Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
07.05.2016, 15:24 | czytano: 2279

Niepełnosprawni chcą godności

Przybliżanie pozytywnego wizerunku osoby z niepełnosprawnością intelektualną - to jeden z głównych celów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, który zorganizowano w Rabce-Zdroju.

Organizatorem spotkania w Amfiteatrze Miejskim było koło Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Rabce-Zdroju. - Założeniem dzisiejszej uroczystości jest przybliżanie pozytywnego wizerunku osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Niepełnosprawność intelektualna jest zaburzeniem rozwojowym, to stan, a nie choroba. Wystarczy stworzyć tym osobom odpowiednie warunki, aby poczuli się pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa mówiły prezes koła Józefa Nizioł i jej zastępca Bożena Sularz. - Niestety, realia nas niepokoją. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną często doświadczają różnych form naruszenia ich godności, traktowane są z dystansem. Praktyka pokazuje, że osoby niepełnosprawne intelektualnie należą do najbardziej narażonej na dyskryminację grupy społecznej.

Rabczańskie koło PSzUU prowadzi w Rabce-Zdroju Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży. W planach ma stworzenie takiej samej placówki, ale dla dorosłych.

oprac. r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
najnowsze informacje
komentarze
Góral z Polski20:21, 7 maja 2016
ja powiem tak. w Polsce osoba niepelnosprawna jest jakos ograniczona niz uszanodzielniona, w Irlandii jestes swiadkiem jak takie osoby zyja spokojem samodzielnoscia i pomoca ludzi ktorzy nic wspolnego z tymi osobami nie maja az piekny widok tego ze nie ma tej roznicy miedzy ludzmi, w polsce na ulicy osoba z uposledzeniem jest traktowana jak intruz lub problem spoleczny, dlaczego o tym pisze po wiem dobrze cos o tym z rodziny a tutaj jest inne zycie dla takiej osoby duzo lepsze spokojniejsze i samodzielne
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij