Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
27.07.2017, 18:59 | czytano: 3834

Szpital i powiat również z dotacjami od wicemarszałka (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Dofinansowanie na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, oprócz gminy Czarny i Biały Dunajec, o czym już informowaliśmy, otrzymały także Podhalański Szpital Specjalistyczny oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Podczas wizyty w Nowym Targu i Czarnym Dunajcu, wicemarszałek Stanisław Sorys podpisał umowy przyznające dotacje.

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu i Dom Nauczyciela przy ul. Królowej Jadwigi w Nowym Targu, to dwa obiekty, które w najbliższym czasie przejdą gruntowną termomodernizację. Szpital dodatkowo zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dzięki tym pracom oba budynki staną się bardziej przyjazne dla środowiska i tańsze w utrzymaniu. Różnicę odczują też mieszkańcy i pacjenci.

Na realizację obu projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 przeznaczono ponad 4,4 mln zł.

oprac. rkw/ źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie, zdjęcia Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
steve19:42, 28 lipca 2017
@ przyjezdny:
Czy Ty naprawdę myślisz że te pieniądze przełożą się na lepszą opiekę pacjentów w szpitalu? Jakaś firma prywatna zarobi na sprzedaży, a potem inna firma na montażu paneli fotowoltaicznych, to wszystko.
Robol19:05, 28 lipca 2017
Pewnie będą premie dla siedzących na stołeczkach w dyrekcji a dla salowych ochłap osobisty a gdzie wyrównanie do najniższej krajowej w innych szpitalach mają a u nas niedoczekanie:( :(:(
Przyjezdny z Porto18:41, 28 lipca 2017
Dobrze aby w tym szpitalu była lepsza opieka , i mniej złośliwości do chorego. Przyjaźń i zaangażowanie w leczeniu w 100%.
steve17:53, 28 lipca 2017
@ podatnik:
Kudos i chapeax bas! Są ciągle jeszcze (głównie u władzy) tacy ludzie którzy uważają że krytykować ich jedynie słuszne poglądy i decyzje może tylko jakiś pijak. Tymczasem nasze krytykowanie władzy jest bardzo potrzebnym dzisiaj Polsce wciskaniem demokratycznego hamulca, żebyśmy wszyscy razem za chwilę nie wylądowali w jakimś mało ciekawym miejscu wskutek błędnych decyzji finansowych naszych władz. Ich rozpasanie i nadmierną rozrzutność trzeba ostro krytykować, włączać ten hamulec, ta lina pomiędzy obywatelami a władzą musi być naprężona. Każda władza, zawsze i wszędzie, musi czuć z drugiej strony opór i widzieć gdzie są granice których przekroczyć nie wolno. To my, społeczeństwo, musimy jej te granice ciągle wyznaczać. Bez naszego oporu władza jest gotowa i cały nawet budżet województwa utopić w np. szpitalu lub innej dziurze bez dna.
aha14:13, 28 lipca 2017
podatnik...taa...i już kilka lat z rzędu kończy rok na+...faktycznie "bez dna"... Za dużo chłopcze pijesz...do dna.
steve09:27, 28 lipca 2017
@ podatnik:
Co do szpitala to całkowita zgoda i że to jest rzeczywiście gigantyczna studnia bez dna jest przekonane i tak uważa około trzy czwarte milczącej większości społeczeństwa Podhala, natomiast jest jeszcze niesłychanie kontrowersyjna sprawa wydzierania przez państwo naszych pieniędzy w podatkach pośrednich które każdy z nas płaci kupując cokolwiek (od chleba do worka cementu) i przeznaczania ich na zupełnie w porządku budynek domu nauczyciela, tudzież na i tak już silnie przeinwestowane starostwo. Jest tyle innych palących potrzeb społecznych (np. refundowanie biletów miesięcznych dojeżdżającym do szkół średnich w mieście uczniom - sic!) które wymagają olbrzymich nakładów pieniężnych, a oni bez pytania nas, suwerena, robią sobie z naszymi publicznymi pieniędzmi co sobie zechcą.
podatnik09:10, 28 lipca 2017
@też podatnik ale nie skucek
Ze ty pijesz cuchnące piwsko i inne wynalazki,wcale nie oznacza,że ktoś też tak ma.
Nochal w książkę,naucz się poprawnie pisać,gimbusie...
też podatnik ale nie skucek23:30, 27 lipca 2017
do podatnik żałosny jesteś ile ty utopiłeś pieniędzy w %
podatnik21:01, 27 lipca 2017
Szpital nowotarski to studnia bez dna.Ile pieniędzy się jeszcze w nim utopi???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij