Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Szczawnica i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
30.07.2016, 09:00 | czytano: 2425

Wizerunek miasta najważniejszy. Jest hazard - nie będzie transakcji

Fot. Józef Słowik

Zakopiańscy radni nie chcą się zgodzić, aby odsprzedać zakopiańczykowi część działki gminnej przy ul. Kościuszki, ponieważ na sąsiedniej, której jest właścicielem, wynajmuje lokal, w których ustawiona są maszyny do gier hazardowych.

Z wnioskiem o zamianę za dopłatą wystąpił Zygmunt Mamcarz (na zdjęciu po lewej). Jest on dzierżawcą miejskiego terenu.

- Mam podpisaną umowę z firmą prowadzącą salon gier hazardowych, w której mam zastrzeżony 6 miesięczny okres wypowiedzenia – wyjaśniał radnym podczas posiedzenia komisji rodziny i spraw społecznych Rady Miasta Zygmunt Mamcarz. - Nie widziałem, jaką działalność będzie prowadził najemca. Ostatecznie umowa kończy się z końcem roku. Na tej działce wreszcie jest porządek. Do tej pory pełniła ona rolę toalety. Zaznaczam, że nie mam nic wspólnego z tymi maszynami jedynie wynajmuje lokal – zapewniał.

Przeciwny zamianie działki za dopłatą jest radny Józef Figiel – przewodniczący komisji i spraw społecznych. Przypomniał on, że prowadzenie salonu gier jest całkowicie nielegalne, a konsekwencje prawne ponosi nie tylko właściciel maszyn do uprawiania hazardu, ale również osoba, która wynajmuje lokal.

- Warunkiem do podjęcia jakichkolwiek rozmów jest zlikwidowanie maszyn do hazardu – zaznaczył radny Figiel. - Wtedy będziemy się zastanawiali nad transakcją. Jeżeli wraz z końcem roku zakończy się umowa dzierżawy wtedy będziemy rozmawiać. To jest nielegalna działalność. My, jako rada miasta musimy dbać o jakiś wizerunek tego miasta i nie chcemy tego typu miejsc – mówił radny Józef Figiel.

Radny Józef Figiel przypomniał, że przedstawiciele Izby Celnej cały czas konfiskują maszyny do gier nakładając kolejne mandaty. W całym Zakopanem istnieje 40 punktów z maszynami do gier.

Dla części radnych rozwiązaniem byłaby deklaracja Zygmunta Mamcarza, że nie będzie już wynajmował lokalu pod gry hazardowe. Według radnego Łukasza Filipowicza, nie ma jednak żadnej gwarancji, że zaraz po zamianie nie powstanie ponownie lokal do hazardu.

Ostatecznie radni nie wyrazili zgody na transakcję.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
ceper10:52, 30 lipca 2016
Jaki hazard? To może należy to gdzieś zgłosić? Na pewno urząd celny z Nowego Targu temu zaradzi.
kolarz10:45, 30 lipca 2016
Ja nie wiem dlaczego w Polsce jest taka nagonka na ten hazard... Maszyny nie, bukmacherzy nie, poker nie... Ja pie.. ktoś chce sobie iść zagrać na maszynie to niech idzie! Jeden pije, inny pali a trzeci nie pije ani nie pali a woli sobie zagrać i jego sprawa!
nie ślepy09:18, 30 lipca 2016
Skoro maszyny są nielegalne, to jakim cudem w NT co 5 metrów lokal z maszynami!? Czy państwo działa skutecznie w temacie egzekwowania prawa tylko w stosunku do "baby sprzedającej pietruszkę"?!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij