Poniedziałek, 25 czerwiec 2018, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Rabka Zdrój i okolice
deszcz
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 86%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
13°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 37%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.01.2017, 11:41 | czytano: 3820

Wiejskie licea do likwidacji

Rada Gminy Łapsze Niżne podjęła uchwały o zamiarze likwidacji Liceum Ogólnokształcącego w Niedzicy oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych funkcjonującego w tej samej miejscowości.

Oba licea powstały w 2012 roku, ale do chwili obecnej nie rozpoczęły działalności z powodu braku chętnych.

Uchwały łapszańskiej rady rozpoczynają formalną procedurę likwidacji. Do tego, by szkoły faktycznie przestały istnieć, potrzebna jest m.in. opinia Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Szkoły formalnie przestaną działać z końcem sierpnia tego roku.

Podczas głosowania Rada Gminy Łapsze Niżne nie było zgodna w sprawie likwidacji szkół. "Za" likwidacją liceum było 11 radnych, a po dwóch wstrzymało się od głosu i było przeciw. Inaczej było w przypadku likwidacji liceum dla dorosłych. W tym przypadku wszyscy radni ją poparli.

r/
najnowsze informacje
komentarze
mieszkanka14:10, 11 stycznia 2017
jestem absolwentką tego liceum. zdałam maturę, studiuję i nie mogę zrozumieć dlaczego na obszarze tak dużej gminy, nie było chętnych, by utworzyć klasę...
bacha14:05, 11 stycznia 2017
Liceum dla dorosłych. bu ha ha ha ha. Jakby im za to płacili ,to może by się kilku chętnych znalazło. A i tak większy tłum pod budką z piwem ,jak w szkolnej ławce. Co im to liceum da. Ani pracy,ani uznania.
antywyborca13:38, 11 stycznia 2017
nie dziwie sie przy takich mieszkancach--tylko flaszka ich cieszy
gwarant13:21, 11 stycznia 2017
Niech wójt uruchomi w Niedzicy Wyższą Szkołę Zapładniania Trzody Chlewnej i Strzyżenia Owiec. Chętni będą . Gwarantuję .
kora12:27, 11 stycznia 2017
Jak w filmach Bareji. likwidować nieistniejące są za a nawet przeciw.
baciok@12:21, 11 stycznia 2017
Teraz dopiero zacznie się wielkie liczenie w Gminach po podpisie Pana Prezydenta. Na pewno bez zawirowań ta reforma nie przejdzie. Najmniejszy problem jest w Gminach gdzie funkcjonowały SP i Gimnazja w Zespołach Szkół. Wieksz problemy będą w miastach gdzie funkcjonowały samodzielne Gimnazja. Ja jestem zwolennikiem likwidacji Gimnazjów, ale z drugiej strony nie mówi się prawdy o kosztach: koszty dla Samorządów plus zwolnienia nauczycieli.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij