Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
17.02.2017, 12:18 | czytano: 1439

Kuratorium kontrolowało zimowiska na Podhalu. "Nie dopatrzyliśmy się większych uchybień"

Fot. Piotr Korczak

Okres ferii zimowych dobiega końca, przed nami ostatni tydzień zimowego wypoczynku. Małopolskie Kuratorium Oświaty podsumowało tegoroczne zimowiska organizowane na Podhalu. W porównaniu z ubiegłymi latami było bezpieczniej.

Podczas tegorocznych ferii zimowych na Podhalu, w powiatach tatrzańskim i nowotarskim wypoczywało niemal 70 tys dzieci z całej Polski. Przez cały ten okres nowotarska delegatura Małopolskiego Kuratorium Oświaty kontrolowała miejsca wypoczynku - stan obiektów, jakość wyżywienia i program kolonii.

Kuratorium prowadziło kontrole zarówno planowe, jak i interwencyjne, np. na wniosek rodziców, czy wychowawców.

- Jeśli dochodziły do nas jakieś niepokojące sygnały, na przykład dotyczące bezpieczeństwa, kontrola przeprowadzana była natychmiast, niezależnie od pory dnia - mówi Bożena Bryl, dyrektor nowotarskiej delegatury.

Od 16 stycznia, kiedy rozpoczęły się ferie, Kuratorium w całej Małopolsce przeprowadziło 120 kontroli wypoczynku. W powiecie tatrzańskim, kuratorom towarzyszyli policjanci i pracownicy sanepidu.

- Na Podhalu w tym roku nie dopatrzyliśmy się większych uchybień. Nieprawidłowości dotyczyły najczęściej błędów w prowadzeniu dokumentacji, czy realizowanych programów. Nie było interwencji dotyczących zdrowia, czy bezpieczeństwa dzieci. Z roku na rok poprawiają się warunki, w których dzieci mieszkają, a to zwiększa ich bezpieczeństwo - podkreśla dyrektor Bryl.

rk-w
najnowsze informacje
komentarze
ichmisja20:30, 17 lutego 2017
Nauczyciele boją się podejmować pracy na zimowiskach ze względu na i tak już trudną młodzież, rozbuchane prawa i oczekiwania dzieci i ich rodziców. Nie trzeba ich jeszcze dodatkowo stresować kontrolami z kuratorium (i co? przyszli i stwierdzili nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji - naprawdę można się załamać!!!). Kuratorium na czas ferii to powinno być zamykane i kuratorzy powinni wtedy opiekować się zimowiskami, organizować czas wolny, organizować zajęcia dodatkowe - to powinni kuratorzy robić (kura = opiekować się).
rodzic14:57, 17 lutego 2017
niedopatrzyło się żadnych uchybień a dlaczego wybrane dzieci mogłu tylko uczestniczyc w projekcie nauki na nartach?Jedna ze szkól to tylko patrzy gdzie kase dostaną i jak dostana to wtedy dzieci mogą wszystko a jak rodzic nie zapłaci to dziecko nie może nic
miejscowy12:53, 17 lutego 2017
przyjedzcie do lipnicy wielkiej na orawie!!!! kumoterstwo i znajomosci zada w liceum!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij