Piątek, 24 listopad 2017, Imieniny: Emmy, Flory, Jana
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
-0°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 100%
mgła
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 77%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 94%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
19.03.2017, 22:20 | czytano: 1852

Szkoląca szkoła (artykuł sponsorowany)

Niezależnie od zmian, reform i całego dookoła-edukacyjnego zamieszania, chcemy kontynuować działalność rozwijającą młodego człowieka, chcemy ciągle proponować jakość procesu nauczania-uczenia się, która zagwarantuje młodym ludziom wszechstronny rozwój i nauczy brania odpowiedzialności za samokształcenie, które się nie kończy z ukończeniem jakichkolwiek szkół.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu, powstaje na bazie dydaktycznej i organizacyjnej IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji. Z jego kadrą i sprawdzonymi metodami, stawiającymi w centrum uwagi ucznia, jego wyjątkowość i indywidualne predyspozycje.

DWUJĘZYCZNOŚĆ – od dwóch lat, z dobrym skutkiem, prowadzimy w gimnazjum klasy dwujęzyczne:
- rozszerzony program języka angielskiego (5 godzin tygodniowo) zwiększa w szybkim tempie komunikatywność uczniów w tym języku.

Komunikatywność, którą młodzi ludzie mają okazję rozwijać i sprawdzać na corocznych kilkudniowych międzynarodowych wycieczkach (Praga, Werona, Wenecja, Wiedeń) oraz na organizowanych przez szkołę wyjazdach zagranicznych na kursy językowe (w tym roku szkolnym będzie to Malta)

- dwa przedmioty (matematyka i historia) prowadzone w tym języku zwiększają szansę uczniów na swobodne kontynuowanie edukacji w międzynarodowym środowisku, a w dalszej perspektywie otwierają przed nimi międzynarodowy rynek pracy.

W zreorganizowanej szkole podstawowej edukacją dwujęzyczną zostaną objęte dzieci już od pierwszej klasy, co zwiększy ich możliwości wszechstronnej edukacji językowej już na starcie.

Opiekę merytoryczną nad dwujęzycznością w naszej szkole sprawuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności BILINGUIS.

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzimy nabór do klas dwujęzycznych: do kl. I, do kl. IV i do kl. VII.

SPORT (PIŁKA NOŻNA) – od trzech lat prowadzimy w gimnazjum klasy piłkarskie, pod patronatem i według sprawdzonych metod szkoleniowych Wisły Kraków.

- rozszerzony program zajęć sportowych, głównie piłkarskich (10 godzin tygodniowo), zwiększa w szybkim tempie koordynację ruchową, umiejętności czysto piłkarskie, taktyczne oraz dyscyplinuje. Choć nie z wszystkimi się to udaje, warto próbować…

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzimy nabór do klasy mistrzostwa sportowego (piłka nożna chłopców i dziewcząt): do kl. VII.

Naszym celem było i jest także roztoczenie opieki nad młodymi ludźmi o skomplikowanych relacjach społecznych, dla których (i dla ich rodziców) duże szkoły z anonimowością są niemile widziane.
W naszych mało licznych klasach, kameralnej atmosferze, bliskich relacjach uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel, nauczyciel-rodzic, każdy dyskomfort, problem czy niewłaściwe zachowanie są lepiej wychwytywalne i skuteczniejsza jest możliwość szybkiej reakcji na nie, co zmniejsza ryzyko traum, związanych z okresem wchodzenia w dorosłość i brania pełni odpowiedzialności za swoje czyny.

Zapraszamy do kontaktu: www.malopolska.edu.pl, tel. 18-27-555-90, Nowy Targ, ul. Nadwodnia 5.

najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij