Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Rabka Zdrój i okolice
Snow
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 84
Snow
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.08.2017, 21:40 | czytano: 1902

W Zakopanem trwają VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych (zdjęcia)

zdj. Regina Korczak - Watycha

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które od wczoraj goszczą na Górnej Równi Krupowej, upłynął pod znakiem Powiatu Wadowickiego. W Zakopanem goszczą gospodynie i twórcy ludowi między innymi z Witanowic, Ryczowa i Stryszowa, którzy zaprezentowali zwiedzającym swoje najciekawsze produkty.

- Podczas Europejskich Targów Produktów Regionalnych prezentują się nasze lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia. Głównym uczestnikiem jest Dolina Karpia - stowarzyszenie, które zrzesza regionalnych producentów przetworów rybnych. W Zakopanem spróbować można smażonego karpia, czy kiełbasę z suma. Koła Gospodyń Wiejskich przywiozły ze sobą sernik, jabłeczniki i wiele innych produktów, które posiadają certyfikaty produktów regionalnych, np. kaszankę z kapustą. Po raz pierwszy mamy okazję zaprezentować się w Zakopanem. Tutaj jest największe skupisko ludzi w lecie, więc jest to świetne miejsce do promowania naszego powiatu - mówił Andrzej Górecki, wicestarosta wadowicki.

W Zarembku Tradycji swoją książkę "Na Giewont się patrzy" zaprezentowały Barbara Caillot-Dubus oraz Aleksandra Karkowska. Książka jest zbiorem rozmów z najstarszymi mieszkańcami Gminy Kościelisko, którzy opowiadają jak wyglądało życie na Podhalu przed II wojną światową.

Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska zaprosiło do udziału w Targach Koło z Ostrowska. Na stoisku spróbować można było gołąbków w sosie pomidorowym, zupy zoproski oraz domowego ciasta drożdżowego.

Na scenie we wiosce festiwalowej wystąpiły zespoły z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego. W ciągu dnia mogliśmy usłyszeć i zobaczyć Chór Osieczanie, Zespół Czerwone Korale z Brzeźnicy, Zespół taneczny Pryzmat ze Spytkowic, Zespół Śpiewaczy Radoczanki z Radoczy, czy Orkiestrę Dętą Zator, której towarzyszył zespół ROKBand.

Podczas dzisiejszego dnia można było wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach. Największą popularnością cieszył się pokaz wytwarzania ozdób szklanych, który przeprowadzali twórcy z Krosna oraz warsztaty rzeźbiarskie, które zorganizowali twórcy z Wadowic.

Tekst i zdjęcia: Regina Korczak-Watycha
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij