Czwartek, 17 sierpień 2017, Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
27°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 60%
pogodnie
26°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 62%
niewielkie zachmurzenie
27°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 60%
niewielkie zachmurzenie
24°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 65%
pogodnie
21°
Wiatr: 6.4 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
22°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 76%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
11.08.2017, 14:35 | czytano: 2114

Poznaliśmy pełny skład Zarządu Głównego Związku Podhalan

W Domu Podhalan w Ludźmierzu odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Podhalan, na którym w ślad za wyborem Andrzej Skupnia na prezesa, wybrano nowe prezydium. W jego skład weszło m.in. czterech wiceprezesów, którymi zostali przedstawiciele oddziałów z Nowego Targu, Łącka, Zaskala i Niedźwiedzia.

Skład prezydium zaproponował prezes Skupień, a zostało ono wybrane w tajnym głosowaniu. W jego skład weszli: wiceprezesi Alojzy Lichosyt - oddział Nowy Targ, Piotr Gąsienica – oddział Łącko, Marta Zagórska – oddział Zaskale i Andrzej Napora – odział Niedźwiedź. Sekretarzem ZGZP został Kazimierz Bielak z oddziału Spytkowice, jego zastępcą Wojciech Kazimierz Wyszyński z Zakopanego, skarbnikiem Józef Szwab - oddział Witów, jego zastępcą Emilia Rutkowska - oddział Jabłonka.

Chorążym został Grzegorz Czepelak – oddział Łącko, a członkami prezydium Ewa Iwulska - oddział Ludźmierz, Anna Trebunia-Wyrostek – oddział Czarny Dunajec, Józef Michałek – oddział Górali Śląskich, Stanisław Lizak - oddział Górali Żywieckich i Artur Majerczak – oddział Szczawnica.

Przed nowym prezydium ważne wydarzenia: 100-Lecie Związku Podhalan, 100-Lecie urodzin Jana Pawła II i 100-lecie przyłączenia Spisza i Orawy do Polski.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Spadek po Andrzeju II15:12, 12 sierpnia 2017
do @ apo Masz rację, jest to spuścizna po Andrzeju Gąsienicy Makowskim wielkim orędowniku lewicy i PO na Podhalu. Andrzej Skupeiń to wychowany na jego "mleku" janczar, zaś armia popleczników typu Walczak- Sobuś, Bohadan Pitoń i inni siedzi przyczajonych na lukratywnych posadkach by w dobrym momencie się ujawnić. Swoją droga, ciekawe jak potoczyłby się proces lustracyjny Makowskiego, gdyby odbywał się teraz...pod pełną kontrolą instancyjną i medialną.
apo12:43, 12 sierpnia 2017
się Platforma Obywatelska rozsiadła w Związku....
ubolewajacy11:49, 12 sierpnia 2017
Dobre,największy pieniacz z Łącka wiceprezesem . No to teraz będzie miał pole do popisu obrażajac innych. Panie Prezesi a miało być tak dobrze, wymiana starego zarzadu na nowych , nie wiem czy to posuniecie co do niektórych jest strzałem w dziesiatke raczej w piete
lach22:49, 11 sierpnia 2017
Może by tak ZG Związku Podhalan wystosował w końcu jakiś list otwarty do premiera rządu RP w sprawie zniesienia wiz do USA. To bardzo dziwne że ta sprawa w ogóle nie zdaje się być przedmiotem jakiegokolwiek zainteresowania Związku Podhalan, który ma przecież tyle oddziałów za wodą ....
lach22:08, 11 sierpnia 2017
nie wiedzialem ze Lacko lezy na Podhalu , za komuny nawet geografie zaklamywalii historie tez?
frigo21:52, 11 sierpnia 2017
A skarbnik z Witowa to moze z wspólnoty 8 wsi mo doswiadceniy
M21:29, 11 sierpnia 2017
Co ma Łącko do podhala?
STAŚ21:27, 11 sierpnia 2017
Pani, Ewa - to jest gościuwa - damska.
Takich ludzi więcej!!!
Skała18:36, 11 sierpnia 2017
A może by tak wspomnieć o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę? Zaściankowość i małostkowość kłuje w oczy na każdym kroku... A przecież Jadwiga Apostoł przestrzegała "Coby kozdy górl był nopjiyrwyj cłowiekiem, POTE POLOKIEM, a pote dopiero górolem". Ale kto o tym dziś pamięta...
Wytworca bimberrrrrra14:38, 11 sierpnia 2017
Ha ha ha,to ino Jęrek sie ostoł jako prowdziwy górol
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
reklama
najczęściej czytane
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij