Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Nowy Targ i okolice
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
24.06.2017, 23:32 | czytano: 5372

Drugi dzień koncertów na Rynku. Muzyka irlandzka przypadła nowotarżanom do gustu, piknikowa atmosfera (zdjęcia)

Fot. Krzysztof Garbacz

NOWY TARG. Najpierw zespół zespół CARRANTUOHILL, prezentujący irlandzką muzykę i taniec, a potem zespół Dikanda z muzyką wielu kultur, bawili publiczność na Rynku, podczas drugiego dnia miejskiej imprezy pt. "Przywitanie lata".

Słoneczna i ciepła pogoda przyciągnęła pod wieczór na Rynek sporo osób. Ludzie rozsiedli się po knajpkach, przy stolikach pod parasolami i na murkach. Atmosfera była piknikowa. Występy na scenie nie zagłuszały towarzyskich rozmów. Organizatorzy "Przywitania lata" postawili na zespoły nie tyle przebojowe, z głośną muzyką, co interesujące, które miały coś do zaśpiewania, pokazania i przekazania.

Kto nie znał muzyki irlandzkiej i irlandzkiego tańca, z pewnością po występie pierwszej gwiazdy CARRANTUOHILL chętnie będzie do niej wracał. Łagodna, choć momentami żywiołowa muzyka oraz widowiskowy taniec w wykonaniu młodych dziewcząt, przyciągał wzrok i budził podziw. Koncert, dodajmy, poprzedziły warsztaty tańca z zielonej wyspy.

Z kolei Dikanda zaprezentowała muzykę, w której słychać było nuty z całego świata - żydowskie, cygańskie czy bałkańskie. Były sentymentalne pieśni i coś do tańca.

Po każdym występie były podziękowania. Kwiaty wręczali artystom burmistrzowie Grzegorz Watycha i Waldemar Wojtaszek w towarzystwie wiceburmistrz Joanny Iskrzyńskiej-Steg.

Wśród publiczności komentarze były raczej przychylne. - Bez szału, ale w sumie fajnie - do tego można je sprowadzić. - Od szału będzie Jarmark Podhalański - dodał ktoś trafnie.

Podczas drugiego dnia imprezy odbył się również konkurs wianków.

r/ zdjęcia Krzysztof Garbacz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
nowotarżanka11:27, 26 czerwca 2017
Impreza była ok, lecz by przyciągnąć tłumy na takiego rodzaju imprezy plenerowe, pasowałoby troszkę żywszych klimatów i piosenek których słowa ludzie znają, rytmicznych, biesiadnych, przy których da się bawić i szaleć. Moim zdaniem, wystarczy kilka piosenek disco polo , a bawią się tłumy. Takie piosenki jakie były w sobotę porywały tylko wybranych. Brawo za inicjatywę, oby więcej się działo. Ludzie, żyjmy i bawmy się, bo co z tego życia zostaje...
prostownica10:08, 26 czerwca 2017
sprostowanie dla "sprotowanej". Pani Naczelnik da Ci nagrodę i poklepie Cię przy biurku za te piękne słowa. Po pracy przejedziecie się rowerami po ścieżkach.
sprostowanie dla Jaco08:57, 26 czerwca 2017
Zgadzam się z Jaco, że Dyrektor Bara jest dobrą zmianą w MOK !
Natomiast gwoli faktycznej prawdy kompleksowym organizatorem artystycznym czerwcowej imprezy jest urząd miasta i naczelniczka wydziału Pani Kasia. Gratulacje dla Kasi za ambitny i wysoki poziom imprezy!
Jaco20:32, 25 czerwca 2017
chłopak ze starego miasta co ty bredzisz. Przecież tą imprezę zrobił Bolesław Bara, najlepszy dyrektor w historii moku.
Z topolowego17:10, 25 czerwca 2017
Dikanda bomba to są nasze klimaty łore!!!!!!!!!
Kamil17:07, 25 czerwca 2017
Fajna impreza przynajmniej coś dzieje się w tym mieście
chłopak ze starego miasta13:48, 25 czerwca 2017
słowa uznania dla organizatorów, tych co na co dzień się starają. Pani Kasiu gratulacje.
STAŚ13:18, 25 czerwca 2017
Był taki " gość " w Urzędzie, którego hasłem sztandarowym, było powiedzenie : to się nie da !
Ogólnie, rzecz biorąc, nasze władze robią, co mogą !
Tylko najważniejsze, gdyby mogli tylko słuchać, wedle powiedzeni, dobra rada i od ........ ! Pozdrawiam złych ludzi !
Basia11:40, 25 czerwca 2017
Koncert zespołu CARRANTUOHILL z fantastyczną wokalistką i fantastycznymi tancerkami i tancerzem to ogromne wydarzenie artystyczne w Nowym Targu.
Tego wydarzenia skrytykować się nie da!
A Dikanda z dwiema solistkami z niebiańskimi głosami i z energetyczną kapelą, to było naprawdę widowisko na światowym poziomie.
Roztańczona publiczność była zachwycona. I również była zachwycona publiczność mniej żywiołowa, zasiadająca w kawiarenkach i ogródkach gastronomicznych. Duże telebimy i świetnie nagłośniona muzyka płynąca z estrady spowodowały że koncerty docierały do wszystkich zakątków nowotarskiego rynku. Ciepła noc i rozgrzana atmostera sprawiły, że po koncertach nowotarżanie kontynuowali zabawę tańcząc na płycie rynku w rytmie letnich przebojów.
Krytykować będą tylko malkontenci, którzy jak zwykle siedzieli w domu.
Klapki i sandałki09:19, 25 czerwca 2017
@Z prawie raz

Jak widać w NT nic się nie da zrobić. Nowotarżanin taki gatunek, któremu nic nigdy nie pasuje. Co by nie było to będzie źle. Jakby do kieszeni dali 100 zł to by było jojcenie dlaczego nie 200.... Miasto malkontentów, które do przodu ruszają ludzie zewnątrz, potrafią je docenić i widzą potencjał. Miejscowi tylko marudzą, "nic się nie da" i tak w kółko... Zero lokalnego patriotyzmu. Dramat!
Tarżanin Nowy09:15, 25 czerwca 2017
Nie pozdrawiam MZK które na czas imprezy nie potrafi ogarnąć swoich kursów! 4 z Kowańca zawsze była przedłużana 6 na równię szaflarską, kierowca a akompaniamencie góralskiej muzyki na cały regulator w autobusie ludzi wywalił a żaden autobus nie podjechał!
z prawej raz08:31, 25 czerwca 2017
No, no, no jaką słuszną politykę ta nasza władza ma ... lansik jakiego trudno doszukać się nawet u poprzednika, który również uwielbiał wstęgi, flesze, błyskotki, pompy i inne możliwości zaistnienia publicznego. Jak widać władza się zmieniła, ale brak pomysłu na umiejętne zarządzanie miastem pozostał, a być może nawet jeszcze bardziej rozkwitł blaskiem swej próżności i zwykłej głupoty. Cóż, każdy ma takiego Misia, na jakiego zasłużył. Szkoda tylko, że za tą kolorową kurtyną nie zostaje już nic, z czego mieszkańcy mogliby być dumni. A mnie się marzy taka chwila, kiedy władza zacznie pracować na rzecz miasta a nie własnego wizerunku, za pieniądze publiczne. Żałosna to szopka. Ha, ha, ha - Po każdym występie były podziękowania. Kwiaty wręczali artystom burmistrzowie Grzegorz Watycha i Waldemar Wojtaszek w towarzystwie wiceburmistrz Joanny Iskrzyńskiej-Steg.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij