Piątek, 20 październik 2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nowy Targ i okolice
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
przewaga chmur
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 91%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 76%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
przewaga chmur
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 89%
pogodnie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 68%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
15.02.2017, 16:00 | czytano: 1422

Bal charytatywny na rzecz niepełnosprawnych intelektualnie

Fot. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju

Ponad 25 tysięcy złotych dochodu przyniósł Charytatywny Bal Karnawałowy, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Rabce-Zdroju.

Na imprezie, która odbyła się w remizie OSP w Skomielnej Białej, bawiło się ok. 200 osób.

Józefa Nizioł, prezes rabczańskiego koła PSONI i jej zastępca Bożena Sularz poinformowały, że od 2014 r. realizowany jest projekt przebudowy budynku koła przy ulicy Podhalańskiej w Rabce-Zdroju i zmiany sposobu użytkowania. Projekt w dużej części został zrealizowany. W 2015 r. parter budynku został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, gdzie prowadzony jest Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży. Potrzeba jednak jeszcze pieniędzy i pracy, by poszerzyć działalność istniejącej placówki oraz utworzyć placówki dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Kolejne zamierzenia to dalszy remont i adaptacja budynku na poziomie piętra i poddasza oraz budowa szybu windowego i zakup windy. W zeszłym roku dochód z balu wyniósł 14.520,00 zł. Podczas tegorocznego balu charytatywnego, który został zorganizowany już po raz drugi zebrano 25.320,60 zł. Dochód zostanie przeznaczony na dalszą realizację projektu przebudowy budynku koła.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
m10:26, 16 lutego 2017
nie czytalismy ile bylo pieniazkow nabalu w nowym targu u burmistrza

Pewnie dlatego, że ten bal jest dopiero za dwa dni. Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij