Sobota, 27 maj 2017, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Szczawnica i okolice
niewielkie zachmurzenie
22°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 42%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 6.4 km/h Wilgotność: 50%
niewielkie zachmurzenie
22°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 42%
niewielkie zachmurzenie
17°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 50%
niewielkie zachmurzenie
16°
Wiatr: 10.8 km/h Wilgotność: 62%
niewielkie zachmurzenie
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 77%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.02.2017, 16:56 | czytano: 3923

Memoriał z prezydentem rozpoczęty (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski był gościem oficjalnego otwarcia jubileuszowego V Memoriału Marii Kaczyńskiej na terenie stacji narciarskiej Polczakówka. W czwartek do Rabki-Zdroju przyjedzie prezydent Andrzej Duda i wielu przedstawicieli sejmu oraz rządu.

Nieobecna będzie natomiast Marta Kaczyńska, córka Marii Lecha Kaczyński, która razem z prezydentem sprawuje honorowy patronat nad memoriałem. Odwołała swój przyjazd z powodu choroby. W liście do uczestników napisała: "Cieszę się niezmiernie, że w tegorocznej, piątej edycji zawodów wezmą udział osoby niepełnosprawne, których to moja mam darzyła specjalną atencją i którym, zwłaszcza w okresie prezydentury mojego ojca, zawsze starała się służyć pomocą i wsparciem. Wspominając zeszłoroczną wspaniałą atmosferę w trakcie Memoriału życzę wszystkim zawodnikom udanych startów i radości ze sportowej rywalizacji”.

W oficjalnym, przedpołudniowym otwarciu zawodów narciarskich na Polczakówce wzięli udział także m.in. burmistrz Ewa Przybyło, posłanka Anna Paluch oraz przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas pierwszego dnia na stoku rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych, z Podhala i Limanowszczyzny i niepełnosprawni.

Główne wydarzenia zaplanowano na czwartek. Prezydent Andrzej Duda ma jutro odwiedzić Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera, do którego uczęszczała Maria Kaczyńska, wystartować w zawodach narciarskich na Polczakówce, a o godz. 15.00 wziąć udział w spotkaniu z mieszkańcami, które odbędzie się na terenie wyciągu narciarskiego.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Brawo e208:37, 16 lutego 2017
e2 masz rację ... sama podpisywałam zaproszenia
a dzisiaj PiS robi z niej zasłużoną rabczankę ... za chwilę pomnik i zmiana nazwy z Rabki na Rabkaczyn
ktoś ma kłopoty z myśleniem tzn brak myślenia
lw20:54, 15 lutego 2017
Władza się zbawi...
e219:46, 15 lutego 2017
Dziwię się jak latwo wszyscy zapomnieli,że śp.Pani Maria Kaczyńska tyle razy była zapraszana do Rabki z rożnych okazji i zawsze te zaproszenia ignorowala - czy już o tym też nie pamiętacie??? Po prostu Rabkę olewala to był tylko maly epizod w jej życiu i nic więcej.A teraz nagle dorabia się ideoologię do tego epizodu? To tylko minęło kilka lat i co już zapomnieliście. Fajnie,że dzieci się bawią, z całym szacunkiem do zmarłej ,ale co ma do tego Pani M.Kaczyńska?, czy coś dla dzieci zrobiła?, czy jakaś pomroczność wszystkich dorosłych dotknęla?
kierowca17:59, 15 lutego 2017
no ludziska brac sie z zakopianki !!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
reklama
najczęściej czytane
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij