Sobota, 24 październik 2020, Imieniny: Marcina, Rafała, Arety
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 75
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 82
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.04.2016, 09:25 | czytano: 2084

Możliwe referendum w sprawie przyszłości szpitala

Istnieje obawa, że Szpital Miejski w Rabce-Zdroju sam sobie nie poradzi. Jeśli tak się stanie, samorząd planuje zapytać mieszkańców miasta i gminy czy chcą likwidacji lecznicy, czym ma ona dalej działać, ale z pomocą finansową ze strony samorządu.

To główne konkluzje posiedzenia Komisji Uzdrowiskowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju na której dyskutowano o sytuacji szpitala. Prezes Małgorzata Skrawek poinformowała, że placówka ma ok. 1,7 mln zł długu, z czego 1,3 mln zł to zobowiązania wobec miasta. Na razie szpital nie ma ich z czego spłacać. Po ubiegłorocznym kryzysie, od początku tego roku placówka wchodzi na zero, ale nie wypracowuje zysku.

Burmistrz Ewa Przybyło poinformowała, że pojawiła się nadzieja na wygranie procesów z Narodowym Funduszem Zdrowia o pieniądze, których szpital domaga się do funduszu. Szpital negocjuje też lepsze kontrakty. Chce wrócić do finansowania z 2010 roku, kiedy to wychodził na plus. Gdy w kolejnych latach NFZ zaczął obniżać lecznicy kontrakty, placówka zaczęła podupadać, a w końcu w zeszłym roku straciła płynność finansową.

Czarny scenariusz to referendum, w którym mieszkańcy miasta i gminy Rabka-Zdrój wypowiedzą się, czy są za likwidacją szpitala czy za tym, by jego działalność współfinansował samorząd. Ale to oznaczać będzie ograniczone środki na inwestycje.

Decyzje mają zapaść w czerwcu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
alik14:54, 30 kwietnia 2016
Kierownictwo szpitala winno ma zadbać o swój byt !!.Obecnie przychodnie
w maŁopolsce lepiej funkcjonują niż ten szpital. A wystarczyło trochę .Mózu.
@barim, popieram13:37, 30 kwietnia 2016
To jest jedno rozwiązanie, które opisujesz. I zgadzam się z Tobą. Drogie, zmienić zarząd i prezeskę, dać ludzi kompetentnych, odpowiedzialnych i nie łasych na kasę, jak do tej pory. Przecież ta Pani ma już trochę lat, jak ją zwolnią, to kto i gdzie ją przyjmie, więc walczy o byt i yo za jakie pieniądze. Zmieni się zarząd szpitala, to i zmienią się też stosunek lekarzy, szczególnie tych wulgarnych (sama słyszałam), do pacjentów i może wtedy będzie to właściwie funkcjonować z potrzebą dla starszych pacjentów, wymagających szczególnej opieki i podejścia lekarzy, czego tu się nie uświadczy. Ponadto, przestańcie ludziom mącić w głowach, że wygracie z NFZ. Nigdy a nawet gdyba się tak stało, to kolejne kontrakty będą takie, że upadłość będzie szybsza niż się spodziewacie.
znawca13:34, 30 kwietnia 2016
@barim
Możesz dojeżdżać,nikt ci nie broni...
marek13:07, 30 kwietnia 2016
Fanaberia polityczna. A nie potrzeba mieszkańców. Szpital do likwidacji.
elka10:20, 30 kwietnia 2016
a do niedawna Pani burmistrz opowiadała jak że jest tak super jeśli chodzi o szpital, a teraz wychodzi szydło z worka
zoska09:49, 30 kwietnia 2016
Po co wydawać pieniądze na referendum!!! Przecież szpital jest potrzebny, gmina jest liczna więc ma kto się w tym szpitalu leczyć. Dojazd do Nowego Targu , do szpitala gdzie kolejki są kilku godzinne jest nader uciążliwy, w sezonie turystycznym przepchanie się zakopianką jest utrudnione. Wychodzi na to że brak finansowania i odpowiednich kontraktów doprowadza do ruiny....
barim09:35, 30 kwietnia 2016
Zamknąć go byle szybko ,bo tylko generuje straty. Do Nowego Targu jest 18 km. W czym jest problem ? Szczawnica do nowotarskiego szpitala ma 40km. i jakoś nie krzyczą żeby im szpital budować. Przykre ale szpital to pole gierek politycznych partii i nic poza tym. Teraz pewnie przyjedzie DUDA i będzie siłą albo bezsilnością manifestował poparcie dla jedynie słusznej partii. Co za głupoty opowiadają ludzie z Rabki ,że do Nowego Targu nie można dojechać. A co mają powiedzieć mieszkańcy Tylmanowej.Ochotnicy, Jurgowa,Rzepisk.itd.....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij