Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Rabka Zdrój i okolice
Clear
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 16
Clear
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Clear
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 14
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.11.2016, 11:27 | czytano: 1673

W trosce o rozwój Podtatrza

W Zakopanem odbywa się VII Międzynarodowe Forum Górskie. W sympozjum wziął udział Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury i budownictwa, który zaprezentował zebranym projekt kodeksu architektoniczno-budowlanego.

Minister poinformował o zmianach, jakie planuje rząd w przypadku legalizacji chociażby samowoli budowlanych, które stanowią problem również na Podhalu.

Wzorem lat ubiegłych w konferencji biorą udział przedstawiciele środowisk naukowych, przedsiębiorcy, politycy, ludzie samorządu oraz specjaliści z wielu dziedzin. - Misją Międzynarodowego Forum Górskiego jest zacieśnianie współpracy na obszarach górskich, wspieranie transferu wiedzy oraz podejmowanie wspólnych działań promocyjnych na arenie krajowej i międzynarodowej - informują organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Zakopanem i Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury.

W bieżącym roku Forum poświęcone jest wybranym zagadnieniom warunkującym rozwój Podtatrza.

oprac. js, fot. Józef Słowik
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
@ wizjoner18:32, 28 listopada 2016
Niech się sami utrzymają z tych wizji. A grzech zaniechania niech im zapłaci jak go zrealizują.
wizjoner23:24, 26 listopada 2016
Może i macie racje że to szastanie kasa i bicie piany , ale ja uważam że uświadamianie , uczenie i wiedza dysydentów może kiedyś poskutkować.
Jeśli poczynią grzech zaniechania realizacji wizji .To nikt nie powie że nie wiedział.Bo koncepcje są przednie i wielkie.
bronek10:07, 26 listopada 2016
Tu dobrej zmiany nie widać. Jak szastali kasą .Tak szastają.
ehh19:19, 25 listopada 2016
30-50 tyś w tą czy w tą kto to bedzie liczył jeszcze za koszty dojazdu i zakwaterowania im zwrucic musimy :)
a ty płac i płacz i patrz19:17, 25 listopada 2016
na forum zdecydowano o wprowadzeniu parku kulturowego w południowej Małopolsce , czyli kamienne wiejskie drogi , drewniane hałupy furmanki od karkowa aż po tarty i kłopoty infrastruktury rozwiązanie .

W bieżącym roku Forum poświęcone jest wybranym zagadnieniom warunkującym rozwój Podtatrza. czyli jakim do cholery wybierali co bedzie na obiad i jaka wodke beda pic ?

na imprezy to oni wszyscy pierwsi a do porządnej rzetelnej roboty to nie ma komu
Władysław16:48, 25 listopada 2016
pic na wodę fotomontaż
@12:57, 25 listopada 2016
ile kosztowało to FORUM podatnika? Polityków,naukowców i całą resztę trzeba gdzieś zakwaterować i nakarmić. I czym zaowocowało to spotkanie? Jakieś konkrety? Raczej nie. Panowi i panie się spotkali pogadali pobawili i rozjechali. A podatnik zapłacił.
115KM12:09, 25 listopada 2016
Rejon Kasprowego Wierchu, a przynajmniej Hala Gąsienicowa powinna być naśnieżana dla narciarzy. Pól roku jazdy !
ulgird11:52, 25 listopada 2016
Zakopane to samowola budowlana ok.40% zabudowy. Jakoś nakazów rozbiórek nie pamięta. Wiele szumu a potem kara / czasem symboliczna/ i legalizacja. I tak sobie przypominam Krupówki nielegalne nadbudówki kolejne pięterka ,pasaże,schody, wiatrołapy i wszystko w temacie. Można ? A no można. A tak konkretnie to co ma na celu to forum góralskie? Bo picu-bajcu i lanie wody .Jakie zaciśnie współpracy?Jaki wspieranie TRANSFERU wiedzy? Wspieranie działań na arenie krajowej i międzynarodowej!!? Czyli co? Jajco?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij