Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.07.2017, 11:20 | czytano: 1816

Rocznicowe spotkanie przy pomniku papieskim na orawskiej górze Tabor (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński

Mija rok od odsłonięcia w Jabłonce pomnika Św. Jana Pawła II Pielgrzyma. W rocznicę tego wydarzenia Orawianie znów zgromadzili się na orawskiej górze Tabor.

Jan Paweł II, mając po lewej stronie Tatry a po prawej kościół pw. Przemienienia Pańskiego i Babią Górę, spogląda na orawską ziemię. Napis na pomniku głosi prośbę, którą wówczas do Świętego zaniosła społeczność tej ziemi i nadal pragnie ją powtarzać: (…) by nas Orawian prowadził w wierze naszych ojców, abyśmy strzegli tego dziedzictwa, które stanowi o naszej, orawskiej tożsamości.

W piątkowy wieczór pod pomnikiem Jana Pawła II wójt gminy Jabłonka wraz z delegacjami gmin partnerskich w obecności parafian z Jabłonki i przybyłych gości złożył wiązankę kwiatów. Następnie przedstawiciel każdej delegacji indywidualnie złożył hołd wielkiemu Polakowi. Zebrani odmówili modlitwę, którą poprowadzili ks. Rafał Kuchniak i ks. Zbigniew Kosowski. Orkiestra Dęta OSP z Lipnicy Małej zagrała minikoncert pieśni religijnych. Wspólnie odśpiewano „Barkę”. Wysłuchano mowy okolicznościowej wójta Antoniego Karlaka.

Źródło: UG Jabłonka, oprac. r/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ppp08:04, 17 lipca 2017
gdzie ci Orawianie....?
pol18:25, 15 lipca 2017
To tylko tyle jest Orawian na Orawie?
pol18:19, 15 lipca 2017
Jak bardzo nam brakuje św.Jana Pawła II.Nie było by sporów i podjudzania do obcych rządów przez ten motłoch.On by wszystkich pogodził i wskazał drogę do zgody.Ale te motłoch też drwi i pluje na niego.
zgryźliwy14:28, 15 lipca 2017
Rozumiem wszystko będzie po słowacku?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij