Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.01.2017, 14:49 | czytano: 3701

Opłatek oraz ślubowanie nowych członków Związku Podhalan oddział w Nowym Targu

NOWY TARG. Do grona związkowej rodziny wstąpiły kolejne osoby. Uroczyste ślubowanie złożyli: Teresa Łapsa, Paulina Aleksandra Zachura, Danuta Biegun, Ewa Kolasa, Ewa Garbacz, Krzysztof Musielak oraz Bolesław Bara. Legitymacje nowym członkom wręczył wiceprezes Związku Podhalan w Polsce Alojzy Lichosyt.

Tradycyjne posiady opłatkowe organizowane przez zarząd nowotarskiego oddziału Związku Podhalan poprzedziła msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, którą koncelebrował ks. prałat Władysław Zązel - kapelan Związku Podhalan oraz ks. prałat Mieczysław Łukaszczyk - kapelan nowotarskiego oddziału Związku Podhalan, dzięki gościnności gospodarza miejsca ks. prałata Stanisława Strojka.

Słowo Boże do zebranych wygłosił ks. Zązel mówiąc o wspólnocie i życzliwości do drugiego człowieka, a także o tym abyśmy wszelkie spory i waśnie rozwiązywać na drodze wzajemnego poszanowania i pojednania.

Jak co roku dopisały delegacje z różnych oddziałów od Pienin przez Podhale, Spisz aż po Orawę skończywszy. Szczególne podziękowania należą się pocztom sztandarowym uczestniczącym w nabożeństwie z zaprzyjaźnionych oddziałów z: Szaflar, Ochotnicy Górnej, Rabki, Ochotnicy Dolnej, Szczawnicy, oddziału Górali Żywieckich, Łopusznej, Łącka, Podszkla, Tylmanowej, Ostrowska i oddziału z Nowego Targu.

Na zakończenie Eucharystii krótkie życzenia skierował do zebranych wiceprezes Alojzy Lichosyt, a Wojciech Groń prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan raz jeszcze przypomniał słowa roty przysięgi składanej przez nowych członków aby: : "(...) dbali o zachowanie tradycji i piękno rodnej ziemi, o jej szlachetny rozwój duchowy i materialny". Serdeczności również przekazano zespołowi góralskiemu "Mali Śwarni", pod kierownictwem Bernadetty Szumal, dzięki któremu kościół Serca Pana Jezusa wypełnił się góralską nutą i śpiewem.

Po uroczystościach kościelnych zaproszeni goście udali się do restauracji "Skalny Dworek" aby tutaj dalej świętować spotkanie przy opłatku.

Posiady opłatkowe odbywały się w bożonarodzeniowej tradycji. Nie zabrakło typowych potraw góralskiego jadła, które poświęcił ks. Władysław Zązel oraz ks. Mieczysław Łukaszczyk.  Moment składania sobie życzeń umilały przygotowane na tą okazję jasełka w wykonaniu zespołu "Mali Śwarni", które mogli podziwiać biesiadnicy.

Podczas tegorocznego spotkania gośćmi Związku Podhalan oddział w Nowym Targu byli radny Sejmiku Województwa Małopolskiego - Stanisław Barnaś, przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego - Jan Krzak, zastępca burmistrza Miasta Nowy Targ - Joanna Iskrzyńska - Steg wraz z przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ - Andrzejem Rajskim. Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce reprezentowali wiceprezesi w osobach Alojzego Lichosyta oraz dr Stanisławy Trebuni-Staszel, a także Władysław Motyka - członek prezydium Zarządu Głównego ZP.

Przemysław Zachura - sekretarz ZP o. Nowy Targ, zdj. Zbigniew Krauzowicz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Nowy Targ23:40, 18 stycznia 2017
Brawo Wojtku. Nowy Targ jest ze Związkiem. Należy Wam się podziękowanie za krzewienie kultury góralskiej. A falą sfrustrowanego "elementu" hejtu nie należy się przejmować.
nie ślepy18:44, 13 stycznia 2017
Gdzie wasze żony, gdzie wasi mężowie związkowcy?...przyrzekaliście Bogu wzmacniać rodzinę! A może tu szukacie nowego "związku"...?
nowotazanin14:46, 13 stycznia 2017
Narodzie Podhalański klęknij i płacz przed tym całym ZP co oni robią
@ abc11:57, 13 stycznia 2017
A tu się nie ma z czego cieszyć. Niektórzy zeszli z tej kanapy żeby usiąść na stołku.
abc20:02, 12 stycznia 2017
Wielkie brawa dla ZP, Cieszmy się, że są ludzie ktorym chce się "zejść z kanapy".
wef19:34, 12 stycznia 2017
Uważam iż pan dyrektor MOK ewidentnie nie powinien wchodzić to takich organizacji jak ZP. Gryzie się to z zajmowanym stanowiskiem, postawa taka to zwykły konformizm, brak asertywności
kaśka15:51, 12 stycznia 2017
Cuda ,cuda i obłuda.
wrrr13:29, 12 stycznia 2017
Jeans z parzenicami i bacioki - dobre i do kościoła i do ZP
b11:18, 12 stycznia 2017
jedyny gorol to kx zazel w tym towarzystwie
io11:16, 12 stycznia 2017
jak to dobrze ze sie konczy to prezesowanie x
po11:14, 12 stycznia 2017
alek nie wstyd ci wciagac tych ludzi przeciez wiesz po co
Duo-wiocha09:41, 12 stycznia 2017
Co tam robi pan od fikania nóżkami? A gdzie w takim razie kawowa paniusia?
kamkong6509:02, 12 stycznia 2017
Pan policjant emeryt chyba pierwszy raz bez niemieckiego munduru. Wie kiedy trzeba się odpowiednio przebrać.
kloszard z rynku21:50, 11 stycznia 2017
Staś opowiadasz głupoty, to tak jakby zapomnieć skąd przywlekł się do NT doktor bzik oraz druga dama nowotarska. Zorientowani wiedzą o kim pisze a ci drudzy niech poszperają lub popytają
ceperka18:17, 11 stycznia 2017
Jak ja się cieszę , ze nie muszę ...totalna żenada
STAŚ18:02, 11 stycznia 2017
Dlaczego zaskoczony? Przecież, za kilka lat mało kto będzie pamiętał,kto jest kto?!!
Bond17:44, 11 stycznia 2017
Tym, którzy opluwają Lecha Wałęsę polecam wnikliwą analizę zdjęcia nr 2.
zaskoczony jeszcze bardziej15:24, 11 stycznia 2017
@zaskoczony
Liszka to swój i miejscowy, a Bara to kto i skąd się pytam?, prawidłowa odpowiedź...z MOK-u?
oko15:20, 11 stycznia 2017
A ten chłopek w jeansach z parzenicami to nie jest przypadkiem latorośl prezesa. Boze !!! Tak niestety wygląda organizacja, która ma dbać o góralszczyznę. Mać !!!
smog15:16, 11 stycznia 2017
I nowy dyrektor MOK także stał się członkiem ZP. Czyżby jakaś akcja wyborcza przeciwko Watysze się rozpoczynała ?
zaskoczony15:02, 11 stycznia 2017
Liszka w Związku Podhalan?! Czy tej instytucji nie zależy na prestiżu i autentyczności?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij