Sobota, 16 styczeń 2021, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
Czarny Dunajec i okolice
Snow
-8°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-9°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 3
Snow
-7°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Snow
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 79
Snow
-8°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Snow
-8°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.12.2016, 12:45 | czytano: 1796

Koniec batalii o śmieci w Szczawnicy

Zgodnie z przewidywaniami na sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy zostały przegłosowane wszystkie propozycje dotyczące systemu naliczania opłat za wywóz śmieci. Przegłosowano stawkę 7 zł od osoby za śmieci z gospodarstw domowych, niezależnie od ilości osób zamieszkujących posesję.

Sesja i poprzedzające ją komisje przebiegły bez niespodzianek – zgodnie ze scenariuszem, który został ustalony na piątkowym tajnym spotkaniu radnych.

Ustalono zmiany w systemie naliczania opłat od przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność na tej samej posesji co miejsce zamieszkania. Prowadzący całoroczną działalność gospodarczą na będą rozliczać się na podstawie umów jakie będą podpisywać z odbiorcami śmieci. Ustawa mówi, że przedsiębiorca sam wybiera firmę odbierającą odpady, może to być MZGK, lub też każda inna firma. Szczawnicki zakład komunalny dopuszcza dwa systemy rozliczania dla wynajmujących pokoje: od łóżka (3 i 6 zł) oraz od ilości oddanych śmieci.

Natomiast mieszkańcy wynajmujący swoje pokoje sezonowo będą płacili stawki liczone od metra kwadratowego działalności, 0,60 zł przy segregowaniu śmieci i 1,80 zł jeśli oddawać będą śmieci niesegregowane.

Nie zmienia się jedynie sposób naliczania opłat dla prowadzących całoroczną działalność gospodarczą poza miejscem zamieszkania – opłata pobierana jest od ilości oddanych śmieci.

Przypomnijmy: na poprzedniej sesji w sprawie rozliczania opłat za wywóz śmieci od przedsiębiorców 7 radnych było za wprowadzeniem zmian, 7 przeciw i jeden radny wstrzymał się od głosu. Na ostatniej sesji głosy rozłożyły się inaczej: 10 radnych było za, 5 radnych wstrzymało się od głosu i nikt nie był przeciwny nowemu systemowi.

O śmiecowej batali pisaliśmy TUTAJ

Joanna Dziubińska
najnowsze informacje
komentarze
Stach Lach10:05, 9 grudnia 2016
Many: Śliwiński nie Słowiński.
Śmierdziuch10:37, 8 grudnia 2016
I czym się tutaj podniecać ? ? ?
Co roku inne zasady , podchody , debaty a diety za sesje i posiedzenia komisji lecą . Wpadnijcie do UM w dniu wypłaty, a zobaczycie jacy Radni szczęśliwi. Czy komuś zależy by obywatel prowadzący np wynajem czuł się bezpiecznie ? Smród palonych plastyków i węgla czuć w Szczawnicy od Kotońki po Białą Wodę . Od czasu wprowadzenia recyklingu NIC się nie zmieniło ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Uważam , że jest gorzej ! ! ! !
Many07:58, 8 grudnia 2016
Ja wiem przeszli na ich stronę Wiercioch Cygler I Słowiński
TomaszTomasz23:47, 7 grudnia 2016
Z tego co wiem to wstrzymały się p Gębala, Kubik, Zarotyńska i jeszcze 2 osoby. Reszta była za
Bolek21:22, 7 grudnia 2016
Może kogoś wie który z radnych przeszedł na złą stronę mocy z tych co byli przeciw?
ronaldo13:33, 7 grudnia 2016
tajne spotkania rady z burmistrzem!! Do czego już muszą uciekać się kasjer niezgoda z flisakiem kaziem ze strachu przed ludźmi! Ale ludzie i tak ich znajdą i wystawią ocenę prędzej czy później.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij