Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
20.04.2017, 21:57 | czytano: 3281

Ryszard Łukasik: "Nie ignorujemy radnych. Chętnie przyjmiemy pomoc"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Pełniący obowiązki prezesa MMKS Podhale nie rozumie kierowanych pod swoim adresem zarzutów i zastanawia się, czy krytyczne słowa radnych z Komisji Rewizyjnej RM o jego braku zaangażowania przy wyjaśnieniu rozliczeń dotacji z 2016 roku mają na celu zdyskredytowanie go na kilka dni przed wyborami nowych władz klubu, czy też mają tylko charakter niedomówień.

Podczas wczorajszego posiedzenia członków Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, radni nie kryli zagniewania z powodu nieobecności przedstawiciela Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ.

Przewodnicząca komisji, radna Danuta Wojdyła mówiła, że nie rozumie dlaczego nie ma na posiedzeniu Ryszarda Łukasika. Z jej relacji wynika, iż nie zna powodu jego nieobecności, że kontaktowała się z nim telefonicznie, odwiedziła nawet siedzibę klubu - bowiem zależało jej na uzyskaniu odpowiedzi na pytania, jakie członkowie komisji zadali pełniącemu obowiązki prezesa - na temat finansów MMKS. Z relacji radnych wynika, że przedstawiciel klubu nie potrafił wyjaśnić na co przeznaczona została 200 tys. pożyczka z budżetu Miasta. Ryszard Łukasik miał przygotować odpowiedź na wczorajsze posiedzenie, ale się nie pojawił.

Przedstawiciel klubu nie kryje zdziwienia. Jego zdaniem sytuacja wygląda zupełnie inaczej. - Odbyły się dwa spotkania Komisji Rewizyjnej dotyczące kontroli przekazanym przez Miasto środków finansowych dla Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale w roku 2016. Na jedno z tych spotkań zostałem zaproszony i na nim byłem. Ustalono wtedy termin trzeciego spotkania, podsumowującego kontrolę na 12 kwietnia i zaproszono mnie na nie. Po kilku dniach przewodnicząca komisji poinformowała mnie telefonicznie, że zmieniła termin posiedzenia na 19 kwietnia. Od razu otrzymała ode mnie informację, że w tym czasie nie mogę być obecny na posiedzeniu komisji - tłumaczy.

- Co się tyczy pytań, na które miałem przygotować odpowiedź, to na tym spotkaniu z początku kwietnia zadano mi pytanie "czy członkowie MMKS otrzymywali w 2016 roku stypendia". To było jedyne pytanie, na które miałem przesłać odpowiedź pani przewodniczącej, ponieważ na posiedzeniu nie miałem co do tej kwestii wiedzy. Odpowiedź na to pytanie pani przewodnicząca uzyskała podczas tej rozmowy telefonicznej, w której informowała mnie o zmianie terminu posiedzenia. Nie przesyłałem tej odpowiedzi drugi raz mailowo - uważając sprawę za załatwioną. Jeśli chodzi o 200 tys. zł pożyczki, to całe rozliczenie radni mają w dokumentacji, która na posiedzeniu została szczegółowo przedstawiona i omówiona, a co również ważne - rozliczenie w całości zostało przyjęte i zaakceptowane przez odpowiednie organy w UM - podkreśla Ryszard Łukasik.

Uwagi radnych określa jako krzywdzące. - Uważam, że te wypowiedzi pani przewodniczącej, jak i innych członków Komisji Rewizyjnej to dyskredytacja mojej osoby i to na kilka dni przed klubowymi wyborami. Czemu to ma służyć? Prócz tego jednego telefonu, gdy rozmawialiśmy o zmianie terminu posiedzenia komisji pani przewodnicząca Wojdyła nie kontaktowała się ze mną ani telefonicznie, ani mailowo, ani też nie próbowała umówić się w inny sposób na spotkanie w klubie, czy też rozmowę - mówi.

Na zarzut "lekceważenia członków komisji i braku chęci współpracy" odpowiada: - Nie ignorujemy radnych. Bardzo się cieszymy, że chcą pomóc. Zapraszamy do naszej klubowej komisji rewizyjnej - mamy wolne miejsca. Jeśli radni tak mocno są zatroskani o klub i chcą nas wesprzeć - chętnie przyjmiemy ich pomoc. W klubie potrzebni są ludzi z doświadczeniem.

not. s/
najnowsze informacje
komentarze
norbert09:12, 21 kwietnia 2017
Jak to nie wiedzą na co dali 200 tyś złotych. I co to za mowa o przyjmowaniu pomocy. Jakiej pomocy? Albo działacie odpowiedzialnie Panowie i Panie. I wtedy żadna pomoc nie jest wam potrzebna.Albo sie do tej roboty nie nadajecie . A wtedy fora ze dwora! Nie po to są prezesi żeby wzywać pomocy.
Rysy09:03, 21 kwietnia 2017
Byl pewnie na zebraniu Nowoczesnej z ryskiem hehe
ohio08:06, 21 kwietnia 2017
Jeśli chciał kandydować to już wie czy powinienem.....no comment
rodzic z naboru03:24, 21 kwietnia 2017
W takim razie należy zastanowić się nad konsekwencjami i panią Danutę pociągnąć pod art 212kk par.1 za pomówienie jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej. Prawnicy klubu do pracy, koniec z mieleniem jęzorem bez zastanowienia działając na szkodę klubu.
awr00:16, 21 kwietnia 2017
@Ja juz wiem
Akurat ten pan nie słynie z prawdomówności. Dotacje z naszych pieniędzy przyznaje się łatwo. Rozliczyć się jest trudniej. Nie wszystkim zależy, żeby wyglądało to tak, jak powinno.
Ja juz wiem22:33, 20 kwietnia 2017
Slowa radnych pis i pws kontra dzialacz spoleczny. Ja juz wiem kto na 100% nie ma racji. PS - to nie dzialacz
:)22:23, 20 kwietnia 2017
Obstawiamy kto jest kłamczuszkiem?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij