Środa, 26 kwiecień 2017, Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
niewielkie zachmurzenie
11°
Wiatr: 1.6 km/h Wilgotność: 80%
niewielkie zachmurzenie
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 89%
pogodnie
13°
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 66%
deszcz
10°
Wiatr: 5 km/h Wilgotność: 77%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
11.01.2017, 16:00 | czytano: 1241

Zgodny budżet dla Łapsz Niżnych

Wyważony i uwzględniający obietnice wyborcze - taki zdaniem wójta Jakuba Jamroza jest budżet gminy Łapsze Niżne na 2017 rok przyjęty przez radę gminy.

Przed podjęciem uchwały budżetowej wójt Jamróz podkreślał, zwracając się do radnych, że budżet musi być zrównoważony, tak aby z jednej strony podnosił poziom życia mieszkańców, a z drugiej strony był w stanie finansować ważne i potrzebne inwestycje. Rolą samorządu jest te kwestie wyważyć. - Żeby z jednej strony ludziom żyło się dobrze, taniej, a z drugiej strony rozwijać gminę infrastrukturalnie - dodał.

Wójt przypomniał też, że budżet odzwierciedla obietnice wyborcze. - Ludzie głosują na człowieka, ale też na jego program - zaznaczył. - Dziękuję, że państwo to rozumiecie i pozwalacie konsekwentnie ten program realizować - dodał. - Zdarza się, że mamy różnicę zdań, ale w konsekwencji udaje nam się osiągnąć kompromis.

W 2017 r. gmina planuje pozyskać 36,5 mln zł, a wydać 39,2 mln zł. Deficyt w wysokości 2,7 mln zł gmina chce spłacić m.in. z zaciągniętej pożyczki. Wydatki majątkowe, czyli na inwestycje, mają wynieść 5,6 mln zł. Gmina planuje w tym roku m.in. rozbudowę dróg gminnych we Frydmanie na kwotę pół miliona złotych oraz mniejsze inwestycje drogowe w Łapszach Niżnych i Niedzicy. Dużymi inwestycjami będą budowa odcinka Szlaku Rowerowego Wokół Tatr, który przetnie gminę Łapsze Niżne oraz budowa ścieżki rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Oba te zadania szacowane są na kwotę łącznie ok. 3 mln zł. W planach jest również zakup samochodu bojowego dla OSP Trybsz oraz budowa boisk wielofunkcyjnych i siłowni zewnętrznych.

Głosowanie nad uchwałą było prawie jednomyślne. Zaproponowany przez wójta budżet poparło 14 radnych, przeciw była tylko jedna osoba.

r/
najnowsze informacje
komentarze
i t d21:41, 23 kwietnia 2017
Naprawdę wspaniały budżet co sesja to autopoprawka, do następnej autopoprawki i tak dalej i tak dalej. Tu widać jak na dłoni wiedzę odnośnie budżetu i nie tylko Wójta, Rady czy nawet co niektórych pracowników Gminy. Druga sprawa to płodzenie uchwał które z góry są skazane na odrzucenie jak by to powiedzieć były by poronione przy ich realizacji. Komisja budżetowa czy Radni Klubu Sam. Gmina to dopiero politycy dali popis swojej wiedzy na ostatniej sesji w tym wypadku to jest już poziom Dunajca. Ale tego można było się spodziewać po tak szanownej Władzy.
komentarz08:59, 17 lutego 2017
Do to wiem p. Radna dobrze wiedziała jaki jest p. Zdzisław p. Jakub czy p. Antek a jednak ich popierała , no to ma podziękowanie bowiem ci Panowie to obywatele jak by nie było Niedzicy ale chyba o tym zapomnieli. Pan Zdzisław był dyrektorem szkoły z resztom do bani czego do dzisiaj mamy wyniki jego owocnej pracy, to jak może być dobrym Radnym. Pani Radna ma pani szansę na podsumowanie działalności tej Władzy. Nasza prośba proszę im popędzić kota i to porządnie dosyć już tej arogancji.
to wiem20:09, 27 stycznia 2017
Człowieku to jest tylko pobożne życzenie oglądnij ostatnią sesje i masz obraz jaki jest poziom prowadzącego obrady , totalna klęska facet nie wie o czym mówi ba bredzi o czymś czego zupełnie nie rozumie takie odniosłem wrażenie. Proponować Radnej budowanie drogi z własnej kieszeni pytam czyj to taki szalony pomysł to się nadaje do kabaretu a nie sesje. Za co te brawka nie wiem , chyba za bezradność owej Rady żenada Radni , życzę powodzenia w dalszych obradach .
kompat 213:22, 25 stycznia 2017
brawo radni, brawo wójt, może w końcu zagości spokój w tej gminie, bo do tej pory to tylko podchody i donosy do wojewody. Wstyd Panie Płachta i Klubie Radnych - to co czytałem w TP to po prostu jest żenujące wręcz dziecinne. . może w końcu staniecie ponad politykę i będziecie rozwijać wspólnie tą gminę.
uwaga15:02, 16 stycznia 2017
Rosiek my się chyba nie rozumiemy pewnie,że nawet możesz przesunąć, nawet jezioro ale pytam po co,to nie ja wyjechałem z tym rzyganiem tylko Ty. Więc jak coś piszesz to się nad tym zastanów.Nie wiem do kogo kierujesz te żale.Prawdą jest ,że Niedzica leży na terenie POLSKI ....to jest fakt oczywisty,czy poniosła straty mniejsze czy większe niż okoliczne miejscowości tego nie wiem.Z Twojego wpisu wynika ,że za Niedzicą nie przepadasz ,a szkoda......
Rosiek15:08, 15 stycznia 2017
Uwaga:
Zapora na dzień dzisiejszy jest Państwa, a więc każdego Polaka. To że leży na granicy dwóch gmin to nie zasługa Niedzicy i Niedzicanów, tylko architekta. Zapamiętaj jedno, siedzibę spółki zawsze można przenieść i wtedy już tak różowo nie będzie, tak samo jak wydzielić obszar Gminy Niedzica (jak to Sobie co niektórzy marza). Największe wyrzeczenia przy budowie zapory poniosły Maniowy, nie Niedzica.

Ps: Właśnie nie jestem z tej Waszej gminy, ale sąsiaduje z Niedzicą.
czekam18:25, 14 stycznia 2017
Ludzie czy nie widzicie jak Radni modlą się gorąco o swoje zdrowie i jak przypuszczam rozum to Wam nie wystarcza. Czego jeszcze chcecie .Wójt wspaniale dzieli jednym kurkę drugim jaje trzecim wała daje czy to tak trudno zrozumieć . Budżet wspaniały rodem z PRL każdemu według potrzeb ,doradca chyba z okresu PZPR jeśli się nie mylę kraina łagodności,Gmina zaś miodem płynie czego tu więcej oczekiwać pytam. Rozgrzeszenie tej arogancji kiedyś jednak nastąpi tego jestem pewny.
wnerwiony14:58, 14 stycznia 2017
No brawo jestem za , rozwalić te klikę darmozjadów granatem oderwanych od pługa , jeśli nie potrafią myśleć .
uwaga13:41, 14 stycznia 2017
Rosiek rozumie że jesteś blisko Gminy , rzygaj ale skieruj te wymioty i te kretyńskie mądrości swoje w kierunku tej nieudolnej Gminy.Co zaś tyczy się Zapory i Niedzicy to moja rada raz na zawsze się od nas odp.......Jeśli tak myślisz, to wystąpcie o odłączenie nas od tej Gminy,my sobie damy bez Was radę.Zapora póki co jest w Niedzicy,a nie w Łapszach.
do niejakiego Rośka22:50, 13 stycznia 2017
szkoda że nie powiedział że wszyscy niech tyle samo wpłacą to tyle samo sobie wezmą (ZEW nie wchodzi oczywiście w grę). Ciekawe który rodzic zabiera jednemu dziecku by dawać innemu???? I czy długo tak pociągnie....
Patrzmy na to bardziej sprawiedliwie a nie z zazdrością ....
Rosiek18:14, 13 stycznia 2017
Rzygać się mi chce od tego słuchania, że Niedzica wpłaca najwięcej do budżetu...... W żadnej wsi w Gminie Łapsze Niżne PAŃSTWO POLSKIE nie wepchało tyle pieniędzy co w Niedzicę!! Popatrzcie Sobie Niedzicany na Białkę......im tam Państwo nic nie dało, a się rozwinęli tak, że WY to możecie sobie śnić.....

A co do budżetu......jeszcze tylko 2018 i rozliczymy ten prawiedliwy podział, bo jak to Wójt w odpowiedzi radnej powiedział, na końcu kadencji wyjdzie, że wszystkie wsie otrzymają po równo.....
hej17:19, 12 stycznia 2017
che che Łapson gdyby Niedzica miała więcej Radnych takich jak nasza p.Radna to ta Rada i p. Wójt mieli by przechlapane, o żadnych poniżaniach Niedzicy już nigdy nie może być mowy.Mając naszą Radną po naszej stronie zadbamy o nasze prawa.
trzeżwo myślący11:46, 12 stycznia 2017
corny moje pytanie będzie proste czy Ty wiesz jaka jest różnica między mózgiem a rozumem myślę że nie, no to podpowiem mózg mają wszyscy rozum niestety nie.Niedzica jako najbogatsza miejscowość nie powinna o nic prosić gdy co roku wpłaca do budżetu 4miliony,którymi obdziela ta nieszczęsna Gmina wszystkie miejscowości.Im te inwestycje należą się przysłowiowo jak psu kość.
corny09:37, 12 stycznia 2017
niedzica1@ - a co boli, że wreszcie inwestuje sie gdzieś indziej, niż TYLKO w Niedzicy??
niedzica122:29, 11 stycznia 2017
no tak zgodny bo wiedza naszych radnych gminy Łapsze Nizne i ich zaangażowanie w rozwój gminy to totalna żenada i porażka dotyczy to również tych radnych z długoletnim stażem. Niech nie robia wstydu i zrezygnuja ze startu w najbliższych wyborach, zresztą i tak ich zweryfikujemy!!!
Teraz w Niedzicy to sobie możemy rowery kupić i zęby powybijać na ul. Nadwodniej :-) Dziękujemy naszemu WÓJTOWI. Już niedługo!!!
z Łapszanki19:07, 11 stycznia 2017
Brawo Wójt:D.
Łapsan co obserwuje - hej!!!18:11, 11 stycznia 2017
sory ale za 8 lat wójtowania pana Pawła D. to Niedzica powinna się już do poniżania przyzwyczaić .....
Do zatroskany17:58, 11 stycznia 2017
Zatroskany chyba żyje w wirtualnym świecie,Przypomnę samochód strażacki i remont przedszkola-są to kwoty milionowe wydane w poprzednich 2 latach.
zatroskany17:00, 11 stycznia 2017
Tylko Wójt chyba zapomniał dodać,że ta inwestycja w Niedzicy opiewa na kwotę 100 tys. złotych gdzie przez ostatnie dwa lata swojego włodarzenia na drogi w Niedzicy nie wydał ani złotówki .Jeśli Jego zdaniem jest to budżet zrównoważony ,to pytam z kogo robi idiotów.......Czy to czasem nie jest kpina z mieszkańców NIEDZICY.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
reklama
najczęściej czytane
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij