Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-0°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
17.09.2016, 11:40 | czytano: 3496

Tatrzańska Izba Gospodarcza dofinansowała kolonie dla 400 dzieci z Podhala

- Wizerunek lokalnych przedsiębiorstw często oparty jest o wykreowaną postać górala , który tylko patrzy jak „złupić” i oszukać. Jak mylna jest ta opinia udowadnia nam od kilku lat działająca na Podhalu Tatrzańska Izba Gospodarcza - przekonuje prezes izby Agata Wojtowicz.

- Biznesmen to często w naszych oczach osoba dążąca tylko do osobistych korzyści, zajmująca się własnym biznesem i obojętna na sprawy społeczne. Negatywne opinie dotyczą właścicieli i szefów dużych i małych firm, nie omijając także dużych korporacji. Wizerunek lokalnych przedsiębiorstw często oparty jest o wykreowaną postać górala , który tylko patrzy jak „złupić” i oszukać. - przekonuje prezes TIG.

Jak dodaje, jak mylna jest ta opinia udowadnia nam od kilku lat działająca na Podhalu Tatrzańska Izba Gospodarcza. Dzięki dofinansowaniu z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej i Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zorganizowano po raz 12 letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży, w tym roku dla 400 dzieci z Podhala.

Ten rok jest rekordowy pod względem ilości dzieci korzystających ze zorganizowanego przez TIG wypoczynku. Zimą dzieci skorzystały z 10 dniowego obozu w Beskidzie Śląskim i półzimowiska w Zakopanem, a tego lata przyszedł czas na morze i jeziora. W tym roku zorganizowano pięć turnusów 15 dniowych w Jastrzębiej Górze, Władysławowie i Człuchowie w Borach Tucholskich. Podczas pobytów kolonijnych dzieciom zapewniono profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej, wyżywienie, ubezpieczenie, transport i bogaty program turystyczno-kulturalny obejmujący: wycieczki piesze i autokarowe, warsztaty taneczne, plastyczne, zajęcia na basenie, zajęcia profilaktyczne, wychowawcze, rekreacyjne, sportowe i krajoznawcze.

Nie mniej atrakcji było podczas półkolonii zorganizowanych w lipcu wspólnie z Gminą Poronin i dofinansowanych dodatkowo przez gminę. Skorzystało z nich ponad 100 dzieci. W 2 tygodniowym programie znalazły się między innymi wycieczki w góry z przewodnikiem tatrzańskim, do Rabkolandu w Rabce Zdroju, warsztaty taneczne z hip hopu, zajęcia gimnastyczne z trenerami, zajęcia edukacyjne w Willi Oksza i Galerii W. Hasiora, kąpiele w Aqua Parku Zakopane, seans w kinie Sokół. Podczas półkolonii dzieci miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, drugie śniadania i obiady, ubezpieczenie i transport.

Źródło: Tatrzańska Izba Gospodarcza, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Mama12:33, 18 września 2016
My tez dziekujemy a w szczególnosci wychowawcom ktorzy tak wspaniale opiekowali sie naszymi dziecmi:):)
mama SW00:11, 18 września 2016
Ja dowiedzislam się dopiero tego roku o takich koloniach.Moje dzieci były i so zadowolone!:)Dziękujemy:)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij