Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 75%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 14 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
21°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 61%
deszcz
19°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 73%
pogodnie
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 7 km/h Wilgotność: 56%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
21.04.2017, 10:12 | czytano: 1200

Rabka-Zdrój stara się o poprawę wizerunku, który nadszarpnęły doniesienia o smogu

W Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju odbyło się pierwsze spotkanie pn. „Uzdrowisko pozytywnych zmian”, dotyczące podjęcia wspólnych działań służących zmianie wizerunku Rabki-Zdroju. Miasto, o którym najczęściej dziennikarze pisali w kontekście smogu, chce poprawić swój wizerunek m.in. poprzez przekazywanie dobrych informacji.

W ciągu dwóch ostatnich lat Rabka-Zdrój stała się negatywnym bohaterem wielu artykułów prasowych i programów telewizyjnych. Uzdrowisko, do którego kuracjusze przyjeżdżają leczyć choroby układu oddechowego, krytykowano za zbyt zanieczyszczone powietrze. Efektem medialnych doniesień był odczuwalny spadek liczby turystów i kuracjuszy przyjeżdżających do Rabki-Zdroju na leczenie i wypoczynek. Miasto chce odwrócić ten trend. Jak?

W pierwszym z kilku zapowiadanych spotkań wzięli udział przedstawiciele władz miasta, urzędu oraz przedstawiciele środowisk medycznych z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego oraz Uzdrowiska Rabka S.A.

Jak informuje Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, na spotkaniu zostały omówione i ustalone wspólne działania, mające na celu sprawne przekazywanie dobrych informacji oraz poprawę wizerunku uzdrowiska Rabka-Zdrój. Samorząd, obok już uruchomionej stacji pomiarowej i pobornika pyłowego do przeprowadzania badania zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10 w ramach PMŚ (Państwowego Monitoringu Środowiska), podjął się stworzenia aplikacji, dzięki której każdy będzie mógł sprawdzić rzeczywisty stan powietrza w Rabce-Zdroju . Natomiast lekarze zobowiązali się do podjęcia działań służących wypracowaniu raportu, jaki wpływ m.in. na układ oddechowy oraz krążenia ma zanieczyszczenie powietrza.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
ogr14:08, 22 kwietnia 2017
Jak zbadają sadzę w picu ,albo w kominie to wiadomo że kapciorze spalili odpad. Tu trzeba tylko trochę dobrej woli. A odpadem kopcą prawie wszyscy. O ile nie w 100% wszystkie kapciuchy. Takich kontroli miasto nie wyśle ,choć mają dokładnie wykaz działalności na terenie miasta i żaden problem sprawdzić kilka razy w ciągu zimy. Władza woli udawać że nie ma problemu. A to co robią to temat na kabaret. Jeszcze Mariolkę niech sobie wykreują i można ruszać w trasę. Chociaż zaraz zaraz, Mariolka jest.
basiek11:11, 22 kwietnia 2017
Moze zamiast pustego gadania ktoś wreszcie rozliczy ,,kapciaży'' z ilości odpadów poprodukcyjnych/tajemnica poliszynela jest co sie z nimi dzieje/ Wystarczy popatrzec z Zaborni w pogodny poranek gdzie zadymienie jest największe/ul Podhalańska,Ponice,Rdzawka/.
oskar09:39, 22 kwietnia 2017
Niech no Urząd Miasta z panią Ewą na czele weżnie się do roboty i przestanie obrażać inteligencję kuracjuszy i mieszkańców Rabki. To co robicie to symulacja działań mająca na celu zamydlić oczy i odsunąć temat do kąta. Tu są potrzebne konkretne działania. Dofinansowanie gazu,wywózki śmieci powołanie zespołu który ma na celu znalezienie projektów i pomoc w realizacji chociażby montażu fotowoltanów. Ale to nie my mamy wam mówić co trzeba robić. To WY powinniście nam przedstawić projekty i wyliczenia! Od czego jesteście Panowie i Panie i za co wam płacimy?
besala09:25, 22 kwietnia 2017
Nie o poprawę powietrza chodzi, ale o poprawę wizerunku! Genialne. Podobnie myślą władze Nowego Targu. Samorządowcy tych miast przetrwali kolejne zimy udając, że ze smogiem walczą. Ale ich działania kontroluje poseł Paluch, której partia nie pozwoli zrobić krzywdy górnikom i dlatego wszyscy musimy oddychać czym oddychamy. Gdyby woda dostarczana przez miejskie służby była zanieczyszczona w porównywalnej do smogu skali, to natychmiast odpowiednie służby, łącznie z prokuraturą, podjęłyby działania.
wojtek13:21, 21 kwietnia 2017
Taaaak poprawić wizerunek. Chyba tej nic nie robiącej ekipy w urzędzie miasta. Przy wyborach albo ich pogonimy .Albo będą nam takie bzdury serwować kolejne 4 lata.
bb12:54, 21 kwietnia 2017
uważam że aby jakosc powietrza w Rabce sie poprawiłą to oczywiscie dofinansowanie do pieców ale i wywóz smieci powinien byc darmowy a nie ze ludzie ograniczaja se do jednego kosza bo oczywiscie koszty sa ogromne no to co maja robic ze smieciami oczywiste jest.Najlepiej jest kazac ludziom piece wymieniac a zero pomocy , dofinansowania , opłat za smieci za granicami naszego kraju wywóz śmieci jest raz w tygodniu zupełnie bezpłatnie w ilosciach jakich sie chce a nie jak u nas jeden kosz malutki raz w miesiacu kpiny .
Piana12:54, 21 kwietnia 2017
Toż to najzwyklejsze bicie piany. Próba znalezienia sposobu na zamiecienie sprawy pod dywan. Kiedy w końcu zrozumiecie że nie tędy droga ???
baciok@12:11, 21 kwietnia 2017
No te se jaja robią.
patomorfolog11:54, 21 kwietnia 2017
Są dziesiątki badań i raportów je dokumentujących, wskazujących na jednoznacznie negatywny wpływ zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi i efekt ostateczny w postaci przedwczesnych zgonów. Czy władze Rabki spodziewają się specjalnych wyników czy raczej zaklinają skrzeczącą rzeczywistość - rzeczywistość, którą można podsumować trzema punktami: 1. stan powietrza w Rabce jest fatalny. 2. Stan powietrza powoduje, że Rabka tak nadaje się na uzdrowisko dla chorych na schorzenia dróg oddechowych jak papier ścierny na ręczniki 3. władze Rabki sądzą, że skuteczniej będzie wmówić ludziom, że stan powietrza w jest świetny niż podjąć realne działania, żeby powietrze było czystsze.
ekolog11:53, 21 kwietnia 2017
Jak przeczytałem w Tygodniku Podhalańskim z dnia 20.04.2017r. to w Rabce-Zdroju tylko Straż Miejska walczy ze smogiem, kontrole posesji w roku 2016 kilkaset,kontrole spalania, kontrole zakładów, kontrole gospodarki odpadami i wnioski do Sądu za śmieci. I tak trzymać.
Tak powinno być jak ktoś truje innych.
marek11:22, 21 kwietnia 2017
To zwykła arogancja i szukanie głupiego który łyknie jak pelikan te udawane manewry. Skoro wam płacimy to proszę nas traktować poważnie co prawda nasza cierpliwość się kończy i do wyborów zaledwie 1,5 roku. A tu taka farsa o tyle komiczna co tragiczna. Kto poważnie potraktuje raport lekarzy ,którzy siedzą na garnuszku kuracjusza który zostawia pieniądze w Rabce o ile do niej przyjedzie. Ten ich raport to nic innego jak ochrona gałęzi na której wszyscy siedzą .Dość żałosne i groteskowe. Stacja pomiarowa to nie filtry.Powietrza nie poprawi.Że też władzy nie szkoda czasu i pieniędzy na taki cyrk. Zamiast się zająć programami dofinansowaniem fotowoltaiki,ogrzewania gazowego i realnie podejść do problemu ,to lepiej udawać ze go nie ma. Ale gdyby ktoś zapytał co w tej kwestii się robi. NO to raporty na stół i du..a kryta. A smog jak był .Tak jest.
odys10:41, 21 kwietnia 2017
A to jakiś żart? Kolejne zebrania i spotkania bez celu a w zasadzie w celu pokonania smogu! Od gadania smog nie zniknie. wiedzą to nawet rozwielitki. ŻEBY zmniejszyć zadymienie trzeba przestać palić węglem. DOFINANSOWAĆ ogrzewanie gazem i jak się ludziom zacznie to opłacać to problem zacznie zanikać. Zamiast przysiąść nad ustawą to oni będą pozorować działania mające na celu odwrócić uwagę od problemu. Żenada i totalne lekceważenie naszego logicznego myślenia. No jak tak można?
kuba10:36, 21 kwietnia 2017
no to się wysilili; w celu poprawy powietrza postawili stację pomiarową
a lekarze spłodzą raport o wpływie smogu na zdrowie i.......
wizerunek się poprawi.... ha ha pozory i bezradność a kaska leci....
smog10:18, 21 kwietnia 2017
Dwie i pół kadencji zmarnowano.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij