Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.08.2016, 10:39 | czytano: 3694

Turysta zapomniał, gdzie zaparkował, więc zgłosił na policji kradzież auta

ZAKOPANE. Niektórzy turyści spędzający wakacje na Podhalu, potrafią zadziwić swoim zachowaniem nawet najstarszych górali - twierdzą zakopiańscy policjanci.

- Z pewnością do miana najbardziej roztargnionego gościa tych wakacji, będzie kandydował 26-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który pod koniec lipca dokonał u zakopiańskich policjantów zgłoszenia kradzieży swojego wartego 15 tys. złotych samochodu - mówi mł. asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Mężczyzna dokładnie opisał okoliczności i miejsce z którego skradziono auto. Po kilku dniach od zgłoszenia, na komendę policji w Zakopanem zadzwonił parkingowy, informując o stojącym od kilku dni samochodzie, którym nikt się nie interesuje. Parking na którym stało auto, znajdował się w zupełnie innej części miasta, niż ten z którego rzekomo samochód skradziono. Szybko okazało się, że chodzi o ten sam pojazd, który czekał na właściciela bez żadnych śladów włamania czy też ingerencji osób trzecich - dodaje.

Policja apeluje, aby nie zawiadamiać niepotrzebnie służb. Przypomina, że świadome wywołanie niepotrzebnej czynności organu użyteczności publicznej, zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny, natomiast zawiadomienie o przestępstwie, jeżeli zawiadamiający wie, że takiego przestępstwa nie popełniono, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
Zosia19:13, 13 sierpnia 2016
Górale górale nic się nie zmienili proste chłopy język niewyparzony a przemadrzali tacy że hej
Xyz22:20, 12 sierpnia 2016
A nie zabocył że mo piśkorka w portkak?? Ciaptoki telo że masakra... Łażą jak te ciapy, a w pelerynkach i plecakach wyglądajo jak te żółwie!
kierowca16:12, 12 sierpnia 2016
Nie tylko warszawiaką się to zdarza.Znam jedną osobę co kilka lat temu pojechała do pracy do zakopanego a wieczorem po pracy wzywała policje ze jej ukradli auto.Okazało się ze gdzie indziej zaparkowała.Tak ze nie koniecznie gościu wzywał na daremnie. Może faktycznie myślał ze mu ukradli wieśwagena.
ocenka z Krakowa13:39, 12 sierpnia 2016
koło Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie stoi SAAB na rejestracjach KNT ... stoi już 3 rok ,, koła bez powietrza
zuza11:30, 12 sierpnia 2016
Oj może zakochany ...
ANTY_LEWAK10:56, 12 sierpnia 2016
No Słoik jest durniem że pomylił miejsce postoju.

Natomiast nie świadczy też dobrze o autorze, apel wypisywany w ostatnim akapicie. Gdyż nie sądzę by ktoś "świadomie" wywoływał działania służb, lub zawiadamiał o przestępstwie "wiedząc" że nie miało miejsca. Dlatego taki apel w kontekście tego zdarzenia, tylko ośmiesza wypowiadającego.

Inną sprawą jest że słoik powinien mieć wystawiony rachunek z uwzględnieniem pracochłonności i innych kosztów jakie były w tym przypadku. Jednakże biorąc pod uwagę faktyczną pracę nad tą sprawą, ten rachunek byłby zapewne na niską kwotę.
Alex Durango'9510:55, 12 sierpnia 2016
Warszawiaki potrafią zrobić wiochę...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij