Czwartek, 19 kwiecień 2018, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 16.9 km/h Wilgotność: 54%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 49%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 46%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 56%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 56%
niewielkie zachmurzenie
20°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 47%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
17.03.2017, 21:00 | czytano: 4241

"Gender zagrożeniem dla ludzkości". Zwolennicy i przeciwnicy tej tezy na wykładzie ks. Dariusza Oko w Rabce-Zdroju. Był protest i buczenie

Fot. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ. Około dziesięcioosobowa grupa młodzieży, z transparentami i megafonem, przyszła protestować do galerię "Pod Aniołem", w której w piątek wieczorem odbył się wykład ks. prof. Dariusza Oko pt. "GENDER od tolerancji do totalitaryzmu". Nie mieli jednak wielkiej siły przebicia, bo zwolenników poglądów duchownego było dziesięciokrotnie więcej.

Wykład zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, Parafię św. Teresy i Klub Miłośników Historii w Rabce-Zdroju cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W sali zabrakło krzeseł.

Przed budynkiem na księdza czekali jego przeciwnicy. Niewielka grupa młodzieży, z transparentami z hasłami "Rabka-Zdrój - miasto dzieci, NIE nietolerancji" czy "Gender znaczy wolność bycia sobą" i "Stop mowie nienawiści". Nawoływali do tolerancji i zrozumienia gender, które błędnie, jak podkreślali, jest łączone m.in. z dewiacjami seksualnymi. Manifestacja miała pokojowy charakter, ale jej uczestnicy mogli wejść do MOK-u posłuchać wykładu po odłożeniu transparentów. Nie zakłócali porządku, którego pilnowali funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Zgromadzenie było oficjalnie zgłoszone i otrzymało zgodę od Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

- Rabka leży w regionie, który w Polsce jest jednym z najbardziej religijnych, czyli najmądrzejszych. To dla mnie zaszczyt spotkać się tutaj z państwem - zaczął duchowny. Ksiądz Oko mówił do wypełnionej sali, że gender i homoseksualizm to ateistyczne ideologie śmierci. Wyjaśniał, że gdy się rozprzestrzenią, może dojść do najgorszego. - Ja głoszę naukę Kościoła - wielokrotnie podkreślał, że Kościół ustami kolejnych papieży - Benedykta XVI, a teraz Franciszka I - oficjalnie neguje zarówno gender jak i homoseksualizm. - Gender, czyli wolność wyboru płci, niszczy rodzinę. A jeżeli zniszczymy rodzinę, to zniszczymy następne pokolenia, przyszłość ludzkości. Ta ideologia to śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji, kultury i chrześcijaństwa - przekonywał. W podobnym tonie wypowiadał się o homoseksualizmie, który - jak mówił - odrzuca religię, małżeństwo i skupia się na zwierzęcym seksie. - Tym ludziom trzeba pomagać, a nie mówić im, że to jest takie samo jak małżeństwo lub lepsze - dodał. Wielokrotnie przywoływał przykład Niemiec, gdzie, jak mówił, tolerancja dla tych ideologii stała się powodem rozpadu społeczeństwa i zaniku wartości.

Na koniec była możliwość zadawania pytań. Z możliwości tej skorzystali przeciwnicy tez ks. Oko, ale zostali wybuczeni przez większość obecnych. Spotkanie zakończyło się modlitwą po której można było indywidualnie porozmawiać z księdzem i kupić jedną z jego książek.

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
@ czuły barbarzyńca10:04, 21 marca 2017
Ja to wiem.Ty to wiesz.Normalnie myślący to wiedzą . Ale OKO uważa inaczej.
Czuly Barbarzynca08:53, 20 marca 2017
Gender to nie ideologia lecz obszar badawczy. Z grubsza chodzi o to, ze nasza plec nie jest najwazniejszym czynnikiem determinujacym nasz zycie.
kolo08:25, 20 marca 2017
KK znalazł sobie współczesnego diabła w postaci Gender. Już wojowali z czarownicami doprowadzając do śmierci tysiące kobiet. Jak tak poczytać przesłuchania z procesów to te biedne torturowane wcześniej baby musiały opowiadać o współżyciu z diabłem i innych pier...ch . SEX co interesowało przesłuchujących . Teraz oczywiście znów chodzi o sex. Tym razem gejowski. Odkąd człowiek zaczął mazać węglem po ścianach jaskini wiemy że gejowie byli. W starożytności byli.I tak do teraz. Nikt ich nie zamierzał mordować ani utłuc do nogi. Nikt też nie każe ich kochać. Są żyją i należy zostawić ich w spokoju bo niby co można zrobić. SEX księży nie dotyczy z założenie .WIĘC z kąd biorą się w ich szeregach tacy EKSPERCI jak pan OKO? Pomijając cały ten absurdalny kokon w okół gejowskiego sexu zbudowany przez pana oko zastanawia mnie jedno .Jak bardzo trzeba przeprać ludziom zwoje mózgowe żeby uznali za autorytet w sprawach sexu chłopa ,dla którego sex jest tematem zakazanym!???? Jak można prowadzić kurs prawa jazdy ,jak się w życiu za kierownicą nie siedziało!?
ja18:44, 19 marca 2017
Popieram Papę Smerfa, jeśli chcemy żyć w kraju, w którym da się żyć, to nie może być to społeczeństwo gender, bo wtedy wszystko będzie relatywne. Do Miescona - zamiast histerii podawaj konkretne argumenty, bo zaraz oskarżysz PIS o wyginięcie dinozaurów.
@Miescon12:19, 19 marca 2017
Miałeś chyba ciężką noc, albo to ten dzisiejszy halny ?
Sam nie wiem.
Atakujesz księdza czy bronisz swojej ideologii?
Miescon08:44, 19 marca 2017
Kiedy czytam te głosy świętego oburzenia z powodu protestu przeciwko kuriozalnemu przypadkowi księdza-nienawistnika, to mnie mdli... Jednak głupota w narodzie ma się dobrze. Przeszkadza gender, przeszkadzają geje, ale nie przeszkadza Macierewicz rujnujący armię, nie przeszkadza "wstawanie z kolan" czyniące z Polski pośmiewisko, nie przeszkadzają miliardy wydane w gimnazja, które za kolejne miliardy będą likwidowane. Możnaby wymieniać bez końca, co w rok bieżąca ekipa potrafiła zniszczyć. Ale po co? Niektórym wystarczą tematy zastępcze: ten diaboliczny gender i geje z powodu których rodzaj ludzki wyginie. No jak można być tak dennie głupim!?
Papa smerf07:23, 19 marca 2017
gender to ideologia którą należy zwalczać wszelkimi mozliwymi sposobami, i tyle w tym temacie
WENCEREMOS07:10, 19 marca 2017
Ta ideologia jest robiona dla gojów, Słyszał ktoś, by tak nachalnie rozpowszechniano ją w Izraelu.O co tu chodzi? Wystarczy pomyśleć!
tolerancyjny06:16, 19 marca 2017
Każdy ma wybór może słuchać lub nie słuchać księdza Oko. Jeśli komuś nie odpowiada to nie pójdzie na spotkanie. Dlaczego grupa ośmiu osób ma narzucać swoje poglądy innym. To jest przejaw tolerancji??? Młodzież teraz rozumie tolerancję tylko pod warunkiem, że wszyscy myślą tak jak oni.
Tzw. homofob ?22:42, 18 marca 2017
Młodzi nie wiele są tu winni, trzeba zapytać ich rodziców gdzie byli, gdy ich dzieci dorastały i kształtował się ich światopogląd i hierarchia wartości.
"Na marnej glebie, zwykle rosną chwasty" - AMEN.
filozof21:57, 18 marca 2017
Sredniowiecze w Polsce jak widać ma sie dobrze, a poza tym jak ktos chce słuchac tych głupot niejakiego Oka to niech nie ogłupia.....
ja20:01, 18 marca 2017
Czy mi się wydaje czy to wpisy przeciwników księdza Oko zieją nienawiścią. Wnioski nasuwają się same.
rabczanin19:48, 18 marca 2017
Gender to nie wymyślony problem, proponuję trochę o tym poczytać, a dopiero potem pisać. Najpierw trzeba wiedzieć, a potem się wymądrzać.
amelka19:42, 18 marca 2017
Ten protest nie jest przejawem odwagi. Przeszkadzając tym, którzy chcieli uczestniczyć w spotkaniu, właśnie dali dowód nietolerancji, a podobno przeciw temu protestują. Zresztą na końcu i tak będzie Chrystus. Z czym przed nim staniemy?
Kto nimi manipuluje?18:36, 18 marca 2017
Każdy inny, wszyscy głupi!
Gil17:48, 18 marca 2017
Tłok chodzący w rurze wydechowej to jest właśnie oko i to są jego słowa
Ja17:43, 18 marca 2017
Ks. Zakonnicy, zakonnice kim są skoro się sami grupują
Dominikana17:37, 18 marca 2017
Przypominam sobie jak tłumaczył miłość gejowską i na czym polega niech opowie o pedofilskich ks.i co robią dziecią bo sami są zagrożeniem
haha17:17, 18 marca 2017
Hahaha...ale wysyp KODofili - jesteście doskonałym przykładem na to iż w niektórych przypadkach pigułka"po" powinna być obowiązkowa :D Idźcie dać buzi Bręgowskiemu, potem na kolacje z Biedroniem a na koniec opowiedzcie o wszystkim pod meczetem ;P
MK-fredo17:01, 18 marca 2017
Dlaczego KK pozwala na te słowne nawalanki księdzu Oko. Przecież to nie ma nic wspólnego z głoszeniem słowa bożego,miłością bliźniego itd. Zdaje się ze księdzu nie wolno potępiać człowieka ,tylko co najwyżej jego uczynki. A ten co robi? Podobno we Wrocławiu ma zamiar prowadzić rekolekcje ze szczególnym przesłaniem w stronę służby zdrowia. To jakieś szaleństwo! Czyżby się zabrał za ewangelizację ginekologów? Ja jednak wolę wierzyć że te rekolekcje to plotka. Plotka ,ploteczka . A Oko to zły sen.
Boczek16:42, 18 marca 2017
Gender, to sztuczny problem wywołany przez Watykańczyków w Polsce.
ciekawski14:36, 18 marca 2017
na spotkaniu młodzież w poważnym wieku
Lelek B.14:09, 18 marca 2017
Młodym ludziom gratuluję odwagi. Naprawdę trzeba wielkiej odwagi aby w takim środowisku jak Rabka wyjść na ulicę i publicznie prezentować poglądy odmienne od tego co tłum uznaje za właściwe. Będą z was Ludzie !
A sam ksiądz Oko, no cóż, znany z głupich wypowiedzi, przekręcania faktów, naginania statystyk albo wręcz zmyślania, posługiwania się półprawdami i insynuacjami. Do tego pełen nienawiści i daleki od tego co się nazywa ewangeliczną postawą. Ze swoimi poglądami trafia do podobnych sobie głupców. Okazuje się że w Rabce takich pełno.
korab14:07, 18 marca 2017
Widze że Rabka ma problemy nie tylko z powietrzem. Zapraszanie nam człowieka który aż kipi jadem do wszystkiego co na kolanach nie klęczy. Po co? PIS-owcy już się nim popisywali ostatnio chyba w Bydgoszczy .Efekt zawsze taki sam.Gender to nauka maniaków seksualnych.Gej to prawie zawsze pedofil Najwięksi zbrodniarze to ateiści itd. Wyssane z palca bzdury!Teza że wiara jest gwarantem dobroci ma się nijak do przepełnionych więzień w Polsce. Pensjonariusze tych placówek to głównie katolicy /ateistów tam mamy niecały procent/Ale fakty tego pana nie obchodzą .Po co komy fakty ,jak jest pan Oko. Wygłaszane mowy pana kok aż ociekają hipokryzja. No cóż...Jaki słuchacz .Taki lektor.
Ja10:43, 18 marca 2017
Nie jestem wierzący, ale to całe gender powinno się wyplenić raz na zawsze, nawet, jeśli miałoby się użyć do tego ognia !!!
WM10:07, 18 marca 2017
Co to za nowy podział kraku nam pan oko wprowadza? Już nas PIS posegregował .Lepszy i gorszy sort panu nie wystarczy? Teraz mamy podział na mądrych i głupich czyli religijnych i resztę. I to mówi ksiądz? A co ksiądz rozumie poprzez określenie ZWIERZĘCY SEX??? I jakie kryteria musi ten sex spełnić,żeby go określić mianem zwierzęcego? I tak sobie myślę ..Jaką to wiedzą w temacie sexu pan dysponuje ? Bo jak bardzo ta wiedza jest rzetelna ,to nawet pytać nie chcę!
wacek09:39, 18 marca 2017
Bóg powiedział rozmnażajcie się i zasiedlajcie ziemię .
Bóg dał człowiekowi rozum i wolną wolę.
Za głupotę ludzką Bóg odbiera rozum i powstaje gender i wojny .
Ziemia ma określoną pojemność w liczbie ludzi i natura zaczęła się bronić przed przeludnieniem jak w przyrodzie za dużo saren zwiększa się liczba drapieżników stada saren przetrzebione maleje liczba drapieżników i to jest samoregulacja .
Człowieka to nie dotyczy ale natura lub Bóg zaczyna działać delikatnie pomału ale skutecznie i powstają wypaczenia .
B.08:32, 18 marca 2017
Szkoda,że tylko tyle normalnych ludzi jest w okolicy. A księdzu i jego zwolennikom przy całym szacunku proponuje sięgnąć do historii chrześciaństwa i zastanowić się nad tym a nie tylko ślepo wierzyć w coś co zostało skrupulatnie przerobione w celu skutecznego manipulowania ludźmi. Wiara, która powinna właśnie uczyć tolerancji i miłości w obecnych czasach robi zupełnie coś innego .
bbb08:20, 18 marca 2017
Do chłopaka w skórzanej kurtce - zabrakło odwagi by pokazać twarz czy makijaż się rozmazał??
kuba07:50, 18 marca 2017
Młodzież z liceum im. prof. Tischnera - świetna wizytówka szkoły!
bbb07:41, 18 marca 2017
A co tam robią rodzice tych odważnych protestantów? W razie czego bronić czy nosek wytrzeć?
psychiatra05:27, 18 marca 2017
nie mają kolegów nudzi sie im to glupoty w głowach , do roboty pastuchy ,a nie gender . Proponuje genderowcy dobrego lekarza
Jeszcze normalny...23:00, 17 marca 2017
Patrzę i nie wierzę własnym oczom! W Rabce nie ma już Normalnych, Zdrowych, Młodych Ludzi? Na zdjęciach jakoś ich nie widać - raczej średnie i starsze pokolenie. Nie chciało się tyłka ruszyć? A kogo to obchodzi? ... No i mamy efekty. Dajmy się dalej mamić gadką o tolerancji, równości, wolności itd. Już teraz jakieś cio..ty i całe to tęczowe towarzystwo uczy nas jak mamy żyć, strach się bać - co będzie potem?
Radny22:53, 17 marca 2017
Księża niech sami najpierw zrobią rachunek sumienia ze swojego zachowania oraz wyjaśnią wszystkie afery z udziałem księży nie pomijając biskupów a potem niech umoralniają innych
Popeye22:31, 17 marca 2017
Biedne dzieci.Nie śmiejcie się z nich.Z takim wyglądem mają nikłe szanse na założenie normalnej rodziny.Gender to dla nich jedyna szansa.
aga22:20, 17 marca 2017
Dzieciaki, idźcie do domu, pouczcie się historii, to może trochę zmądrzejecie.
Boczek22:17, 17 marca 2017
Nie ma w historii Polski INSTYTUCJI bardziej wrogiej temu Państwu niż KK.
nnnn22:10, 17 marca 2017
Przynajmniej te 10 osób ratowało honor Rabki.
noirmalny człowiek22:08, 17 marca 2017
Tyle potrafi ta debilna grupa. Argumentów żadnych jak zwykle.
Agencji rolna21:46, 17 marca 2017
Do ppf piszesz o tych laskach w żółtych koszulkach
ppf21:28, 17 marca 2017
Te laski co protestują pewnie marzą o spotkaniu Conchity Wurst w damskiej toalecie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij