Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Jabłonka i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.01.2017, 13:48 | czytano: 2820

Tytuły Złotej Szkoły dla techników. A jak w rankingu "Perspektyw" wypadły licea z Nowego Targu, Zakopanego i Rabki-Zdroju?

"Goszczyński" najlepszy na Podhalu. I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu znalazło się na 266 miejscu w Polsce, a I Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem na 292 w rankingu miesięcznika "Perspektywy".

II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera w rankingu zajęło 412 miejsce, I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju - 434, a II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu wylądowało poza pierwszą 500.

W przypadku liceów pod uwagę były brane takie kryteria jak sukcesy w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Duży sukces w rankingu "Perspektyw" odniosło Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, które sklasyfikowano na 39 miejscu w kraju. Na 56 miejscu znalazło się Technikum Informatyczne w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju. Obie placówki otrzymały tytuł Złotej Szkoły. Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku zajęło 178 miejsce, a Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu uplasowało się poza pierwszą 300.

r/
najnowsze informacje
komentarze
@ola13:15, 13 stycznia 2017
Ja nie chodziłem na korepetycje, a oceny miałem lepsze niż wielu z tych, którzy chodzili. I co? Też jestem ?tłumem koniecznym??
Nie przesadzajmy znowu, bo wychodzi na to, że wszyscy chodzą na korki, a to nieprawda. Poza tym, w mojej klasie duża część chodzących na korki była po prostu leniwa i miała wszystko gdzieś, a na korki zapisali ich rodzice licząc chyba na to, że cudownie spłynie na nich wiedza. Kończąc napiszę jeszcze, że nawet po tych korkach mieli problemy z przejściem do następnej klasy.
prothink21:25, 12 stycznia 2017
... czyli "współzależny" i tyle. Faktycznie, niepotrzebnie użyłem makaronizmu, a raczej anglicyzmu, gdy mamy proste, polskie słowo na określenie tego samego. Natomiast proponowałbym przyjąć i przyswoić kapitalne sformułowanie Oli, czyli "tłum konieczny" - ta zbitka słowna genialnie oddaje istotę problemu z elitami w polskich szkołach.
do: prothink07:36, 12 stycznia 2017
"Świat jest interdependentny" No toś pojechał po krawędzi. Miłego dnia. (Bardziej skomplikowanie nie potrafię)
prothink22:20, 11 stycznia 2017
ad komentarz Oli:
Posłuchaj, Panie Starosto, co napisała tutaj wcześniej Ola: "może czas na zmiany". Teraz naprawdę musi już przede wszystkim zacząć chodzić o ten "tłum konieczny", jak to celnie ujęła Ola w komentarzu (konieczny, żeby była odpowiednia 'masa człowieczego żywca w młodym wieku' żeby można było utworzyć oddział - przepraszam za dosadność, ale do tego właśnie sprowadziliście w Starostwie swoją pracę jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne). Panie Starosto, to właśnie ten "tłum konieczny" będzie za parę lat odpowiadał za Polskę, czyli budował, naprawiał, leczył, produkował, projektował, pilnował, itd. Te rzekomo przyszłe "elity" z którymi się Pan dziś tak skrzętnie i chętnie fotografuje zaraz wyjadą za granicę, gdzie z miejsca staną się, uwaga, "tłumem koniecznym" tamże. Świat elit umarł śmiercią naturalną, zależności pionowe między ludźmi przestały mieć znaczenie; już nigdy tak nie będzie że absolwent Goszcza z namaszczenia tzw. "elit" będzie zawsze i wszędzie rządził i dawał polecenia absolwentowi mniej "elitarnej" szkoły, mamy globalizację i poziome zależności między ludźmi - owszem, jeden raz absolwent Goszcza czy Romera będzie wydawał polecenia absolwentowi szkoły w tzw. "Pipidówce", ale drugim razem tenże Goszczanin będzie uważnie słuchał poleceń w pracy wydawanych mu przez Pipidówczanina, dlatego zabraniam panu, Panie Starosto, nagradzać najlepszych, tzw. "debeściaków", bo w ten sposób promuje Pan jedynie tępy wyścig szczurów, a to jest głęboki anachronizm. Świat jest interdependentny, egalitarny, a nie elitarny jak za króla ćwieczka, o sukcesie państw coraz bardziej decydują umiejętności pracy w zespole, które Pan swoimi bezmyślnymi nagrodami dla tych rzekomo "najlepszych" paraliżuje i niszczy (to całe zespoły odbierają od wielu już lat naukowe nagrody Nobla, kult jednostki już się dawno skończył). Proszę z tym procederem nagradzania i fotografowania się z tzw. "debeściakami" natychmiast skończyć, bo w przeciwnym razie uznam że działa Pan na szkodę Ojczyzny. Takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie.
papa smerf21:15, 11 stycznia 2017
należy w końcu przywrócić dobre szkolnictwo zawodowe, bo dziś do liceum to kazdy baran idzie
Ekonom_201020:39, 11 stycznia 2017
Do baca
Patrząc Twoimi kryteriami Goszczyński jest na 266 miejscu, a Kowaniec na 39 miejscu. Chyba byłaś kiepska z matmy, no chyba że 266 miejsce jest lepsze od 39?? Bo 266 to więcej i lepiej niż 39??
Fakt, pierwsza seta to słabo, w trzecie czy po trzeciej już Ci się pier....i i to zdrowo.
Ekonom to Ekonom, reguły regułami i jakoś wszyscy tam żyją!!!
Bramek już podobno nie ma, nieaktualne dane.
PS
Pozdrowienia dla mojego Mistrza Pancza i całego Grona
Tak trzymać poziom i wyżej, i wyżej i wyżej ... do miejsca 1
ja18:26, 11 stycznia 2017
To nie sukces "Goszczyńskiego" tylko rodziców słono bulących za korepetycje
@KG17:18, 11 stycznia 2017
Ale że co? O wielkość cebuli ci chodzi.
KG16:14, 11 stycznia 2017
Gratulacje dla "mojego" Technikum, o miejscu na pewno zadecydowały miejscu wyniki pracy uczniów i nauczycieli. To o czym napisała w swoim komentarzu bacha nie byłoby w tej klasyfikacji przedmiotem oceny.
@ grzesiu15:45, 11 stycznia 2017
Oj nie pokroiłam tej cebuli. Zostawiłam w całości dla takich jak ty. Wsadź sobie ja w wiadome miejsce i a łzy zawiści same pociekną. /bacha/
ola15:16, 11 stycznia 2017
Słabych nauczycieli mamy i tyle. Żeby nie rzec bardzo ,bardzo słabych. Ale co się mają starać jak uczeń ma słabe stopnie to mu zaproponują korepetycje . Na lekcji się nim zajmą . A tych co nie stać płacić to zaniżają poziom i robią tzw. tłum konieczny. Smutne ale prawdziwe. Panie starosto może czas na zmiany.
grzesiu15:15, 11 stycznia 2017
do bacha:
coś ci się mocno po****ło i widocznie czytanie ze zrozumieniem sprawia ci trudność. rozumiem że cebulę kroiłaś i łzy zawiści ciekły ;) oj będziesz ty chuda i zmizerniejesz na starość bo jak wiadomo żal *** ściska ! hahaahaa
Belfer14:06, 11 stycznia 2017
Nie napisali, że Hotelarz w Zakopanem zajął 271 miejsce na 299 techników.
O jedną pozycję wyprzedziło go wiejskie Technikum w Jabłonce.
Panie Starosto - chyba coś z tym trzeba zrobić. Na co idą nasze podatki!
bacha13:58, 11 stycznia 2017
Brawo Goszczyński. Najgorszy Kowaniec. Obóz z bramkami i chorymi zasadami służącymi dręczeniu uczniów i uciesze nauczycieli.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij