Sobota, 17 marzec 2018, Imieniny: Patryka, Zbigniewa, Gertrudy
Jabłonka i okolice
śnieg
-9°
Wiatr: 8.2 km/h Wilgotność: 93%
śnieg
-8°
Wiatr: 6.9 km/h Wilgotność: 86%
śnieg
-9°
Wiatr: 8.2 km/h Wilgotność: 93%
śnieg
-8°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 89%
śnieg
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 79%
śnieg
-9°
Wiatr: 8.2 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
17.02.2017, 09:38 | czytano: 2010

Bohdan Pitoń: "Nasza gazeta nie będzie tubą propagandową wójta. To mój pierwszy i ostatni wywiad"

Gmina Kościelisko postanowiła wydawać własną gazetę. Ukazał się właśnie pierwszy numer magazynu "Nowiny gminy Kościelisko".

- Jestem przekonany, że jest zapotrzebowanie na bezpłatną, gminną gazetę, łatwo dostępną dla mieszkańca i dla każdego - przekonuje w pierwszym numerze wójt gminy Bohdan Pitoń. - Marzy mi się, żeby gazeta ta nie lądowała od razu w śmietniku, ale żeby tak jak kiedyś, miała swoje miejsce na półce; żeby po jakimś czasie można było do niej wrócić i sprawdzić, czy to co w niej napisano, zostało wykonane.

- Jednak czy to dobry pomysł, zadecydują mieszkańcy.Na początek planujemy wydać dwa numery. Jeżeli ten pomysł się spodoba, będą kolejne - zapowiada wójt Pitoń i dodaje: - To mieszkańcy mają być bohaterami gazety, a nie wójt i urzędnicy. To nie będzie „tuba propagandowa wójta”.O tym Państwa zapewniam. Mój dzisiejszy wywiad będzie pierwszym i ostatnim. Chcemy przekazywać nie tylko suche informacje, które oczywiście będą, bo są potrzebne, ale przede wszystkim felietony, wywiady i relacje z ciekawych wydarzeń, których w naszej gminie nie brakuje, lecz mało o nich wiemy. Chcemy pobudzić mieszkańców do większej aktywności i integracji. Chcemy również podziękować za aktywność.

Gazetę można obejrzeć: TUTAJ

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Urzędas20:35, 17 lutego 2017
Nie oceniam pomysłu, oceniam stronę formalną:
kompletne lekceważenie art 27 pkt 1 Ustawy Prawo Prasowe w zakresie podpunktów 1, 2, 3, 4 i 6 czyli właściwie prawie całego. Ciekaw jestem również, czy wójt zadbał o rejestrację tytułu we właściwym Sądzie Okręgowym.
Reszty nie czytałem, na razie domniemam że dobra.
Baca20:11, 17 lutego 2017
"Skarbonka" teraz będzie miał same pozytywne komentarze!
PasterzPPP11:02, 17 lutego 2017
Pomimo dobrych chęci sprzeciwiam się, żeby gmina zajmowała się biznesem i wydawała gazety, prowadziła telewizję itp
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij