Poniedziałek, 18 czerwiec 2018, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Szczawnica i okolice
deszcz
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
21°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 84%
niewielkie zachmurzenie
23°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
12.07.2017, 17:01 | czytano: 2780

Nowe miejsca w podhalańskich przedszkolach

UMWM

600 nowych miejsc w przedszkolach przybędzie pod Tatrami: 400 w powiecie nowotarskim, a 200 w okolicy Zakopanego. Powstaną także nowe placówki, a kilka już istniejących - zostanie modernizowanych.

Za blisko 79 mln zł z RPO WM 2014-2020 w całym województwie powstanie niemal 4 tys. dodatkowych miejsc w przedszkolach. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o wsparciu finansowym 98 konkursowych projektów, dzięki którym powstaną nowe placówki, a te dotychczas funkcjonujące zostaną nowocześnie wyposażone.

Dzięki otrzymanemu wsparciu istniejące placówki będą mogły dostosować nowe pomieszczenia tak, by były przyjazne maluchom, funkcjonalne oraz dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Ponadto, cześć środków płynących z dofinansowania zostanie przeznaczona na wyposażenie placówek w pomoce edukacyjne i zabawki oraz na organizację zajęć dodatkowych i dokształcenie pracujących tam nauczycieli.

W powiecie nowotarskim przybędzie 400 nowych miejsc w przedszkolach, a w powiecie tatrzańskim - 200. Nowe placówki powstaną w: Czarnym Dunajcu, Łopusznej, Szczawnicy, Nowym Targu, Ochotnicy Górnej i Dolnej, Jabłonce oraz w Zębie i Dzianiszu.

Natomiast istniejące już przedszkola w: Nowym Targu, Cichem, Krościenku nad Dunajcem, Szczawnicy, Ochotnicy Dolnej oraz w Jurgowie, Czarnej Górze i Rzepiskach zostaną dostosowane do potrzeb maluchów.

UWM, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Mieszkanka Łospusznej11:55, 14 lipca 2017
Z końcu będzie przedszkole w Łopusznej. Długo trzeba było na nie czekać. Zna ktoś jakieś szczegóły? Od kiedy będzie otwarte, w którym miejscu, itd.?
@ @ brat bruna12:24, 13 lipca 2017
Pewnie ze ich będzie więcej w ZUS-ie. ALE PO ZASIŁEK!
abc11:13, 13 lipca 2017
obowiązku zachwytu nad posiadaczem pampersa nie ma. fakt że 500+ jest coraz bardziej uciążliwe bezsporny.
bajer09:08, 13 lipca 2017
Nowe osiedla są tak projektowane że place zabaw o ile są w planach to na tyle daleko od bloku ,żeby nikomu krzyki nie przeszkadzały. Za komuny budowano inaczej i spadek został. Są też takie osiedla np. USA, Austria gdzie mieszkanie może wynająć tylko lokator nie posiadający dzieci. Sporo biur turystycznych kieruje ofertę do grupy 16+. Skąd te pomysły? Chyba łatwo nie trzeba długo myśleć.
więcej dzieciaków na placach więcej w ZUSie07:54, 13 lipca 2017
@Brat bruna
Pięknie powiedziane. Niech się dzieci bawią a ludzie z psychiką pokroju komentującego bruno niech lepiej po psach sprzątają. Dewotką i ich męskim odpowiednikom przeszkadzają dzieci ale ich sr**ący pies gdzie popadnie to już nie.
Brat bruna22:36, 12 lipca 2017
Do bruno..Haha znalazł się miastowy;) sam pewnie *** przeprowadziles się z ojcem i matka ze wsi do bloku w Nt i musiałeś z bratem pokój dzielić a teraz zgrywasz mieszczucha;D chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy;D i żeby te dzieciaki darly Ci się pod samymi oknami przez 24/na dobę;D tego Ci życzę chłopie ze wsi:D
jaga222:19, 12 lipca 2017
Bruno masz rację, może się drą bo wlazły w psią kupę
do bruno21:39, 12 lipca 2017
Pomyślał by kto ześ Ty nie wrzeszczał jak miałes tyle lat co te dzieci albo twoje dzieci nie krzyczały (jezeli posiadasz) jak były małe .Jeżeli przeszkadza Ci wrzask i krzyk dzieciaków zawsze zostaje ci bezludna wyspa
alik20:54, 12 lipca 2017
do bruno;
Czy to aby nie twoje wnuki tak krzyczały?
Pozdrawiam
bruno17:41, 12 lipca 2017
Kidy spółdzielnia zlikwiduje place zabaw pod blokami. /co za chory pomysł/ robić place zabaw pod oknami. Kilkadziesiąt ludzi cierpi bo chowane bezstresowo latorośle nieodpowiedzialnych rodziców muszą się drzeć jakby je kto łupił ze skóry. Mam przedszkole obok pracy i krzyków nie słychać. Jak by się tak darły jak te z placu pod blokiem to nie moglibyśmy pracować.Inna sprawa że okoliczne wioski wożą dzieci do miasta na basen a po basenie na huśtawki pod blok . Z jakiej okazji i jak długo mamy jeszcze cierpieć z tego powodu?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij