Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
09.08.2016, 16:08 | czytano: 2280

Spotkanie na zamku - Czorsztyn i Tarnowo Podgórne podpisały umowę o współpracy (zdjęcia)

zdj. Jan Węgrzyniak

Wśród ruin średniowiecznego zamku wójtowie Gmin Czorsztyn oraz Tarnowo Podgórne symbolicznym podpisem udokumentowali kilkuletnią przyjaźń między samorządami.

W głównej sali Zamku Czorsztyńskiego wśród murów owianych historią przedstawiciele gmin Czorsztyn oraz Tarnowo Podgórne podpisali dokument aktu partnerskiego określającego warunki dalszego współdziałania samorządów.

Znajomość gmin trwała od kilku lat. Początkowo opierała się na obserwacji oraz wymianie wzajemnych doświadczeń. Obecnie wójt Czorsztyna Tadeusz Wach oraz Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka symbolicznym podpisem sformalizowali samorządową relację wyrażając tym samym chęć na realizację wspólnie obranych i zamierzonych celów.

Po obustronnej prezentacji regionów włodarze gmin wyrazili szczerą chęć do wzajemnej współpracy oraz pogłębiania relacji partnerskich. Ideą zawartego porozumienia, jak podkreślali Wójtowie jest osiąganie wspólnych celów na płaszczyźnie gospodarczej, społecznej, kulturowej oraz sportowej, a także tworzenie warunków do wzajemnego poznania się przez mieszkańców. Po uroczystym podpisaniu aktu porozumienia Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Stanisław Chmiel oraz Przewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne Grzegorz Leonard na pamiątkę tej doniosłej chwili wymienili się flagami urzędowymi.

Ten historyczny dla obu gmin moment stanowił zwieńczenie dotychczasowych relacji, które niosą nadzieję na konkretne działania oraz ciekawe projekty w najbliższych latach.

Tarnowo Podgórne to gmina wiejska z Wielkopolski, leżąca w powiecie poznańskim. To jedna z najbogatszych gmin w Polsce.

opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
juhas13:16, 10 sierpnia 2016
neti
Gmina Czorsztyn to górale pienińscy ( Czorsztyn, Sromowce Wyżne i Niżne ) oraz górale podhalańscy ( Maniowy, Kluszkowce, Huba, Mizerna ).
alik
Różnie to bywa. Ostatnio w Tarnowie Podgórnym był wicewójt z urzędnikami.

O to co dało to porozumienie i jakie były efekty zapytamy za dwa lata.
góral11:24, 10 sierpnia 2016
Już to widzę jak będą przyjeżdżać turyści z tego bogatego Tarnowa Podgórskiego. Tak jak piszecie wójtowie i radni z tych gmin będą się integrować
neti10:06, 10 sierpnia 2016
Skąd ten góral podhalański?? Przecież Czorsztyn to górale pienińscy i tylko niebieskie serdoki im pasują.
alik08:56, 10 sierpnia 2016
Nie pojadą urzędnicy z radnymi tylko wójt z radnymi. a to jest różnica
p.odserwator1 (nie obserwator1).
ojatam08:24, 10 sierpnia 2016
Na płaszczyźnie gospodarczej - z jednej z najbogatszych gmin przyjadą inwestorzy, wykupią atrakcyjne grunty i wybudują hotele i pensjonaty- mieszkańcy mogą liczyć na intratne posady sprzątaczek i dozorców.
mieszkaniec08:15, 10 sierpnia 2016
mieszkańcy nie narzekajcie! co będziecie mieli? a przede wszystkim turystów. Tarnowo Podgórne to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Jest tam więcej miejsc pracy niż wszystkich mieszkańców. Oni też chcą wypocząć. Myślicie, że jak się do nich nie pojedzie (chociażby ta grupa "urzędasów" jak mówiecie, w strojach regionalnych) to sami się domyślą, że jest taka gmina Czorsztyn, którą warto odwiedzić? Żeby ktoś do nas przyjechał to trzeba sie również reklamowć w Polsce na "żywo", a nie tylko siedzieć w domku i czekać na turystę... i żebyście chcociaż chcieli pobraż tą 1 zł klimatycznego od tych turystów to przynajmniej Gmina miała by jakiś pożytek z niech, a tak to pieniądze do swoich kieszeni bierzecie i jeszcze zazdrościcie radnym, że Was reklamują
szalony johan23:14, 9 sierpnia 2016
zjedli popili i dobrze się bawili......
ełeł20:40, 9 sierpnia 2016
Faktycznie zamiast wydawać pieniądze na cele reprezentacyjne - goszczenie ludzi z innych stron i rozwijanie kontaktów - lepiej przeznaczyć te środki na edukację mieszkańców.
Taki na przykład "gał" - bezwzględnie potrzebuje dokształcenia. I żeby uwierzył wysłać go na wieżę - może zrozumie jaki z niego analfabeta.
szary20:35, 9 sierpnia 2016
Ciekawe co z tego ma i będzie miał szary mieszkaniec Gminy Czorsztyn?
gał19:38, 9 sierpnia 2016
Obserwator1 ma rację.Czemu ta współpraca ma służyć ? Chyba radnym i urzędnikom z obu gmin! Nie wieżę że pojadą i będą się dobrze bawić w Tarnowie Podgórskim za swoje? Ludzie za pieniądze podatników z gminy Czorsztyn!
Teddy Kaczynski17:16, 9 sierpnia 2016
Tarnowo kojarzy mi się z papierotami....Czyli,koło SuperSnow stanie teraz fabryka fajek.....
odserwator117:01, 9 sierpnia 2016
Ludzie jaka umowa o współpracy.Przyjechali kilka dni temu temu,imprezy,zabawa a za parę miesięcy urzędnicy z radnymi pojadą do Tarnowa Podgórnego na tej samej zasadzie! Włądza się bawi !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij