Sobota, 04 lipiec 2020, Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Szczawnica i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.05.2017, 12:50 | czytano: 40944

Ale historia! 82-latek z Nowego Targu uciekał 160 km/h przed policją. Dwukrotnie usiłowali go zatrzymać, wybili szyby, a on zamknął się w aucie

Kierowcy przejeżdżający wczoraj pod wieczór ul. Waksmundzką w Nowym Targu, widząc dwa radiowozy i samochód z wybitymi szybami, myśleli, że to policja spektakularnie zatrzymała jakiegoś groźnego bandytę. Prawda jest inna, a historia 82-latka, który przez kilkadziesiąt minut uciekał przed policją, jest zabawna, choć mogła się skończyć tragicznie.Przed godz. 19 na ul. Waksmundzkiej, koło mostu na Białym Dunajcu, dwa radiowozy na sygnale zatrzymały sportowe Renault cabrio na nowotarskich numerach rejestracyjnych. Policjanci wybili szybę w drzwiach i siłą wyciągnęli ze środka kierowcę, który zamknął się w aucie i za "Chiny ludowe" nie chciał wyjść. Policjanci nie patyczkowali się z mężczyzną, który choć wyglądał na dosyć starego, to jednak przez ostatnie kilkadziesiąt minut uciekał przed nimi pędząc momentami 160 km/h. Przewrócili go na ziemię, wykręcili ręce i skuli. Okazało się, że to żaden bandyta, ale staruszek, który nie miał prawa jazdy i bał się, że dostanie mandat.

Wszystko zaczęło się około godz. 18 w Białce Tatrzańskiej, gdzie zakopiańscy policjanci usiłowali zatrzymać samochód Renault, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. W miejscu, w którym obowiązywała prędkość 50 km/h jechał 77 km/h. Kierowca zwolnił na widok policjantów, którzy dali mu znak, żeby się zatrzymał, po czym nagle, niespodziewanie dodał gazu i odjechał w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Udało im się zatrzymać samochód w Czarnej Górze. Kierowca nie zamierzał jednak współpracować z funkcjonariuszami i poddać się. Nie zgasił silnika, zamknął się od środka i odmówił wyjścia z auta. Nie reagował na wezwania i polecenia. Sytuacja była groźna, bo policjanci nie wiedzieli, z kim mają do czynienia i jaki jest prawdziwy powód dziwnego zachowania 82-latka. Gdy wybili jedną z szyb w aucie, żeby wyprowadzić kierowcę, ten znowu docisnął gazu, gwałtownie cofnął o mało kogoś nie potrącając i ponownie zaczął uciekać.Ucieczka i pościg prowadziły ulicami Czarnej Góry, Trybsza, Gronia i Gronkowa. Jak mówi mł. asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik zakopiańskiej policji, 82-latek łamał kolejne przepisy - pędził momentami 160 km/h, wyprzedzał na zakrętach, na podwójnej ciągłej. Policjanci z Zakopanego poprosili kolegów z Nowego Targu o pomoc i kierowcę Renault udało się dopiero zablokować i zatrzymać w Nowym Targu na ulicy Waksmundzkiej. Nadal jednak odmawiał wyjścia samochodu, więc funkcjonariusze wybili szybko drugą szybę, od strony kierowcy, siłą wyciągnęli 82-latka z auta, przewrócili na ziemię, mocno wykręcili mu ręce i skuli kajdankami.

Kierowcą okazał się 82-letni mieszkaniec Nowego Targu. Był trzeźwy. Powód ucieczki był banalny - miał na koncie decyzję o cofnięciu uprawnień do jazdy samochodem. Prawo jazdy stracił, bo nie zdał egzaminu na prawo jazdy, które zabrano mu za punkty karne. Nowotarżanin miał sporo na sumieniu - w ciągu kilku ostatnich lat spowodował aż 8 kolizji samochodowych i dwukrotnie nie zatrzymywał się do kontroli i uciekał przed policją. Liczba wykroczeń drogowych, które ma na koncie, jest dwucyfrowa.

Po zatrzymaniu 82-latek pojechał do szpitala, bo uskarżał się na ból w wykręconej ręce, a potem wrócił do domu. Za swoje wybryki stanie przed sądem. Odpowie m.in. za ucieczkę, wielokrotne przekroczenie prędkości i łamanie przepisów ruchu drogowego oraz jazdę samochodem bez uprawnień.r/
zobacz także
najnowsze informacje
komentarze
reni43@07:48, 1 czerwca 2017
Do syryjczyka-nie patrz na PiS tylko na to co wyrabiali przedtem a teraz sprzątają po nich. Ciekawe ile przedtem zatuszowali takich metod
równowaga19:59, 31 maja 2017
Do GR. No właśnie nie mam nic na sumieniu i uciekam, bo policjanci piją właśnie takich. W przypadku bandziorów postępują łagodnie, bo się boją o swoje rodziny. Szkoda, że nie oglądałeś programu, co powiedział Dziewulski na temat bicia niewinnych.
~a~18:11, 30 maja 2017
@ Orange21:08, 28 maja 2017

Jeśli to co piszesz odnośnie jego stanu to prawda to chyba sam zaniosę bombonierkę policjantom. Szczerze to dziwię się że pojazd nie został ostrzelany przez służby bo wg. mnie powinien - a za stwarzanie takiego zagrożenia na drodze jak podczas ucieczki tego "wariata" nawet czapa byłaby dobrą karą....
GR12:55, 30 maja 2017
Do równowaga
Wyobraź sobie że policja nie ma pojęcia kim jest człowiek z którym mają właśnie do czynienia. Wszystko wygląda banalnie gdy okazuje się że chłopaki uciekali a jedynym przewinieniem było picie piwa w parku. Tak samo ten dziadek, teoretycznie nic złego nie zrobił to czemu uciekał? Postaw się na miejscu policji, zatrzymujesz kogoś a on ucieka, czemu? może ma kogoś w bagażniku, może kogoś zabił, może to handlarz bronią/narkotykami, może uciekinier z więzienia itp. przypadki można mnożyć i żadnego nie można wykluczyć, praktycznie wszystkie przypadki które podałem pojawiły się w ostatnim czasie w naszym regionie. Oczywiście teraz są komentarze wyśmiewające policje, że użyła niewspółmiernej siły w stosunku do przewinienia, ale wszystko inaczej by wyglądało gdyby któryś z tych przypadków co wymieniłem wystąpił, i jestem za tym aby policja każdego który ucieka/stawia się przy legitymowaniu traktowała jako groźnego przestępcę. Jeśli nie mam nic na sumieniu to nie mam powodu do ucieczki, a jeśli coś przewinąłem np. picie piwa w parku to płacę mandat. Policja tego prawa nie wymyśliła, my mamy obowiązek go przestrzegać a oni egzekwować. Jeśli chcesz walczyć z durnymi przepisami to nie z policją tylko z posłami w sejmie.
europodatnik09:29, 30 maja 2017
A to dziad! Paralizatorem go i do izolatki. Albo elektroniczny kaganiec na szyję, żeby mógł tylko do kibla przejść. I żadnej łaski dla takiego bandyty!
syryjczyk23:11, 29 maja 2017
Proszę Państwa popierający tortury akceptowane przez PiS, pytam gdzie jest skala wartości? wasze opinie są na poziome NKWD w Katyniu.
cv19:24, 29 maja 2017
Stary a głupi !
DOBRZE ZE NIKOGO NIE ZABIŁ.
Pawełzparku19:22, 29 maja 2017
Panie Baciok iPanie Młodzieniec! Macie rację. To, że to był stary dziad w niczym go nie usprawiedliwia. Po prostu to debil.
odrobinka16:56, 29 maja 2017
A w naturze ten Pan już nie jest taki żywiołowy jak za kierownicą kto by pomyślał
obserwator14:08, 29 maja 2017
do równowaga
Łamiesz prawo musisz się liczyć z konsekwencjami. A za sikanie w miejscu publicznym w krzakach dołożył bym Ci podwójny mandat. Może sikaj na swoim terenie i po swoich krzakach.
Burok11:42, 29 maja 2017
Nie jest problemem czy dziadka sąd posadzi , czy obłoży grzywną . Problemem jest jak spowodować by dziadek nie siadł za kierownicę bez uprawnień .Tym razem nikogo nie zabił - ile razy sie jeszcze uda ?. A obrońcom dziadka dedykuję tekst Adama Michnika : Ciekawe czy Pan Marszałek mówiłby o miłosierdziu chrześcijańskim gdyby bandyci zabili mu żonę i zgwałcili córkę .
Kkk11:20, 29 maja 2017
Orange, To nie wina policji tylko dziadka że się nie zatrzymał. Powinni już zacząć strzelać od momentu nie zatrzymania się do kontroli.
A Ty piszesz że mu ręce połamali.
.
TGA 18.48008:54, 29 maja 2017
Jak zwykle.wielkowiejska patologia nowotarska...Żadne cuda.
ObserwatoR08:18, 29 maja 2017
nie byłoby tego wszystkiego, gdyby policja nie urządzała sobie pościgów...a policję i jej postępowanie jasno określił ostatnio wiceminister sprawiedliwości
do: ol07:41, 29 maja 2017
Oczywiście, po co zatrzymywać. Niech każdy łamiący przepisy ruchu drogowego spokojnie jedzie do domu.Według ciebie winą policjantów jest, że straszą biednych kierowców. Weź ty się napij zimnej wody i czasem pomyśl.
prawda06:55, 29 maja 2017
Do pudła z nim. Karać j***ć nie wyróżniać w wolnych chwilach prześladować.
Czesia23:59, 28 maja 2017
Policja jest od tego, aby działać, a kierowcy, aby stosować się do przepisów. Dziadek zrobił inaczej więc policjanci mają obowiązek zareagować! 0 litości dla piratów drogowych
ol23:50, 28 maja 2017
Jak by go nie zatrzymywali to by dojechał do domu i po kłopocie.Takimi ucieczkami przed policją dopiero się robi niebezpiecznie a tak by się obeszło.
kierowca22:58, 28 maja 2017
za brawurę musi ponieść kare mimo sędziwego wieku ale czy już złapany był zagrozeniem żeby mu lamać zebra i obijac może to był jakiś karateka
równowaga22:48, 28 maja 2017
Do obserwator. Zgadzam się, dzisiaj oglądałem w Polsacie jak policjanci złamali nos chłopakowi, który uciekał z kolegą, który pił piwo w miejscu publicznym. Albo inna historia, na imprezie brakło tojtojów i facet poszedł się odlać do krzaków, tak go policjanci skatowali przy żonie, że trafił do szpitala. Przyznaj się, nie lałeś nigdy w krzaki? Życzę ci tego samego, więc zaczniesz rozróżniać zatrzymanie a tortury za banalne sprawy.
e222:10, 28 maja 2017
Najgorsze jest to,że stanowił ogromne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Mógł kogoś zabić ! To niewybaczalne , powinien dostać wysoką karę.Druga sprawa to wiek, może nie wypada ale samo ciśnie się na usta "jaki stary, taki głupi", a wogóle czy w tym wieku jest zdolny siadać za kierownicą? Uwazam,ze Policja zachowała się wporządku,natomiast ten stary człowiek - skandalicznie, jego wizerune powinien być upubliczniony bo to potencjalny drogowy zabójca. Dziwię się,że ludzie go bronią, a gdyby kogoś zabił?
ss22:01, 28 maja 2017
dobrze, że go taserem nie potraktowali, bo byłaby chryja.
obserwator21:23, 28 maja 2017
Do orange
A teraz pomyśl sobie że ten *** uciekając potrąca Twoją żonę i roczne dziecko. W wyniku czego oboje giną. Nie ma litości dla idioty
Orange21:08, 28 maja 2017
Starszy Pan ma wylamane dwie ręce z barków połamane żebra i złamany nos i nie wyszedł do domu tylko leży w szpitalu i czeka na poważna operacje w ramach ścisłości i to za przekroczenie prędkości zaskakująca interwencja
Czytelnik P 24 pl21:06, 28 maja 2017
Rozumiem. Sporo było o tych szybach: ) Już nie denerwuje ludzi i przepraszam za kłopot.
Mieszkanka20:48, 28 maja 2017
Popeye nasz sąd tym p*** zabójca nie dał dożywocia a Ty chcesz żeby dał staruszkowi który tylko przekroczył prędkość, nie ma uprawnień i uciekał ? No nie przesadzaj. ... dostanie jakąś grzywnę i może w zawieszeniu i to wszystko bo po co więcej? Fakt nie pomyślał ze może komuś krzywdę zrobić ale na szzescie nic takiego nie miało miejsca . Młodzi nie takie głupoty robia ....
czesio20:10, 28 maja 2017
Modi niepotrzebnie tłumaczy sprawy oczywiste. Jak ktoś nie rozumie tekstu to i wyjaśnienia nie przyswoi. Niektórym to tylko obrazki wchodzą do głowy albo zdania mające po maks 6 wyrazów. Jak już zdanie dłuższe - to mogiła, nic nie kumają....
Czytelnik P 24 pl19:24, 28 maja 2017
Czytam:) Udało im się zatrzymać samochód w Czarnej Górze. Kierowca nie zamierzał jednak współpracować z funkcjonariuszami i poddać się. Nie zgasił silnika, zamknął się od środka i odmówił wyjścia z auta. Nie reagował na wezwania i polecenia. Sytuacja była groźna, bo policjanci nie wiedzieli, z kim mają do czynienia i jaki jest prawdziwy powód dziwnego zachowania 82-latka. Gdy wybili jedną z szyb w aucie, żeby wyprowadzić kierowcę, ten znowu docisnął gazu, gwałtownie cofnął o mało kogoś nie potrącając i ponownie zaczął uciekać.-"wybili szyby, a on zamknął się w aucie"

Czytam, że wybito najpierw "jedną z szyb". Z tekstu wynika, że policjanci nie zdołali przez tę dziurę wyciągnąć człowieka z samochodu, który dodał gazu i odjechał.
Serio Pan nie rozumie, czy to jedynie próba porozmawiania sobie ze mną? :)
Moderator.
grzesiu18:48, 28 maja 2017
szybcy i wścielki 9: gradnpa edition
jacek18:19, 28 maja 2017
Ha, ha ha " staruszek". Wiek o niczym nie świadczy. Wy macie po 30, 40 lat a już jesteście starcami
W jakiej miejscowości wybili mu szybę? :)18:17, 28 maja 2017
Czarna Góra została przeniesiona na most obok Słowiana?
Czytelnik P 24 pl18:13, 28 maja 2017
Pierwsze piszecie w nagłówku ze wybili mu szyby a on zamknął się w aucie.Później pisze że w Czarnej Górze wybili mu szybę i wtedy uciekł i został złapany na ul waksmundzkiej. Ze zdjecia wynika (sądząc po szkle) że szybę wybito na końcu ucieczki: ) Redaktor się nie popisał tym artykułem.

Wystarczy przeczytać tekst. I wszystko będzie jasne. Moderator.
babcia 194517:05, 28 maja 2017
Nic mu nie zrobią.Jeszcze pozwie policjantów za zniszczenie auta i za brutalność.
qazi16:39, 28 maja 2017
art. 178 b Kodeksu Karnego
dario16:35, 28 maja 2017
Odpowie karnie za nowe przestępstwo nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczke :-) :-)
surfer z wrotek16:30, 28 maja 2017
@rufus z bmw: masz 100% racji - dziadom po 40 odbierać prawo jazdy, a g***rzerii (do 40) nie pozwolić robić prawa jazdy. Wreszcie będzie spokój na drogach
Rafał to debil15:55, 28 maja 2017
Jesteś rafus że wsi
mipel15:47, 28 maja 2017
butka- prawdę piszesz . Jak dla mnie TP = PO.
p. J15:26, 28 maja 2017
do rafus z bmw
Ciebie już powinni odebrać prawo jazdy
butka15:09, 28 maja 2017
A tygod koszerny szuka świadków (donosicieli), żeby zrobić sensację, jaka to policja brutalna a Błaszczak do dymisji.
Popeye15:06, 28 maja 2017
Dożywocie!
rafus z bmw15:02, 28 maja 2017
a zawsze pisze ludziom w podeszlym wieku czyli po 40 stce odbierac prawo jazdy!
abc14:59, 28 maja 2017
dziarski "dziadek"
anonum13:54, 28 maja 2017
Dostanie 25 lat to sie nauczy .
Hiitecc13:50, 28 maja 2017
Brawo dla POLICJI !!! Pozdro z Pomorskiego
Hary13:34, 28 maja 2017
W zimie miałem przyjemność wyciągać tego dziadka z rowu koło mostu na Kowańcu
Nowoczesny.pl13:25, 28 maja 2017
Naoglądał się serialu Fargo i zwariował.
Może jakiś nowotarski boss mafijny??
Ale chyba za słaba bryka.
młodzieniec13:16, 28 maja 2017
Bardzo dobrze! Dosyć,że stary to jeszcze tak głupi- eliminować z ruchu takich idiotów.
lex13:05, 28 maja 2017
Drogi redaktorze, zapomniałeś dodać najważniejszego, ze poza wymienionymi wykroczeniami odpowie za przestępstwo - kierowanie samochodem pomimo uprzednio wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień
Jan od kudzi z Austri12:55, 28 maja 2017
he he dobre...w lipnicy wielkiej tez jest taki gostek86lat....wszycy go znaja ...emil.... ma malego fiacika i teroryzuje wies!! a policja glucha , bo sasiedzi znajomego...
baciok@12:55, 28 maja 2017
Nie mam pobłażania dla takich dziadów( nie w sensie wieku, ale zachowania). Może i to wszytko wygląda śmiecznie, ale tragicznie mogło sie skończyć dla niewinnych osób. Dowalić potężną karę pieniężną.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij