Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Rain
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.11.2016, 14:08 | czytano: 3913

Święto Niepodległości 11 listopada w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

Nowotarskie obchody święta 11 listopada rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta i powiatu, pocztów sztandarowych, delegacji, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń oraz służb państwowych, która została odprawiona w kościele NSPJ pod przewodnictwem ks. Stanisława Strojka.

Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Ratusz. Historię walki o niepodległość i zakończenia I wojny światowej przedstawił zebranym burmistrz Grzegorz Watycha. - Patrząc na tamte wydarzenia i okoliczności w jakich rodziła się niepodległa Polska, trudno nie zachwycić się tą wielką siłą, jaką pokazał skazany na unicestwienie naród, by móc po długich 123 latach nieobecności na mapach świata podjąć o walkę o utworzenie silnego, bo zjednoczonego państwa - mówił burmistrz. - Ponad tysiącletnia historia Polski zobowiązuje, ale jest też naszą dumą i radością, że możemy kontynuować dzieło ojców-założycieli niepodległej Polski. Niech 11 listopada, mimo jesiennej aury, będzie zawsze dniem radosnym i wyjątkowym, w którym przypominamy sobie, że jesteśmy i chcemy pozostać patriotami.

Pod tablicą pamięci ofiar wojny polsko-bolszewickiej delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Zebrani na rynku odśpiewali hymn Polski, a na zakończenie wystąpiła Orkiestra Miejska pod dyrekcją Marcina Musiaka i chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu.

r/ zdjęcia Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
sylwan10:35, 14 listopada 2016
Ten pan z Mok-u, taki niski to mógłby się przyzwoicie ubrać na takie imprezy bo wygląda jak pracownik zakładu zieleni
poruczniko-kapitanie lub kapitano-poruczniku14:41, 13 listopada 2016
Do Polak
To oczywiste ,że do wszystkich należy się zwracać z szacunkiem bez względu na wiek czy też mundur. F-16 ma zupełną rację ,żeby nie urazić niepotrzebnie starszego pana.
Można powiedzieć,że Pan zapomniał doszyć sobie gwiazdki na otoku czapki,bo nie sądzę,aby został ten Pan zdegradowany.
swój13:50, 13 listopada 2016
rafał l w życiu nie zasługuje na szcunek...
swój13:41, 13 listopada 2016
polak a kto zasługuje na szacunek bo nie r.. z policji
znawca musztry13:31, 13 listopada 2016
ha ha ha ..panie leśniak płaszczyk służbowy kupiony w "świecie dziecka"
Polak13:18, 13 listopada 2016
Przedewszystkim z szacunkiem masz się zwracać !!!
swój13:00, 13 listopada 2016
F -16 to prawda!!he ale zobacz jak prezętuję się zastepca komendanta PSP w Nowym Targu ( tak powinien wyglądać człowiek w czynnej służbie) a jak wygląda lesniak z policji wstyd i żenada
F-1617:01, 12 listopada 2016
Jak do Pana w mundurze na zdjęciu nr 2 należy się zwracać - Panie poruczniku czy Panie kapitanie? Chyba jest to uzależnione czy wzrok będzie skierowany na otok czapki wojskowej, czy też na pagony płaszcza.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij