Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 90
Clouds
10°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.07.2017, 22:43 | czytano: 8991

Protest również pod nowotarskim sądem

Pod budynkiem Sądu Rejonowego w Nowym Targu, tak jak w Zakopanem i w wielu miejscach Polski, spotkali się przeciwnicy zmian w sądownictwie wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Uczestnicy nowotarskiego protestu spotkali się wieczorem na schodach prowadzących do budynku z zapalonymi świecami i zniczami - symbolami sprzeciwu wobec posunięć władz.

r/
najnowsze informacje
komentarze
obywatel nt18:23, 18 grudnia 2019
trzeba cos zrobic z nadzwyczajna kasta dostalem 4 razy niesprawiedliwie ukarany oni sobie robia co chca ze spoleczenstwem w koncu ktos sie za nich wziol
Nnnn15:19, 25 lipca 2017
czemu ich twarze są niewyraźne?
ada12:11, 24 lipca 2017
Aśka,Aśka ,Aśka. Szkoda że nie u nas tylko w W-wie zdecydowali się protestować. Szkoda . Całkiem spora grupa pojechała.
Oswiecony23:17, 22 lipca 2017
po wyborach powinna powstać ogolnonarodowa stacja TVRyś, to będzie hit, prezesem powinien być pan Petru a honorowym prezesem Michnik i honorowym nadprezesem pan Soros. To będzie nowoczesny HIT !!! Timermans będzie zachwycony, Makaron ten co razem z mamą reprezentuje Francje napwno tez !
brunhilda21:57, 22 lipca 2017
Do brak słów...jak siedzisz za wielką wodą to sieć a nie wpiepszaj się w to co robi PiS bo twoje cieki pozwolą ci na wszystko a nasza najniższa krajowa ochłap który rzucili nam POopapracy oplywający w miliony złodzieje którzy skazali tysiące POLAKÓW na wegetację od pierwszego do pierwszego a jakżeś taki kozak to przyjedź i dorabiaj się tu a nie popisuj się jakiś to cwany ...a zresztą jak takie POokemony jak ty pzyjeżdżają z tej Hameryki to straśnie godajom u nos w Hameryce ...a tu ludziom za robote nie chcą po Hamarykańsku płacić ...też mi błysną intelektualista zza wielkiej wody
telewidzz21:19, 22 lipca 2017
PO naszych wygranych wyborach powinno powstać nowe ministerstwo a mianowice kabaretu. Rysiek zostanie prezesem i bedzie bawil telewidzów. To byloby super ;)
Rozbawiłeś mnie15:39, 22 lipca 2017
A od innowacyjności Pan Petru. No co? Lubi wymyślać np. wymyślił liczbę krajów na świecie, nowe święto, nowy okres ciąży itp. Moze by mu się udało coś jeszcze ciekawego wymyślić.
@ koderasta.15:16, 22 lipca 2017
Nie. Macie takie gwiazdy jak pani Pawłowicz . Bu ha ha ha ha. Ponoć profesor .Co tam Biedroń czy Kijowski w obliczu tak jasno świecącej gwiazdy na nieboskłonie wątpliwego intelektu pozostałych wyjadaczy.
pawel234e114:56, 22 lipca 2017
Ile to się już tych ekspertów tvnu nasłuchałem. Pierwsze giełda miała w ciągu roku paść, tymczasem ma się dobrze a spółki przynoszą rekordowe zyski no to tłumaczenia ekspertów, że to dzięki PO :) Drugie Polska w ciągu roku miała zbankrutować a nie zbankrutowała znowu tłumaczenia ekspertów, że dzięki PO jednak tak się nie stalo. Śmieszni są ci eksperci tvnowi no ale mają wierne grono wyznawców a takim można wszystko wcisnąć i sprzedać :) w handlu to podstawa ;)
Leming doskonały14:50, 22 lipca 2017
"Spontaniczne protesty? Nic z tego! To perfidnie realizowana manipulacja. Polacy dali się nabrać na astroturfing?!
Walka opozycji z rządzącymi zaczyna nabierać coraz bardziej niepokojących kształtów. Pod pozorem obywatelskich postaw i społecznego sprzeciwu, przedzierają się sprytne manipulacje i socjotechniki. Warto zapoznać się z pojęciem ?astroturfingu?! " - wujek google służy pomocą - na zachodzie (w demokracji) zabroniony w Polsce jeszcze dozwolony.
dudek14:46, 22 lipca 2017
A może Wałęsa miał rację i badania psychiatryczne powinny być obowiązkowe przy każdych wyborach żeby eliminować świrów w sejmie i senacie. Gdyby to miał być sposób na wcześniejsze wybory to ja jestem za tym.
Koderasta14:26, 22 lipca 2017
Ministrem finansów powinien zostać Kijowski, ministrem sprawiedliwości Niesiołowski, ministrem obrony Biedroń, ministrem sportu Komorowski, rzecznikiem rządu Lis, jeszcze Michnika gdzieś wstawić. Z tymi z KODU ciężko o merytoryczną rozmowę, to najczęściej prości ludzie ich szczytem intelektualnym są nowoczesne programy typu idealna pani domu, taniec z gwiazdami itp.
Towarzysz14:05, 22 lipca 2017
A to w Nowym Targu też są koderaści?
Leming doskonały14:00, 22 lipca 2017
Jak PIS obsadzał Trybunał Konstytucyjny po kończących się kadencjach Sędziów swoimi kandydatami, to wszem i wobec opozycja grzmiała - zamach na demokrację, szykuje się rozbiór Polski, paraliż Trybunału - co się sprawdziło z ich "przepowiedni" ??? - WIELKIE NIC Jak P. Macierewicz zaczął reorganizować armię - wojsko, docelowo powiększając jej stan osobowy do ok 200 tyś, przenosząc w stan spoczynku dowódców - generałów, oficerów, obsadzając zwolnione stanowiska ludźmi do których ma pełne zaufanie - opozycja (PO,PSL,Nowoczesna,KOD itd) z TVN-em na czele grzmiała - będzie rozbiór Polski, będzie wojna - drodzy Państwo z opozycji - litości, co się sprawdziło z przepowiedni Waszych liderów ??? - no gdzie te rozbiory, gdzie ta wojna - dalej dajecie sobą sterować, jak koń z klapkami na oczach ???
Ela12:43, 22 lipca 2017
Warto przeczytać artykuł RPO Adama Bodnara
http://www./.../
Może parę refleksji najdzie popierających tę rewolucję w sądownictwie. Może i Wy znajdziecie się w sądzie w sporze z dobrym znajomym polityka PiS

Proszę nie wklejać linków. Moderator.
@Koxx10:33, 22 lipca 2017
Nowotarżanie byli pod senatem widać ich było w transmisjach telewizyjnych. Całkiem spora grupa. Tez jestem z nich dumny.
marek09:27, 22 lipca 2017
Po zawłaszczeniu przez PIS sądów w tym najwyższego / sprawującego nadzór nad przebiegiem wyborów i rozliczeniem partii finansowo/ nastąpi dopiero bezhołowie w wersji cudów dla ciemnego ludu. Już raz mieliśmy podobnych magików ale w 1930. Witos uciekał za granicę bo miał do wyboru albo siedzieć albo emigrować. Były cuda nad urną. Były wybory brzeskie. Był Dmowski. Czego się spodziewacie wyznawcy PIS-u? Czego oczekujecie? Wojny domowej? Doprowadzenia do kolejnych rozbiorów? A może chodzi wam o przeniesienie stolicy do Torunia i obsadzenie kleru w sadownictwie. Temat był podjęty czas na reaktywację. Jak ciemnota pod rękę z głupota się bierze Polak mądry po szkodzie .Szkoda po ofierze.
ssss09:25, 22 lipca 2017
Ograniczenie umysłowe i światopoglądowe niektórych tu osób komentujących (jak i większości zwolenników PISu na Podhalu) przeraża. Umiecie tylko powtarzać hasełka usłyszane w TVP, żaden nawet nie siądzie nie przeczyta co te ustawy waszej jedynej i słusznej partii zmienią (upss zapomniałam o najważniejszym - katolickiej partii, bo reszta to przecież w Waszym mniemaniu nie wierzący) i nie pomyśli jakie będzie mieć konsekwencje.
Zigi - sprawa sądów w tym momencie jest też największym problemem młodzieży, bo tak samo ich dotyczy teraz i będzie dotyczyła w przyszłości. I ta młodzież jako jedyna na Podhalu ma odwagę by się sprzeciwić PISowi, a reszta ślepo wierzy we wszystko co PIS robi i biernie to przyjmuje- bo przecież sami nie mają nic mądrego do powiedzenia.
smutas09:13, 22 lipca 2017
Wszystko to przykre. Ludzie - 2 minuty szukania w necie i wszystko będzie jasne. Sprawdźcie na stronie podhalańskiego KOK kto jest w zarządzie: nazwiska działaczy partii nieboszczki PZPR. To wam nie daje do myślenia?

Odpowiem na pytanie zadane poniżej: Nie robicie nic złego. Ale dajecie się wykorzystywać starym wyjadaczom, którzy chcą ugrać coś dla siebie, nie dla was.
monteskusz08:13, 22 lipca 2017
Jestem pod wrażeniem tego socjologicznego fenomenu- zbiorowej histerii .
Przecież widać że ludzie działają autentycznie i pełnym zaangażowaniem.
Jaki mechanizm tu działa? Brak pełnej wiedzy ?
Może nigdy nie byli w sądzie-po tej drugiej stronie?
Może część broni praw nabytych ?
Sądy nie będą trzecią władzą.
Będą jedyną władzą.
Zlikwidujecie NIK i IPN.
TAK SOBIE WYOBRAŻACIE DEMOKRACJE ?
Brawo Pis07:14, 22 lipca 2017
Do wszystkich anty Pis . Wlasnie dlatego na nich głosowałem , Tak , jestem za nowoczesną dyktaturą i karą smierci dla urzedasow co publiczne piniadze kradną. Straszyliscie ,że Macierewicz wojnę wywoła i co , pytam 2 lata minęło i gdzie ta wojna , pytam. Co jeszcze wymysliscie , tak Wy , zlodzieje wszelkiej maści , zeby od rana do wieczora siać nienawiść i straszyć Pisem ?
~Koxx06:27, 22 lipca 2017
Dziękuję Bogu za te 0,02% strajkujących przed Sadem Rejonowym w Nowym Targu. Popieram Was i jestem z Wami. Komentarze opluwające strajkujących są żałosne. Przecież żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo do protestu. Przyjdź i zobacz czy robimy coś złego?
Król okazał się I Sekretarzem00:22, 22 lipca 2017
Nawet najgorętszy zwolennik PISu powinien sobie zdawać sprawę, co się stanie, jeżeli po przejęciu sądów przez jedynie słuszną partię, będzie miął sprawę sądową z "większym od siebie zwolennikiem PISu" - wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów, ale będzie za późno.. Zmiany w sądownictwie pokazują, że PIS od PZPRu różni jedynie niecałe 30 lat i obnoszenie się z katolicyzmem. Reszta jest taka sama - nawet prokurator Piotrowicz ten sam- nagradzany orderami przez Jaruzelskiego.
spm23:39, 21 lipca 2017
Masz rację panie "brak słów".
Piszesz pan - "Poziom osób komentujących jest dramatyczny" - pełna zgoda. A najlepszym tego przykładem jest pańska uwaga o tych "lepszych co protestują".
Wstyd mi za takiego rodaka, który dzieli nas Polaków na lepszych i gorszych.
zigi23:12, 21 lipca 2017
Młodzież powinna trochę jednak pomyśleć zanim da się zmanipulować w te całe tzw. protesty. Nie mają szans na pracę, bezrobocie wśród młodzieży szaleje, ale to nie jest problem. Nie mają mieszkań, nawet jeśli ktoś cudem jakimś znajdzie pracę, to będzie ta praca tak nisko płatna że nie stać ich będzie na dom czy mieszkanie, ale to nie jest problem. Problem wielki nagle jest bo KOD walczy z PiS o jakieś tam sądy - to jest największy problem dzisiejszej młodzieży.
nie ślepy22:16, 21 lipca 2017
xD: Jedź na ten cudowny zachód i nie martw się nami! Tam cię ubogacą odpowiednio, poza komuną będziesz miał jeszcze ciapatych . A my prowadzimy znowu granice, żebyś tam mógł zostać na stałe!
Smok21:39, 21 lipca 2017
Heeeehe żałosneee.., że śmieszne... ale szkoda strzępić ryja nawet.
Zulul21:37, 21 lipca 2017
Głosowałam na PiS ,ale to co robią to jedne s ...stwo.Wracamy do komuny i przykre że odbije się to na naszych dzieciach i wnukach..
Dzielą kraj a to najgorsze co może być ....a Polska jest jedną....
Brak słów21:01, 21 lipca 2017
Poziom osób komentujących jest dramatyczny. Powtarzacie te pisowskie przekazy dnia, jak jakieś zombi bez cienia refleksji. Po prostu dno! A co do protestu przed sądem, to te negatywne komentarze dowodzą, że autorzy nie mają pojęcia co to jest demokracja i zasługują na życie pod butem prezesa w dyktaturze, która właśnie się rodzi. Nie macie wiedzy, ani odwagi żeby stanąć w prawdzie, a mędrkujecie i drwicie z tych, którzy są od was lepsi. Nie będę zniżał się do waszego poziomu, tłumaczył, wyjaśniał czegokolwiek, bo sądząc po waszych komentarzach i tak nie zrozumiecie. Wstyd mieć takich rodaków! Jestem duchem z protestującymi i pozdrawiam zza wielkiej wody.
ehh19:13, 21 lipca 2017
Niewierzące KODziarstwo pali świeczki.....jpd , co za....wyborcy PO....pedałowali też?
@ baciok17:12, 21 lipca 2017
No cóż. Nie przyszło ci do głowy ,ze po upolitycznieniu sadów wszystkie machloje będą nie do wykrycia. I o to jest ten bój do krwi ostatniej. Sąd będzie odgórnie sterowany prze partię a Ty możesz sobie co najwyżej .....
baciok@16:47, 21 lipca 2017
Do nick Mały Władek ale nie przekręt.
To jest wlaśnie sedno sprawy. Malutkie układy lokalne na szczeblu lokalnym. To należało przeciąć. Polska lokalna jest opleciona taką pajęczyną. Czy coś się zmieni? Trudno powiedzieć. Jak PiS nie będzie miał pokory to obróci się przeciw zwyklym petentom sądów. Dziwię się PiSowi, że jedzie po bandzie, można to było zrobić spokojnie w bialych rekawiczkach, a tak tą metodą odrzucił trochę swoich centrowych wyborców. Dodam, że nie jestem fanem PiSu, ale tu go popieram.
M.K16:42, 21 lipca 2017
PIS i PO to partie o tym samym trzonie politycznym. Prawicowe i bardzo podobne w programach partyjnych. Jedni się paśli na nas 8 lat .A drudzy robią to dwa lata ale z założenia chcą to robić zawsze i taranują wszystko i wszystkich co im stoi na drodze . Ma to znamiona dyktatury .Koniec .Kropka. Wyjścia z tej matni nie widzę bo nie ma przeciwwagi dla PIS. Spolegliwe psełdo lewicowe SLD nie na pary żeby zawalczyć kraj. A wybrańcy suwenira władzy dobrowolnie nie oddadzą. I takim to sposobem bliżej nam do Białorusi i Ukrainy niż do demokratycznych krajów Europy Zachodniej. Smutne że sami sobie zgotowaliśmy sobie ten los.
Wyborca16:39, 21 lipca 2017
Pis i panie Kaczynski. Jeszcze czekam na likwidacje ZUS i NFZ jak i zwolnienia w budzetowce , jak tego nie zrobicie nie macie juz mojego glosu. A ci wszyscy spod sądu to ***
E.16:36, 21 lipca 2017
Kilka spraw...

Ojjj jaki biedny ten PiS. Wszyscy się go czepiają. I UE, USA, organizacje społeczne i międzynarodowe, nawet polscy obywatele... Profesorowie i artyści też. Ahh jaki biedny ten PiS. Przecież to cały świat się myli, a PiS jako jedyny ma racje!

Jakoś nikt nie umie wytłumaczyć jak zachwianie zasad trójpodziału władzy i to, że Ziobro będzie wybierał sędziów, skróci ich kadencje wbrew Konstytucji RP i w przypadku "złego" wyroku będzie stawiał sędziów przed sądem dyscyplinarnym ma zreformować sądy... I ma być dobre dla obywateli.

Nie wytłumaczył się też z tego jakim cudem mówi o usuwaniu UBeckich sędziów, a w pierwszej linii PiSu stoi prokurator stanu wojennego (nie podano także statystyk ilu PZPR-owskich sędziów nadal pracuje).

Też nikt nie umie podać statystyk ilu spośród aktualnych sędziów kradnie i jest skorumpowanych jak uważa jedyna słuszna władza.

Ciekawi mnie to jak to się dzieje, że ludzie myślą, że mają prawo się powypowiadać na każdy temat. Jest wiele uchybień i problemów z wymiarem sprawiedliwości w Polsce, ale jak pluć na sędziów może ktoś kto nigdy nie miał z nimi do czynienia? Ale najlepiej mówić usuńmy Straż Miejską - przecież nic nie robi! Oplujmy też policjantów, nauczycieli, pielęgniarki i urzędników! Obiboki! I żyją z naszych podatków! A siedzicie z nimi? Znacie się na ich pracy? Czytacie akta spraw? Znacie się na kodeksie karnym i cywilnym i do poduszki codziennie czytanie konstytucję? Najlepiej jednak nie myśleć samodzielnie i powielać utarte teksty - złodzieje, kasta, itp.

A niestety takie gadanie to w 90% jest zazdrość. Zarabiają więcej od ciebie? Mają wyższe i szerokie wykształcenie i długoletnie doświadczenie? Pełnią wysokie stanowiska? Na pewno kradli! Jak ja się nie załapałem to oni też nie powinni!

Albo wiecie co? Zlikwidujmy sądy! A co! Róbta co chceta! W końcu kradną i za dużo zarabiają! Niech zarabiają 1500 jak my!

Śmieszy mnie to, że ludzie chodzący do szkoły nie nauczyli się co jest napisane w Konstytucji i na czym polegają zasady demokracji.
Mały Władek ale nie przekręt15:30, 21 lipca 2017
A jo wom powiem tak,cekom juz pore roków zeby jedna sendzina co z jednym adwokatem *** ,robiyli to nie zakrzywde ludzkom,telo zła, trlo łez,w majestacie prawa poodbierane majątki,moze tego dosc
Do xD14:24, 21 lipca 2017
Tylko że PiS wprowadza podobne rozwiązania jak na Zachodzie ale według lewactwa jest to zamach na demokracje Za 20 lat nie będzie ,,demokratycznego zachodu'' a islamskie kalifaty i emiraty gdzie będzie obowiązywało jakże demokratyczne prawo szariatu
ole13:42, 21 lipca 2017
Gdzie i o której dziś protestujemy? Bo chodzą słuchy że na rynku.
xD12:59, 21 lipca 2017
Czy nikogo nie dziwi, że cały zachodni, demokratyczny świat krytykuje ta reformę? Od USA poprzez wszystkie kraje UE.
Krytykuje i ostrzega. Krytykują tez organizacje niezależne.
A jeśli zachód, do którego tyle lat dążyliśmy, taki dla was zły to dostaniecie alternatywę taka jak była w komunie. Tylko uwspółcześnioną. I za 20 lat wasze dzieci będą znowu pytać dlaczego u nas nic nie ma? dlaczego nas na nic nie stać? I zazdrością będziecie patrzyć na Niemców, Francuzów etc. Tylko, że nawet granicy nie przekroczycie, żeby na zachód uciec, bo paszportu Schengen już nikt wam nie wyda.

Wroga wewnętrznego szukają tylko totalitaryzmy.
...12:55, 21 lipca 2017
To był cytat z artykułu;
Sensacyjna relacja świadka protestu przed Sądem Elblągu: ?My tu jesteśmy, bo nam kazali?
.....?W pewnym momencie podszedł do mnie jeden z protestujących i powiedział:my tu jesteśmy, bo nam kazali tu przyjść, mamy takie stowarzyszenie jak coś się dzieje, to jesteśmy (?) Wie Pan ta cała reforma według mnie jest dobra, ale kazali nam przyjść ? powiedział jeden z protestujących przed Sądem okręgowym w Elblągu.?....
kk12:31, 21 lipca 2017
lepiej by się pomodlili,rózaniec zmówili
bezimienny pokrzywdzony12:28, 21 lipca 2017
Dlaczego przed Sądem Cywilnym a nie Karnym ?
xxxxxx12:17, 21 lipca 2017
tak dla tych wszystkich co są za i przeciw .... WOJNA !!!!
...12:16, 21 lipca 2017
?W pewnym momencie podszedł do mnie jeden z protestujących i powiedział:my tu jesteśmy, bo nam kazali tu przyjść, mamy takie stowarzyszenie jak coś się dzieje, to jesteśmy (?) Wie Pan ta cała reforma według mnie jest dobra, ale kazali nam przyjść ? powiedział jeden z protestujących przed Sądem okręgowym w Elblągu.?
besala12:13, 21 lipca 2017
W Polsce jest obecnie około 10 tysięcy sędziów. W ciągu ostatnich lat kilku zostało skazanych prawomocnymi wyrokami, kilkunastu postawiono zarzuty. Prosze policzyć jaka jest skala "zepsucia" tego środowiska. Czy jest ono bardziej zespute od srodowiska kierowców, hydraulików, budowlańców? Ale rządzącym opluwanie tego środowiska ma ułatwić przejęcie kontroli nad sądami, ma ułatwić ich upolitycznienie. Stalin regularnie wmawiał Rosjanom, że to lekarze, wojskowi lub ludzie kultury sa zagrożeniem i to był sygnał do czystek. Gratuluję dobrego samopoczucia zwolennikom pozbawiania Polaków niezawisłych sadów. Jestem przekonany, że po pewnym czasie szydzący z protestu pod sądem będą sie wstydzili, ale do tego nigdy nie przyznają.
AniPiSaniPO12:05, 21 lipca 2017
Doslownie 10000 ludzi. Wow. Wkoncu sie za zlodziei i komonistow z łapówkarzami pozbedą.
Cindy11:20, 21 lipca 2017
Pokażcie na zdjęciach kto protestował. Dużo osób chętnie zobaczy tych protestujących.
obserwator starający się być obiektywny11:19, 21 lipca 2017
Do:
Chłodno myślący i .
Czy wy znacie treść ustawy czy powtarzacie bezmyślnie co Wam w TVN i Wyborczej podają. Kandydaturę sędziego do SN zgłasza minister sprawiedliwości do KRS - przypomnę że kandydatów do KRS musi poprzeć sejm 3/5 głosów a takiej liczby PiS na pewno nie ma!!! - a po akceptacji przez KRS trafia ona do Prezydenta, który to ostatecznie ją akceptuje bądź nie. Jakoś ta ścieżka wyboru sędziów do SN nie pasuje mi do propagandy lejącej się z TVN, Wyborczej i oczywiście partii opozycyjnych ( które dalej nie mogą przeżyć utarty wpływów i władzy ), że mianowicie, to minister Ziobro będzie teraz jedyną osobą "wybierającą" sędziów. ludzie troszkę samodzielnego myślenia.
To całe "towarzystwo wzajemnej adoracji trzeba było już po 1989 roku rozgonić na cztery strony świata, ale niestety wielki dzisiaj "autorytet" pan prof Strzembosz stwierdził wtedy że nie jest to konieczne bo sąd sam się oczyści - jak się oczyścił to wszyscy widzimy. Dajecie się podporządkować propagandzie części mediów która broni aferzystów - przypomnijcie mi która z afer ostatnich 8 lat rządów PO znalazła swój finał w sądzie bo ja takiej nie pamiętam, wszystko zawinęli pod dywan - i starych (powstałych po umowie pewnych środowisk przy okrągłym stole) interesów, których to obleciał strach że skończy się parasol ochronny dla ich przekrętów i może trzeba będzie ponieść karę za lata rozkradania Polski. Dodam od razu że nie jestem jakimś fanem PiS-u jak również obrońcą TVP bo ona też jest stronnicza tylko w drugą stronę. Ja po prostu mam swój rozum i potrafię oceniać to co się wokół mnie dzieje, w przeciwności do części społeczeństwa, która to daję sobą manipulować różnym mediom i mówię tu zarówno TVN i im podobnym jak również o TVP.
A hasła o końcu wolności i demokracji to już jest przegięcie totalne. Czy tych protestujących, w tym również przed Sądem w NT, ktoś pacyfikuje z broni gładkolufowej jak to miało miejsce w ostatnich 8 latach???!!!
NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA! :)11:14, 21 lipca 2017
Ostatnie podrygi zachodnich korporacji :)
Wolność na zachodzie polega na tym, ... o ironio....że ludzie BOJĄ się mówić co naprawdę myślą, A PRAWO BRONI BOGATYCH!
salomon11:05, 21 lipca 2017
Jest marna iskierka ale jest że te układy układziki kombinacje machinacje nierzetelność pomyłki bylejakość spółdzielnie kolesiostwo nadzwyczajnej kasty się ukróci.Sami sędziowie widzą niesprawiedliwość i głupotę niektórych przepisów dostosowują wyroki do orzecznictwa mimo iż widzą że robią krzywdę.Sądy nie są aby bronić oskarżonych i pokrzywdzonych.Sądy bronią władzy ,urzędów skarbowych, budżetów gmin i policji. Są układy między znajomkami adwokatami komornikami syndykami prokuratorami i policjantami.Są dogadywane wyroki między adwokatami.A nad wszystkim góruje sprawozdawczość wg której rozliczani są sędziowie.Żadna sprawa nie odbędzie się bez wpłaty a każda skarga będzie odrzucona jako atak na całą władzę sądowniczą .Prezes sądu stanie murem za sędziami którzy w przewlekły sposób prowadzą sprawy dochodowe.Kasa w sądzie niech siedzi i zasila konto.Wyrok musi być taki aby sąd nie stracił.Sędziowie mają ulubionych biegłych a biegli wiedzą jak sporządzić opinie żeby kolejny raz dostać fuchę.To jest układ zamknięty i zorganizowana grupa realizujące swoje cele.Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one.Władza (w tym sądownicza) uzależnia i po latach psuje.Mało jest ludzi których nie obejmuje pycha buta nieomylności i pewność przynależności do lepszej części społeczeństwa. Nie jest tak. Należy się sędziom szacunek ale muszą na niego zapracować.Niejednokrotnie ręce opadają jak widzi się te mechanizmy które funkcjonują w sądownictwie.Poniżanie oskarżonych świadków czy adwokatów. To normalna wiwisekcja i znęcanie się.Niektórym to chyba poprawia ego.
Dlatego jestem nad natychmiastową zmianą nie sędziów ale mechanizmów i głupiego przestarzałego prawa . Poszanowania konstytucji i godności ludzi .Humanitaryzmu i wielkoduszności .Sędzia powinien wychodzić od zasady domniemania niewinności a nie jak teraz jest w sądzie to znaczy że.. .Nierówne jest też traktowanie sąd ma czasu pod dostatkiem pozostali siedem dni jak nie to.. .Sędziami powinni zostawać ludzie o wysokim stopniu zaufania publicznego ale też z dużym życiowym bagażem doświadczeń .W Polsce powołuje się zbyt młodych sędziów mają się uczyć na błędach.Do ilu nieszczęść doprowadziło lenistwo i nieuctwo oraz brak doświadczenia.Jakby to byli lekarze to by ich skazano ale trzymają się razem -nie widać oznak przestępstwa mówi prezes. Skąd ta wdzięczność do komorników i syndyków którzy wystawiają im niejednokrotnie majątek nieszczęśliwych ludzi .Dlatego uważam ze tylko część sędziów trzeba usuwać ale głównie zmienić mechanizmy działające w tej dziedzinie życia.I starczy.Ta histeria niektórych jest nie na miejscu.Czas pokaże.Trzymam kciuki za Kochaną Ojczyznę.
ppf10:44, 21 lipca 2017
Też nie jestem fanem ani wyborcą PiS ale ciesze się z końca bezkarności nadzwyczajnej KASTY . Kto protestuje ano ci którym znajomy sędzia już nie POmoże napisać kasacji ,nie wyznaczy przychylnego składu orzekającego ,przymknie oko na wyroki za oszustwo przy zakładaniu piramidy finansowej itp itp
Normalna opozycja to KUKIZ 15 ,a reszta to totalne żałosne PO***
zachowujące się jak dzicz
tarżanin nowy10:02, 21 lipca 2017
Do protestujących. Bardzo proszę o wskazanie konkretnych, merytorycznych (bez uprzedzeń, prywaty i jadu) powodów, dla których uważacie, że PiS reformując sądownictwo robi źle.
Wicher09:56, 21 lipca 2017
UBecja wypełzła na ulice ! I dobrze tu jest ich miejsce ! Ludzie zobaczyli i w końcu na żywo bez pomocy IPNu ! :)
POZYTYWNY09:20, 21 lipca 2017
brawo Sx....za płotem, Józek cierpi, w bloku sąsiad leje żonę, a nawet dzieci własne, twierdzi, że własne, inny nasprowadzał kumpli i wrzeszczą do rana. W innym domu cierpią dzieci, bo nie mają na chleb. A, tu z obywatelskiego obowiązku wychodzą, obrońcy demokracji, aby rozpętać, pytam; co rozpętać ?!! Poróżnicie się między sobą sami.

Trzeba zasiąść do wspólnego stołu, i pogadać, jak tu zaradzić biedzie !!!
TAK DLA REFORMY09:15, 21 lipca 2017
uwazam za blad sposob uchwalenia tempo ale zalozenie reforma 3 x TAK ! Dzis srodowisko sadowe nalezy oczyscic i zreformowac a tym ludziom wspolczuje bo nie rozumieja ze sady to podstawa! A te sady sa niestety bardzo upolitycznione! Srodowisko liberalno postkomunistyczne dominuja i jest to sposob myslenia.Jesli lapowkarzy np POLICE obecnie badz Pinior i ci ludzie sa na wolnosc proces poniora ponad 1 rok i nic sie nie dzieje a Pinior chodzi i podburza na manifestacji we Wroclawiu to jest karygodne!LICZE NA ZMIANY I POPIERAM REFORME A TYM LUDZIOM CO PROTESTUJE WSPOLCZUJE GLUPOTY!
Jacek08:55, 21 lipca 2017
Polak już tak ma caly czas narzeka ze żle a jak ktoś chce coś poprawić i ulepszyć to strajkuje .Wielkei afery -NIEROZLICZONE -WINNYCH BRAK -Stare komuchy i łapówkarze -nierozliczeni i wielu wielu innych złodzieji ma się dobrze , a Policja i sądu tropia babcie na jarmarku i rozwiązują problemy sąsiedzkie zakompleksionych ludzi -RZYGAC SIE CHCE -DOSYC TEGO !!!!
max08:53, 21 lipca 2017
Ale liczny protest śmiechu warte
Kirdas08:51, 21 lipca 2017
...korek z wanny wyciągnięty, wreszcie...
joanna08:43, 21 lipca 2017
dla tych uradowanych zmianami mała informacja - kiedyś PIS się skończy , a te ustawy zostaną. Jak do władzy dojdą jakieś polskie partie przyjaciół piwa czy inne wynalazki to wtedy zrozumiecie co te ustawy robią z naszym Państwem.
Michał08:43, 21 lipca 2017
Popieram Chłodno Myślący.Wymiar sprawiedliwości jaki był taki był ale nie można w taki sposób, na rympał go rozwalać teraz ziobro będzie mógł skazać każdego np jednego z najlepszych kardiochirurgów,pis niedługo padnie.Nasz region cięzko myślący ale ale kropla drąży skałe trzeba się częściej organizować.Brawo dla organizatorów
duzo zdrowia08:39, 21 lipca 2017
koniec demokracji i koniec trójpodziału władzy. Prezydent nie miał wielu prerogatyw, teraz będzie miał jeszcze mniej. Rozprawa w sądzie ,życzę wszystkim zwolennikom PiS by zetknęli się w sądzie ze sprawa gdy strona będzie państwo. Wtedy zrozumieją w czym rzecz.
miotonik08:30, 21 lipca 2017
ciekawe co ich zmotywowało,nie trudno się domyślić
Nie ośmieszajcie sie08:26, 21 lipca 2017
"Cygańskie" zaduszki czy co ????
tepić dziadostwo nie sędziów08:24, 21 lipca 2017
Nie wszyscy sędziowie są źli.... Ale kolesiostwa na różnych szczeblach nie brakuje....Zwłaszcza, że koledzy sa w instancjach odwoławczych i mogą kryć lokalne układziki.Sprawy POzamiatane POd dywan to jednak margines, ale ten margines psuje opie dobrym Sądom. Dlatego musi byc bat na taką ewentualności i możliwość ukrócenia ew. patologi prawa... To nie zaszkodzi ani obywatelom ani środowisku sędziów - po prostu nie będzie immunitetu dla dziadostwa i tyle !!!!
werty08:21, 21 lipca 2017
W końcu jakieś POZYTYWNE zmiany! :)
tutejszy08:08, 21 lipca 2017
W końcu ktoś zrobi porządek z układami pomiedzy sędziami,prokuratorami i policjantami.Włoska mafia przy tej mafii to pikuś.Tak trzymać!!!
znw08:06, 21 lipca 2017
A teraz należało by przed sądem za sobą posprzątać porozlewaną stearynę, przechodzimy koło sądu to widzieliśmy.
Buhaha08:06, 21 lipca 2017
Brawo PiS! Nareszcie ktoś te całe klany rodzinne prześwietli i ich majątki!
doris07:50, 21 lipca 2017
a ja po zdjęciu myślałem że ktoś zmarł skoro stoją ze świecami ci .....
No nie rozumiem czego się boją? Widocznie jest coś na rzeczy ......
córka leśniczego07:38, 21 lipca 2017
Tak ! dość układów PO
młodystarzec07:37, 21 lipca 2017
zmiany muszą być a prawda jest taka że nad sędziego nie ma mocnego a oni też muszą mieć kogoś nad sobą
sx07:34, 21 lipca 2017
Niech żyje długo Prawo i Sprawiedliwość .... Opozycje totalną wydalić z Polski za machloje , korupcje, lewactwo itd...
cyngiel07:22, 21 lipca 2017
Proszę mi pokazać JEDNO państwo w Europie w którym sędziowie mieliby taką WŁADZĘ, UPRAWNIENIA, PRZYWILEJE jak w Polsce i do tego nie byli kontrolowani przez NIKOGO. Zmiany jakich dokonał Sejm, są tylko KOPIĄ WYBORU SĘDZIÓW do Sądu Najwyższego jaki OBOWIĄZUJE w demokratycznych Niemczech, państwach Beneluksu i innych. Brawo dla PIS.
Polak07:07, 21 lipca 2017
Czy to są te same osoby które protestowaly przed sądem w Zakopanem? Przy korycie było ich więcej a w jego obronie tylko niedobitki.
Starosta07:01, 21 lipca 2017
Dobrze że PIS bierze się za lokalne sitwy gdzie jednym z elementów jejest lokalny wymiar sprawiedliwości
niedowiarek06:48, 21 lipca 2017
Proszę o więcej zdjęć więcej twarzy Naprawdę są w naszym mieście takie osoby?
PO myje06:22, 21 lipca 2017
Przed Sąd Najwyższy zanosim błagania, Ojczyznę dojną wróć nam do okradania
Szarotek04:51, 21 lipca 2017
Znicze mają?To jakiś pogrzeb czy już kogoś pogrzebali?Jacy śmieszni ludkowie!!Ale w Warszawie są bardziej śmieszni!Położyli sie na asfalcie i poleżeli!:)
Dosyć kolesiostwa i układzików!01:14, 21 lipca 2017
Pracownicy Sądu i pies Szarik: ) Marny protest.
.00:08, 21 lipca 2017
Wielka radocha z posunięć PiSu a to nic nie zmieni dla szarego obywatela względem funkcjonowania sądów. Zmieniono tylko przy korycie ludzi PO na ludzi z PiS w Sądzie Najwyższym by przepychać swoich ludzi, swoje układy. Zwykły szary człowiek jak pójdzie ze sprawą to dalej będzie się bujał.
Lot00:02, 21 lipca 2017
B.ije ludziom w dekiel....
Wysoka sprawiedliwość23:35, 20 lipca 2017
Róbcie im zdjęcia ponieważ tylko bandyci boją się zmian w sądach.
nie ślepy23:33, 20 lipca 2017
Czekam z utęsknieniem, aż rozgonią tą bandę sądową!
Chłodno Myślący23:26, 20 lipca 2017
Nie byłem przeciwnikiem PIsu, ale w odróżnieniu od baciok@ tu PISu popierać nie można (chociaż bez wątpienia należało dokonać sanacji sądownictwa)- bo PIS chce przejąć sądy, żeby ścigać swoich przeciwników i "raz oddanej władzy nie oddać nigdy"... A Stanleyowi życzę sprawy sądowej z jakimś pisowskim notablem w przyszłym roku - przekona się, jak to dobrze, jak cały wymiar sprawiedliwości podporządkowany będzie partii.
Koxx23:20, 20 lipca 2017
Sąd Nowotarski obejmuje ok.190 tys. ludzi.
Protestuje ok. 50 ludzi.
T. j. 0,02 procenta niezadowolonych w 37 milionowym kraju chce narzucić swoje zdanie reszcie.
Sx23:16, 20 lipca 2017
Masakra, jak macie wolny czas na głupoty to lepiej zróbcie coś dobrego ,pomóżcie starszym lub chorym lub idźcie się opić ,bo nawet pijak jak się opije przyniesie większą korzyść niż wy którzy daliście się wciągnąć w zabawy polityków krzyczących za wielką kasę,a nie za darmo tak jak wy sterowane marionetki
PK23:05, 20 lipca 2017
Wieczór taki ciepły,doskonały pomysł posiedzieć,pogadać,powspominać wymiar niesprawiedliwości.
Ławnik23:04, 20 lipca 2017
To sędzia w Polsce jest jakimś Faraonem , czy Cezarem , ze nie może mieć nikogo ,,nad sobą"?
baciok@23:02, 20 lipca 2017
Nie jestem fanem PiSu ale tu ich popieram. trzeba rozwalić te lokalne układy zamknięte. Niech każdy popatrzy, przecież wiemy jakie są układy, kto z kim........(resztę niech każdy sobie dopisze). Mogli jedynie zrobić to subtelniej, bez jazdy po bandzie. PO nie takie numery robiła, ale w białych rekawiczkach. PiSie ani kroku wstecz, Tu macie pełne moje poparcie.
Stanley22:54, 20 lipca 2017
To już jest ich koniec-notowania PiS w górę 100% tak chce społeczeństwo niestety media finansowane z lewactwa zachodniego rozgrzewają sytuacje -nie informują o szczegółowych zmianach w SN i poprawkach Prezydenta.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij