Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 59
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 74
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 59
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
30.09.2016, 18:39 | czytano: 4538

SKO zdecydowało, że słynne schody na Krupówkach są nielegalne

ZAKOPANE. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Nowym Sączu zdecydowało, że sprzed sklepu „H&M” na Krupówkach muszą zniknąć schody i podjazd dla niepełnosprawnych. SKO uchyliło decyzję o zajęciu pasa ruchu pod tę nielegalną budowlę.

O decyzji SKO poinformował radny Józef Figiel podczas ostatniej sesji rady miasta. Jednocześnie przekazał burmistrzowi wydaną 12 września decyzję.

- Klub im. Zamoyskiego otrzymał pismo z SKO – poinformował radny Figiel. - Wynika z niego, że kolegium uchyla pozwolenie na zajęcie pasa drogowego przez schody i pochylnię dla niepełnosprawnych. Tym samym trzeba będzie je zlikwidować.

Leszek Dorula przypominał, że Urząd Miasta w Zakopanem został wyłączony z prowadzenia postępowania administracyjnego ze względu na to, że stroną w sprawie był syn poprzedniego burmistrza Janusza Majchra. Procedowanie przekazano burmistrzowi Nowego Targu, który w 2013 roku zdecydował, że inwestor będzie musiał zapłacić za zajęcie pasa ruchu drogowego, bowiem schody postawione zostały na gminnej działce.

Decyzja ta jest ostateczna i można ją jedynie zaskarżyć w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

js/
najnowsze informacje
komentarze
wuwu09:02, 1 października 2016
a nie zapomnijcie kazać rozebrać te duże szklane gabloty, z którymi bezczelny synuś M*** wjechał sobie w pas gminny i w których ma ekspozycje. niechby kto inny coś takiego zrobił - wiezienie pewne.
Obserwator07:40, 1 października 2016
na szczęście dla NT pan MF nie jest już burmistrzem. Przegrał wybory na własne życzenie
Do Warszawianka01:43, 1 października 2016
prawo dla wszystkich ma być jednakowe a nie żeby sobie można było prawo kupować szanowna pani Warszawianko . niech pani coś zrobi bez pozwolenia to zobaczymy czy będzie pani taka mądra . to nie zawiść góralska tylko porządek którego byli włodarze nie umieli zachować bo myśleli że wszystko im wolno że są nietykalni i ręka rękę myła - do czasu
patt23:20, 30 września 2016
te schody to nic, podjazd ma na środku dziurę zupełnie niewidoczna i oczywiście nie zabezpieczona, zakrywa ja wykładzina.. zdarzyło mi się zapaść w nią wózkiem, myślę, ze stan przedzawalowy miałam przez ten moment widząc oczami wyobraźni jak owy wózek spada niżej..
czacza21:27, 30 września 2016
ło jejciu, nielegalne? a to mi nowina!!!!!!!na prrawdę, bo nie wierzę! schody burmistrza nielegalne? co to sie w Polsce stało? schody burmistrza na gminnym gruncie nielegalne? nie uwierzę dopuki ich nie rozbiorą hahaha " państwo prawa" tak wszedzie pisza----hahaha. Ziomy - żyjemy w " PAŃSTWIE PRAWA" hhahahahhhahahahahahahahahahahahahahhaahha
tom20:27, 30 września 2016
sadzac po wygladzie tych schodow pewnie spodziewali sie ze moga isc do rozbiorki :P
Warszawianka19:42, 30 września 2016
Po Schodach lepiej sie wchodzi do sklepu niż po drabinie ale Górole zawsze mądrzejsi zawistne ludziska byle tylko drugiemu na zlosc zrobic wtedy sie cieso ehhh :( szkoda gadać
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij