrzebę uporządkowania handlu targowiskowego w sposób zapewniający najlepsze standardy dla prowadzenia tej formy handlu i usług, a także zachowując właściwą dbałość w zakresie ładu przestrzennego, porządku i bezpieczeństwa publicznego, w tym ruchu drogowego skupiły się na poszukiwaniu miejsca, w którym mogłaby powstać nowa targowica miejska, spełniająca oczekiwania wszystkich zainteresowanych stron.

Jak wielu zapewne pamięta, w 2000 roku władze miasta wybrały lokalizację nowej targowicy na przeciwległym brzegu Dunajca, na terenie znajdującym się poniżej obszaru lotniska i niedawno wybudowanego cmentarza. W tym zakresie zlecono wówczas opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ - 16, który umożliwiłby wybudowanie nowej targowicy. Plan ten został uchwalony przez Radę Miasta 26 lipca 2006 roku.

3 listopada 2006 roku ówczesny Burmistrz Miasta ogłosił konkurs na projekt koncepcyjny urbanistyczno-architektoniczny zagospodarowania obszaru przeznaczonego pod targowisko miejskie wraz z otoczeniem, które mogłoby powstać w rejonie nazywanym Podmieścisko. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w 2007r. Niestety, w proponowanej lokalizacji Miasto było właścicielem tylko niewielkiej części potrzebnego gruntu (ok 1 ha), pozostała część była w posiadaniu prywatnych właścicieli. Pomimo licznych starań i wielokrotnych spotkań z właścicielami nie udało się wykupić potrzebnych gruntów jak i też zachęcić ich do przystąpienia do spółki. Zdaniem większości mieszkańców i nie tylko, ta lokalizacja była najlepszą ze wszystkich możliwych, jednak z powodu braku zgody właścicieli nieruchomości ostatecznie stała się niemożliwa do przeprowadzenia i koncepcja ta upadła.

W 2008 roku Miasto przystąpiło do budowy pierwszego etapu obwodnicy tj. odcinka łączącego ul. Waksmundzką z ul. Kowaniec (droga i most na Bałęzowym). Dalszym krokiem zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego oraz planami rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej jest budowa kolejnego odcinka obwodnicy przebiegającej przez teren starej targowicy do Alei Tysiąclecia i dalej przebudowanym odcinkiem ulicy Sikorskiego. Warunkiem przystąpienia do budowy drogi było przeniesienie targowicy w inne miejsce.

W 2012 roku Burmistrz Miasta ogłosił konkurs na lokalizację nowej targowicy miejskiej i zaprosił do składania ofert na jej zorganizowanie podmioty prywatne. Wpłynęły tylko dwie oferty pisemne od podmiotów prywatnych, pierwsza z lokalizacją na starym tartaku i druga w rejonie przy oczyszczalni ścieków. Właściciel nieruchomości po byłej bazie PKS nie wyraził wtedy zainteresowania i nie złożył - choć miał taką możliwość, swojej oferty. W związku z otrzymaniem w/w ofert, poprzedni Burmistrz Miasta w celu przeprowadzenia oceny oddziaływania na układ komunikacyjny miasta zlecił wykonanie „Analizy ruchu komunikacyjnego dotyczącej wpływu projektowanej w Nowym Targu nowej targowicy (dla obydwu lokalizacji) na istniejący i projektowany układ drogowy”. Analiza ta została zaprezentowana na posiedzeniu Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w dniu 28 września 2012 roku. W wyniku dokonanej oceny, Komisja (MKUA) wyraziła opinię, że korzystniejszą lokalizacją nowej targowicy jest lokalizacja w rejonie oczyszczalni ścieków. Następnie w dniu 19 grudnia 2012 roku na posiedzeniu Komisji Komunalnej Rady Miasta odbyła się prezentacja dwóch otrzymanych ofert. Targowica na terenie tartaku miała być zorganizowana w całości na gruntach prywatnych na obszarze około 6 hektarów. Ponadto konieczne było przeprowadzenie przebudowy i budowy nowych fragmentów dróg łącznie z budową skrzyżowania na zakopiance. Inwestycje drogowe zostały wycenione przez zainteresowanego oferenta na około 8 min zł. Oferent ten zastrzegł sobie zwrot całości nakładów na budowę dróg. Druga oferta wskazująca na lokalizację targowicy w rejonie oczyszczalni ścieków obejmowała obszar około 11 ha, z czego sam oferent posiadał niecałe sześć hektarów, a pozostały teren jest własnością miasta. Pragniemy też zwrócić uwagę, że w tamtym rejonie Miasto jest właścicielem łącznie ponad 20 ha gruntów, w tym teren strefy aktywności gospodarczej obejmuje około 8 ha. Cały teren przed rozpoczęciem inwestycji nowej targowicy był niezagospodarowany, mocno zdegradowany (stara oczyszczalnia), pozbawiony dojazdu. Podjęta decyzja przez samorząd miejski o wybudowaniu drogi nie tylko lepiej skomunikowała samą nową targowicę, ale co bardziej istotne otworzyła możliwość rozwoju obszaru obejmującego tereny stanowiące w większości grunty miejskie. Dzięki tej inwestycji wzrosła również wartość działek, stanowiących własność Miasta. Równolegle, w tym okresie władze miasta przystąpiły do budowy strefy aktywności gospodarczej. Skomunikowanie tej strefy do ronda im ofiar Katynia przez grunty miejskie wymagało nakładów rzędu 2 min złotych.

Biorąc pod uwagę że Miasto od zawsze było zainteresowane utrzymaniem handlu targowego, co wynika także wprost z ustawy o samorządzie gminnym (art. 7 ustawy - do zadań własnych gminy należą między innymi sprawy targowisk i hal targowych), Rada Miasta podejmuje niezbędne działania współdecydując chociażby o lokalizacji targowicy miejskiej z zachowaniem właściwych procedur, przepisów prawa oraz kierunków rozwoju urbanistycznego i gospodarczego miasta Nowy Targ (zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 6.1).

Na podstawie zaprezentowanych ofert, uwzględniając warunki finansowe oraz mając na uwadze wydaną opinię przez Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną, Rada Miasta opowiedziała się za wyborem lokalizacji nowej targowicy w rejonie oczyszczalni ścieków. W dniu 28 stycznia 2013 roku na wniosek ówczesnego Burmistrza, Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie oddania w dzierżawę nieruchomości miejskich celem budowy nowej targowicy przy oczyszczalni ścieków. Konsekwencją tego była zgoda na wybudowanie przez Spółkę „Nowa Targowica”. W ten sposób po ponad trzydziestu latach starań stało się możliwe przeniesienie miejskiej targowicy na nową lokalizację. Na tej podstawie były Burmistrz Miasta Pan Marek Fryźlewicz w dniu 27 listopada 2014 zawarł umowę dzierżawy gruntów miejskich w celu budowy nowoczesnego placu targowego wraz z niezbędną infrastrukturą. Od tego momentu Spółka „Nowa Targowica” przystąpiła do opracowania projektów i budowy miejskiej targowicy. Prace przebiegały zgodnie z harmonogramem i oczekiwaniem władz miasta czego wyrazem była pozytywna opinia wyrażona na wyjazdowym posiedzeniu wszystkich komisji Rady Miasta w dniu 21.04.2016. Przypominając w ten opisowy sposób działania władz miasta na przestrzeni ostatnich lat w zakresie wyboru nowej lokalizacji targowicy miejskiej, jako Radni Miasta Nowy Targ chcemy zdecydowanie przeciwstawić się pomysłowi rozdrobnienia handlu targowego w Nowym Targu. Na takie działanie Rada Miasta nie może wyrazić zgody, mając na względzie utrzymanie wielowiekowej tradycji nowotarskich jarmarków. Utworzenie więcej niż jednej lokalizacji jarmarku stanie się początkiem końca handlu targowego w naszym mieście.

Organy samorządu mają nie tylko prawo, ale obowiązek usprawniać działalność w zakresie organizacji i funkcjonowania targowisk z zachowaniem obowiązujących przepisów prawnych i potrzeb wynikających z kształtowania urbanistyki miasta, porządku i bezpieczeństwa publicznego, a także ruchu drogowego i odpowiednich warunków sanitarnych. Rada Miasta będzie podejmować niezbędne działania formalne w tym między innymi poprzez odpowiednie kształtowanie opłat targowych. Choć przepisy nie zabraniają handlu na terenach prywatnych, to jednak ustawodawca zostawił samorządom prawo do pobierania opłat targowych we wszystkich miejscach, w których odbywa się handel, także na tych prywatnych. Gmina ma prawo, a nawet obowiązek takiego kształtowania i różnicowania wysokości opłat targowych dzięki, którym będzie możliwe organizowanie handlu targowego na terenie miasta z uwzględnieniem wcześniej wymienionych warunków. Władze miasta podejmując się przez te wszystkie lata trudu przeniesienia targowicy, ani przez moment nie brały pod uwagę więcej niż jednej lokalizacji placu targowego na terenie miasta. Dlatego konsekwentnie, po rozstrzygnięciu decyzji o wyborze nowej lokalizacji targowicy miejskiej w rejonie oczyszczalni ścieków władze będą nadal aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu tej działalności na terenie miasta. Zarzucanie Radzie Miasta niejednakowego traktowania podmiotów poprzez stosowanie zróżnicowanych opłat targowych jest niczym nieuzasadnione, gdyż gminy mają konstytucyjnie zagwarantowane prawo do swobodnego ustalania wysokości opłaty na targowiskach na swoim terenie, w granicach przewidzianych przepisami ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Ustawodawca ograniczył jedynie górny limit dziennej stawki kwotowej opłaty, a ta jest o wiele większa niż uchwalone przez Radę Miasta.

Władze miasta, stosując taką właśnie politykę w zakresie różnicowania opłat targowych będą mogły w skuteczny sposób oddziaływać na eliminowanie handlu targowego odbywającego się dzisiaj na drogach i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Jednocześnie udostępniając ponad pięć hektarów terenów miejskich na utworzenie nowej miejskiej targowicy jesteśmy zobowiązani wspierać handlujących w prowadzeniu działalności handlowej w tej lokalizacji.

Nowy Targ, 28 kwietnia 2016 roku.

Janusz Tarnowski - Przewodniczący Rady Miasta
Grzegorz Luberda - Przewodniczący Klubu Radnych „Nasze Miasto”
Lesław Mikołajski - Przewodniczący Klubu Radnych "Podhalańska Wspólnota Samorządowa"
Andrzej Swałtek - Klub Radnych „Prawo i Sprawiedliwość” Andrzej Rajski - Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Inwestycji Rady Miasta Nowy Targ
Danuta Wojdyła - Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Nowego Targu
Bogusława Korwin - Radna niezrzeszona, Przewodnicząca Komisji Budżetowej Rady Miasta Nowego Targu
Jan Łapsa - Przewodniczący Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego Rady Miasta Nowego Targu
Marcin Kudasik - Z-ca Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Nowego Targu Marek Mozdyniewicz - Z-ca Przewodniczącego Komisji Sport,
Promocji i Turystyki Rady Miasta Nowego Targu
Grzegorz Grzegorczyk - Radny niezrzeszony
Włodzimierz Zapiórkowski - Radny niezrzeszony

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
pekunia nie omlet23:00, 30 kwietnia 2016
No proszę targowica to kolejne kukułcze jajo
pozostawione przez byłych włodarzy MF EZ JK.
Nowi starzy Radni widzę że próbują wybrnąć z
tej decyzji - salomonową ,fakt, szkoda zaangażowanych
środków publicznych i prywatnych.
Myślę że trzeba a nawet musi się spróbować.
Kupcy stawiajcie warunki.Ale tylko szybkie i całościowe
przejście da efekt -głównie dla Was.
Miasto musi pomóc w promocji i pozyskaniu
klientów .
Inicjatorzy muszą zapewnić warunki kupującym
i sprzedającym i pamiętać o prawach rynku.
Zawalicie to w każdej chwili można zmienić
lokalizację- tak działa wolny rynek.
Emocje na bok.
sopm19:18, 30 kwietnia 2016
Do handlarzy. Biznes meeeeen tomek zainteresowany jest obrotami w eclercu a nie na pks tam tylko parking a kupcy po drugiej stronie drogi.
majka19:03, 30 kwietnia 2016
Do "szok"
piszesz: "garstka psełdo-kupców ma interesik dorobić dwa razy w tygodniu"
Ale z ciebie de...!
Dla wielu z nas jest to jedyne źródło utrzymania! Handlujemy także w innych miejscowościach, jednak w Nowym Targu stoimy 3 razy w tygodniu!
Obyś ty stracił pracę i nie miał z czego utrzymać rodziny! Z całego serca ci tego życzę!!!
szok12:30, 30 kwietnia 2016
Podnieść cenę na 12 zł. za metr i sami się wyniosą. Coś podobnego. Chcą Kalkuty i będą solidarnie o nia walczyć. A reszta ma to tolerować bo garstka psełdo-kupców ma interesik dorobić dwa razy w tygodniu.
12311:34, 30 kwietnia 2016
Wow, I nawet się okazało że poprzedni włodarze zrobili coś dobrze.
kukac11:32, 30 kwietnia 2016
Biznes is biznes Winnetou.
Handlarze z targowicy dają się mamić Żarneckiemu, który jest żywo zainteresowany upadkiem targowicy, bo wtedy cały ruch przeniesie się do marketów, w tym do Leclerca a cała Targowica to taki Leclerc pod chmurką. Dlatego chce rozdrobnić handel i w efekcie go zlikwidować.
Wertyl00:41, 30 kwietnia 2016
Marek Grzesiek i Andrzej, pod czym wy się podpisujecie?????? Szkoda że z fajnych ludzi, osobowości robią się marionentki wytrawnych pijarow i sługosow nadszyszkownika "kilkujadka" o sorry cho...., czyżby coś wam obiecał? Które to miasto kosztem budżetu wspiera konkurencję -własną do tego??oj zapamiętaj wyborcy wasze poparcie dla likwidacji jedynej atrakcji dla której przyjeżdża do naszego, powtarzam Naszego nie waszego Nowego Targu około 4 tys ludzi co tydzień od kilkudziesięciu lat.
yhm00:24, 30 kwietnia 2016
Żarnecki frajerów szuka...
Uczeń Wyszyńskiego00:11, 30 kwietnia 2016
Przepraszam Panie Łapsa, trochę przesadziłem. Chodzi mi o to, że przecież na kursach strażackich raczej nie uczyli Pana o polityce społecznej, gospodarce mieszkaniowej i służbie zdrowia.
qwerty20:55, 29 kwietnia 2016
inkasenci teraz niech zaczną mierzyć stragany i kasować po 8 zł od metra to zaraz będzie 3 razy więcej pieniędzy w kasie miasta .
Stara wyga19:55, 29 kwietnia 2016
Jeźeli miasto ma 50 procent to dlaczego ma tylko 50gr.od metra
Stara wyga19:51, 29 kwietnia 2016
Do Źarneckiego znam się trochę na prawie nie moźesz popuścić masz sprawę wygraną.
bojcorka19:33, 29 kwietnia 2016
Zlikwidować caly ten byle jaki handel. Będzie porządek a nie syf, brud i priblemy z komunikacja. Wiekszość i tak robi zakupy w sklepach.
sowa18:44, 29 kwietnia 2016
Sprawiedliwie nie znaczy po równo, po równo było za komuny.
krakus17:32, 29 kwietnia 2016
Panie Rajski my też wyrażamy dezaprobatę bo nie chcemy czterech targowic w Nowym Targu ale nie można straszyć handlarzy wysokimi opłatami na innych placach.Dlaczego mówi się tylko o stawkach ,a może by tak Pan Chowaniec i M.H. przyszli na stary targ i porozmawiali z kupcami dlaczego nie chcą iść na oczyszczalnię ścieków.Niech doinwestują i stworzą tam takie warunki jak na starym targu t.z.STAŁE STRAGANY za darmo???a nie za 5tyś zł bo nas nie stać.
bolek16:48, 29 kwietnia 2016
Jeżeli Miasto miało tam 20 h to dlaczego nie zrobiło tam samemu placu handlowego?Taka inwestycja to jak złota kura co znosi złote jaja.Miasto ma ponad 50mln zł. długu i oddaje plac w obce ręce.Na ten temat powinien wypowiedzieć się były Burmistrz NT
ja16:00, 29 kwietnia 2016
ciaćkają się z tymi handlarzami jak rząd z górnikami , może trzeba im teraz 14 -tki wypłacić z budżetu miasta i jakiś deputat na kożuchy , trzeba twardą ręką , bo zawsze komus nie będzie pasowało .
smiac sie czy plakac15:57, 29 kwietnia 2016
Moim zdaniem oswiadczenie zeby mialo jakas wartosc musi byc podpisane przez jakies autorytety a ja tam takich nie widze.
Uczeń Wyszyńskiego15:49, 29 kwietnia 2016
Jan Łapsa Przewodniczącym Komisji ??!!! - pora umierać :(
Andrzej15:48, 29 kwietnia 2016
Radni powinni już zacząć się pakować!!!
Dwie targowice15:31, 29 kwietnia 2016
Niech będą 2 targowice. Ja będę chodził do Żarneckiego bo mam blisko. Z os Na Skarpie do oczyszczalni to już przeprawa przez całe miasto
tolek15:21, 29 kwietnia 2016
a czemu ma nie być więcej targowisk w końcu demokracja
ja15:11, 29 kwietnia 2016
trzeba dokładnie teraz zmierzyć stragany handlujacych 8 zł metr co do centymetra , maja stać na wytyczonym gruncie poza tym miasto powinno jeszcze bardziej podnieść opłate do 20 zł /metr i sprawa zaraz by wyklarowała .
zygzak mak kłin15:00, 29 kwietnia 2016
Ha ha ha, wyrazili dezaprobatę - i co z tego. I co będą sobie ustalać indywidualne stawki m2 za handel? Ten ma tyle zapłacić, a tamten tyle?
Niestety, ale @Nie dopuszczalna różnica stawek ma rację - to jest niedopuszczalne :) Jest wolność działalności gospodarczej i każdemu wolno wszystkim handlować, żeby tylko nie łamał prawa. Wiadomo na ulicy w pasie drogowym nie wolno, ale na prywatnym terenie to mogą cmoknąć.
Wolność Tomku w swoim domku!14:59, 29 kwietnia 2016
Tomasz robi plac handlowy na swoim za swoje wolno mu a co komu do tego kto ma odpowiednie miejsce też powinien sobie zrobić plac handlowy kupcy będą mieli większy wybór stawki będą niższe a na Zajezdni oferują za free!
Handlarz14:56, 29 kwietnia 2016
Bedziemy walczyć o swoje. Tam gdzie możemy to zostaniemy na starych terenach. Nie dlatego że jesteśmy upartymi osłami, ale w tym miejscu nasz handel ma rację bytu, wielu z nas ma STAŁYCH klientów ktorzy co sezon nas odwiedzają robią zakupy, wiedzą gdzie, po co i do kogo iść.

Mam nadzieję, że handlujący solidarnie zostaną na prywatnych działkach i dzięki temu nasz jarmark przetrwa!
osioł14:56, 29 kwietnia 2016
jakas,, szara eminencja'' z tyłu za tymi działaniami widoczna .........Janusz to TY czy tata
jahu14:56, 29 kwietnia 2016
To Rada Miasta składa się z 10 osób myślałem że to trochę więcej!
handlarz14:46, 29 kwietnia 2016
@Handlarz kiedyś bardzo przeciwny - chcesz to sobie tam idź a innych nie przymuszaj. Będziesz tam stał na tej nowej targowicy ale chyba sam bo my sie nigdzie nie wybieramy. I uwazaj zebys jeszcze wiecej nie zaplacił niż my nawet przy 8 zł za metr HA HA HA
mola14:46, 29 kwietnia 2016
Ludzie zrozumcie! Tylko w jedności siła.... jak będą 2 targowice to będzie po jarmarkach... każde rozdrobnienie doprowadzi do upadku obu targowic... i tu zacierają ręce właściciele marketów i galerii handlowych! teraz rozumiecie po co ta druga targowica???
baciok@14:37, 29 kwietnia 2016
Przecież mamy tak zwaną ,,wolność". Nawet niech powstanie z 10 targowic.
Każdy ponosi jakieś ryzyko biznesowe. Miastu wara od prywatnych biznesów.
Z panem Żarneckim nie zgadzam się w wielu kwestiach ale tu go popieram.
Nie dopuszczalna różnica stawek !14:30, 29 kwietnia 2016
Sprawa jest prosta kupcy i właściciele ziemi z targu powinni zgłosić sprawę do UOKiK działanie miasta narusza prawo o ochronie konsumenta i konkurencji , Radni i Burmistrz wykorzystują pozycje monopolisty . Mogą zapłacić nawet wielomilionową kare za takie naruszenie prawa .
agata14:24, 29 kwietnia 2016
jej a kto taki kawał drogi będzie chodził do tej nowej targowicy.Ten kto ją tam wymyślił musi mieszkać niedaleko. Lepsza by była w okolicy stopiaka, e-leclerka itd. Tam to chociaż jest ruch i wiadomo co gdzie i jak. A przedewszystkim nie śmierdzi.
Bo koło oczyszczalni ścieków no powiedzmy szczerze zalatuje.
Nowotarzanin14:24, 29 kwietnia 2016
A co komu szkodzi że będą dwie targowice na nowej samo błoto i budynki biznesmenów a gdzie wiaty dla sprzedających i czemu podnoszą cenę i czemu tam tak śmierdzi a na zajezdni spokojnie i dobry dojazd
Ceper14:12, 29 kwietnia 2016
No I teraz sie zacznie zdrowa Polska konkurencja !!! A smietnik I smrod jak byl tak bedzie ..... Do cywilizacji goralom potrzeba jeszcze troche lat
Handlarz kiedyś bardzo przeciwny13:49, 29 kwietnia 2016
Nie gadać tylko robić,opłatę policzyć dokładnie z linijka w ręku to jest 8 zł od metra czyli średniej wielkości stoisko około 6- 4 to jest 200 zł plus samochód i opłata około 40-50 zł to sprawi,ze handlujący sami sie spakują i przeniosą na nowa targowice i zrozumieją,ze póki Słowak jeździ to jedyna szansa na przetrwanie wiec władze miasta nie gadajcie tylko róbcie narzędzia macie w kieszeni
.13:44, 29 kwietnia 2016
No i wszystko się wyjaśniło!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas