Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 75%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 14 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
21°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 61%
deszcz
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 73%
pogodnie
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 7 km/h Wilgotność: 56%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
20.04.2017, 21:31 | czytano: 2863

Podpisano umowy o dofinansowanie mikroprojektów

Euroregion

NOWY TARG. W Euroregionie "Tatry" podpisane zostały dziś umowy o dofinansowanie mikroprojektów z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja w ramach projektu "Łączy nas natura i kultura".

Umowy podpisali beneficjenci, czyli wójtowie i burmistrzowie oraz ze strony Związku Euroregion „Tatry" - przewodniczący Antoni Karlak.

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha parafował umowę o dofinansowanie dwóch mikroprojektów realizowanych wspólnie ze słowackim miastem Kieżmark - "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" oraz "Rozwój i ochrona szlaków rowerowych w miastach Nowy Targ i Kieżmark". Dofinansowanie wynosi odpowiednio 84,5 tys. euro i 78 tys. euro.

W ramach pierwszego projektu zaplanowano wydanie publikacji zawierającej wspomnienia pracowników NZPS "Podhale", albumu "Nowy Targ - obrazki z PRL-u" oraz budowę aplikacji umożliwiającej wirtualny spacer po Kieżmarku i Nowym Targu.

Z kolei drugie zadanie zakłada stworzenie infrastruktury i montaż elementów małej architektury dla projektu „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr", a także zorganizowanie krajoznawczego rajdu.

Gmina Szaflary będzie realizować projekt "Atrakcje kulturowe i przyrodnicze na Szlaku wokół Tatr", w ramach którego powstanie trasa łącznikowa "Szlaku wokół Tatr" o długości 19,6 km i punkt widokowy. Modernizacji poddany zostanie przyszkolny plac.

Kolejnym rowerowym mikroprojektem z regionu są Babiogórskie ścieżki rowerowe. Partnerem wiodącym tego projektu jest Gmina Lipnica Wielka. Pozostali beneficjenci to Powiat Limanowski, Gmina Raciechowice, Gmina Łapsze Niżne, Centrum Kultury w Korzennej, Parafia Prawosławnej z Kurova, Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój oraz Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach.

opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
obserwator08:32, 27 kwietnia 2017
Galicjusz ok!!
chyba ty nie wiesz co piszesz albo jestes oderwany od swiata realnego. gdzie te projekty za 1,5 tys złotych dopłaty???? bzdury wyborcze?? chyba tak!!! gdybyś poczytał to byś wiedział, że ludzie nie muszą wymieniać starych pieców do końca ich żywotności. Przy instalacji nowych pieców są wymogi nowe!! ale widzę że zbyt dużo czytania ci nie służy!!! dopłaty do ścieków i do wody zawsze były i za Dziubana i za Kapołki tylko ty nie umiesz czytać albo czytasz to co chcesz!! to gmina ma obowiązek dbania o czyste powietrze stwarzając takie warunki ludziom by im było łatwiej!!
Galicjusz ok12:38, 25 kwietnia 2017
Obserwator
Najwyraźniej nie wiesz o czym mówisz. Z tego co wiem to gmina bardzo dużo dopłaca do ścieków, wody, śmieci. Za dziubana dopłaty albo były marne albo ich nie było.. Może nie byłeś na pokazie kotłów w lapszach, ale tam było mówione że to sejmik województwa nakazał wymieniać kotły ludziom jakimiś przepisami. Mamy przecież radnych sejmiku i co narobili Pan Stanisław i inni?
obserwator12:32, 24 kwietnia 2017
nic dla ludzi!!! zmusza się nas do wymiany pieców i dopłaty do nich po 8 tysięcy złotych tak jak do fotowoltaiki, a zadaniem gminy jest dbanie o czystość powietrza, może by tak gmina zaczęła realizować swoje zadania!!! może by tak pomyśleć o dopłatach do tych inwestycji; to będzie dla ludzi i dla wszystkich turystów a nie budowanie kolejnych tablic informacyjnych!!! już nie ma miejsca - będziemy gmina tablic informacyjnych i nieczystego powietrza. To jest działanie Jamroza!!! wstyd!!! obiecał panele za 1,5 tyś zł i gdzie są???
koleś kumpel kolegi09:10, 24 kwietnia 2017
Euroregion i uczciwe wybory w konkursach - to się wyklucza
Gałka22:34, 23 kwietnia 2017
Za sukcesami poprzednika stali urzędnicy, tak samo jak i teraz. Wójt tylko wydaje polecenia i podpisuje dokumenty, a reszte robią pracownicy. Dziwię się jedynie ze tak późno rozpoczęła się wymiana kadr w Urzędzie.
jola k21:42, 23 kwietnia 2017
gratulacje dla wójta i pracowników. bardzo podoba mi się obecny kierunek w jakim gmina podąża. oby tylko nie brakło pieniędzy na te wszystkie przedsięwzięcia
Dudasik13:55, 23 kwietnia 2017
O proszę gratulacje dla Pana wójta!
Do Gisol12:36, 23 kwietnia 2017
Masz rację. Narobił dziadostwa w naszej gminie a teraz podobno robi dziadostwo wr wszystkich gminach. Ech jest to czlowiek... szkoda słów
Gisol08:27, 23 kwietnia 2017
Chroń nas panie od konserwatora.
Mieszko01:06, 23 kwietnia 2017
No na pewno się Gmina bardziej rozwijała niż za obecnego władcy. Nie, nie jestem Dziubanem ale mam trochę oleju w głowie i widzę co się dzieje. Dziuban asystentki nie miał....A ten ma i to koleżankę z ZEWu.

Cały czas czekam na inkubator przedsiębiorczości obiecany w kampanii i wyciąg na Kurosowce. Tyle i aż Tyle. Bo trzeba było myśleć co się gada!
Odbitek23:46, 22 kwietnia 2017
Mieszko
Nie mydlij oczu ludziom. Dziubek już był i tak rozwijał tą gminę, że jesteśmy 100 lat za murzynami w wielu sprawach. Ze nie wspomnę o tym że ostatnie grosze wyciskal z kieszeni mieszkańców bo jak to zwykł mówić "my nie mamy biednych ludzi". A szacunek do każdego miał jak coś z tego miał i uwierz mi wiem co mówię...
Brawo gmina23:21, 22 kwietnia 2017
Mieszko myśli o powrocie? Już żeś się utytułował jako władca I Polski? Właśnie władca i pan. Nie miałeś szacunku dla ludu a teraz plujesz na obecnego wójta? Ty masz wogole jakiś honor i godność? Upadles chłopie bardzo nisko...
halogramy17:01, 22 kwietnia 2017
brawo wójt brawo Beata
G?rol16:48, 22 kwietnia 2017
Kupujta Spisoki rowery bo po rzondak Mondrasia Kuby wom rower ostanie. Hahahahah
Jontek16:46, 22 kwietnia 2017
Jeszcze niech zwolnią Pietrusiową to już sami fachowcy zostaną. Na pewno jakiś kolega z ZEWu szuka roboty..... W tym są dobrzy!
Mieszko16:43, 22 kwietnia 2017
Śmieszny:
A co robi Jamróz?
Większość inwystycji zrobionych przez Jamroza to są projekty rozpoczęta za Dziubana.

Skoro wszystkie porażki to wina Dziubana to i wszystkie sukcesy.... Przecież każde potknięcie tłumaczone jest winą poprzednika. To nie da spokojnie pracować, to zadłużenie i nie ma kasy....A się okazuje ze na koncie gminy 7 baniek jest.....

Sami się motacie broniąc się.
Śmieszny12:59, 22 kwietnia 2017
Wszystko co robi Jamróz to zasluga Pawła Dziubana. Gdyby nie on to nic w tej gminie by sie teraz nie działo.
Idakore12:55, 22 kwietnia 2017
Brawo. Kolejny sukces gminy.
Synaczko11:23, 22 kwietnia 2017
Dobrze ze Pani Beata P. Jest w tej gminie.
Mieszko09:56, 22 kwietnia 2017
No to ścieżka wychodzona za Dziubana staje się realna! Brawo dla dyr. Nowaka za determinację w działaniu !
Szkoło09:25, 22 kwietnia 2017
Brawo pani Pietruś. Kolejny sukces gminy. Ma dziewczyna doświadczenie.
Gabi23:18, 21 kwietnia 2017
Dobrze ze jest pani Pietruś. Przez lata pozyskała wiele funduszy dla tej gminy. Brawo!!!
Klapson09:20, 21 kwietnia 2017
Gdyby nie pani Pietruś to nie tylko to ale i wiele innych projektów obróciło by się w niwecz.
Ktosiek23:10, 20 kwietnia 2017
Eee Jamróz w końcu może wrzucić fotkę z podpisania umowy unijnej....Jest sukces!!

PS: Dobrze, że jeszcze Pietrusiowa trzyma to w ryzach bo by się to rozpie.. jak domek z kart.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij