Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.01.2017, 18:00 | czytano: 3770

Konsul USA spotkał się z nowotarskimi studentami i władzami PPWSZ (zdjęcia)

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu gościła Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie Waltera Braunohlera.

Gościowi towarzyszyły panie Pamela DeVolder, konsul ds. prasy i kultury oraz Iwona Sadecka, doradca ds. prasy i kultury.

Wizytę rozpoczęło spotkanie z rektorem dr. hab. Stanisławem Gulakiem, prof. nadzw. i władzami podhalańskiej uczelni. Najważniejszym punktem programu było wystąpienie konsula, który przedstawił licznie zgromadzonej młodzieży akademickiej, wykładowcom i pracownikom kulisy pracy dyplomaty oraz scharakteryzował aktualny stan relacji polsko- amerykańskich, określając je jako najlepsze w historii.

Walter Braunohler odpowiedział również na pytania dotyczące m.in. obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju, współpracy parków narodowych czy możliwości podejmowania wspólnych inicjatyw np. w zakresie innowacji architektonicznych.

Rektor wyraził nadzieję na dalsze kontakty i współpracę z amerykańską dyplomacją, a za jej pośrednictwem ze środowiskiem naukowym w Stanach Zjednoczonych. Następnie goście zwiedzili uczelnię, zatrzymując się dłużej w siedzibie studenckiego radia „Fala Podhala”, gdzie konsul Braunohler udzielił krótkiego wywiadu.

W kronice uczelni uczelni gość zaznaczył, że odwiedza PPWSZ w Nowym Targu po raz pierwszy, ale nie ostatni.

Źródło: PPWSZ, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
arwen12:20, 14 stycznia 2017
Przyjechał, bo takie jest jego zadanie. Siedziałby na miejscu, to znaleźli by się ludzie, którzy mówili by: "Siedzi tylko ten konsul zamknięty i pieniądze zarabia"
Politycy też jeżdżą bo miastach, wsiach, biskupi po parafiach - i co ma to na celu? Takie ich zadanie.
A po 2 jak Wy się ludzie potraficie doczepić normalnych butów...to nie dziwcie się, że mamy opinie wiecznie narzekających Polaków i nikt nas nie chce u siebie.
Kotka13:32, 12 stycznia 2017
Eee a co z tymi butami jest nie tak? :o
haha13:07, 12 stycznia 2017
wzorujcie sie dalej na ameryce
jałowe spędy09:57, 12 stycznia 2017
kiedy wizy zniosą. I co to spotkanie miało na celu?
paweł09:51, 12 stycznia 2017
jest i kibolka patka lechia gdansk haha
Obserwator08:44, 12 stycznia 2017
do @baciok i Słowacji
bala07:51, 12 stycznia 2017
wiz nie dają bo musimy utrzymywać ich ambasady. Każdy Polak, który tam
wchodzi daje stówe dolarów i słyszy " psiykro mi". Mam zaproszenie do USA
ale szkoda mi wyrzucić pieniądze na ich utrzymanie.
ola23:32, 11 stycznia 2017
czy musial starac sie o wize aby do nas przyleciec ?! fajne buty hahahahahahahahahahahahahhahaahah
malkontent22:39, 11 stycznia 2017
chyba jeszcze za wszesnie na bez wizowe wjazdy polakow .....nie mamy dobrej opinii ,na bakier u nas z uczciwiscia i mowieniem prawdy ...wiec sie nie dziwmy ze nas wpuszczac nie chca.
Wyspiański20:55, 11 stycznia 2017
trza być w butach na weselu ;) ale ma trepy wiocha wiem że zimno ale Szwagropolem to on nie przyjechał
nowotarżanin_z_krwi_i_kości20:22, 11 stycznia 2017
przecież takie spotkania nie mają sensu, co to niby jest ?, mamy co z tego...., czemu jako sojusznicy dalej mamy wizy do US, czy to sąsiad Białorusi? jeżeli chcą się integrować niech zniosą wizy..
Pijak18:38, 11 stycznia 2017
Po co przyjechał ten jakiś konsul z usa ? na jakieś spotkanie ??? Powinien przywieść z sobą wizy i zielone karty po Dwa tysiące sztuk i rozdać darmowo studentom z Nowego Targu a nie jakieś tam plotki pogadał naobiecywał pewno gruszki na niebie i pojechał se z powrotem a fuj
baciok@18:19, 11 stycznia 2017
Aby wyjechać do USA, wizy nie potrzebują obywatele Czech, Litwy, Łotwy, Estonii , Węgier. I tyle w temacie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij