Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 75%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 14 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
21°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 61%
deszcz
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 73%
pogodnie
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 7 km/h Wilgotność: 56%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
20.04.2017, 18:01 | czytano: 1258

Zakopane stanie się ekologicznym centrum Polski

Wszystko za sprawą Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko, które odbywać się będzie w dniach 26-28 czerwca w Centrum Kongresowym Nosalowy Dwór.

Organizatorzy Forum: Instytut Ochrony Środowiska, Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Urząd Miasta Zakopane liczą na obecność najważniejszych osób odpowiedzialnych za środowisko w Polsce, z ministrem Janem Szyszką na czele oraz przedstawicieli ministerstw zdrowia, energetyki i sportu.

Jak wyjaśnia Krzysztof Masiuk, prezes zarządu CIWP, tematyka Forum obracać się będzie nie tylko wokół samej ekologii, ale wszystkich dziedzin, w których czyste powietrze jest ważne. Stąd skierowanie zaproszenia do decydentów i ekspertów z innych dziedzin.

- Różne samorządy maja różne doświadczenia i potrzebne jest miejsce gdzie można porozmawiać i wymienić informacje. Ważne jest, żeby samorządy zaczęły lepiej współdziałać ze stroną rządową, żeby działania podejmowane nie kolidowały ze sobą. Forum w Zakopanem mogłoby być taką platformą porozumienia - wyjaśniała Agnieszka Bartocha, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Zakopanem.

W ramach imprezy oprócz paneli dyskusyjnych w Nosalowym Dworze, zorganizowane będzie również ekomiasteczko na Równi Krupowej. Swoje prezentacje będą w nim mieli producenci ekologicznych systemów grzewczych. Podczas warsztatów będzie można przekonać się czym jest środowisko, o którym się tyle teraz mówi i o co właściwie chodzi z tą ekologią.

rk-w/
najnowsze informacje
komentarze
mieszek07:50, 21 kwietnia 2017
No ciekawe, Zakopane robi szopkę a tak naprawdę oprócz ładnego marketingu nie robią nic konkretnego. Dopiero rok temu zaczęli wymieniać piece a wszędzie dookoła robią to od kilku lat!
Ha ha21:23, 20 kwietnia 2017
Nawet zabawne
abc19:00, 20 kwietnia 2017
jan szyszka i po co więcej?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij