Sobota, 16 grudzień 2017, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Zakopane i okolice
pochmurno
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
-1°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 69%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 83%
śnieg
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dostateczna
13.08.2017, 07:10 | czytano: 2754

Smakowite Sabałowe Bajania. Degustacja regionalnych potraw (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Sabałowe Bajania ukazują polską tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie w śpiewie, tańcu i gwarze. Tradycja może być także ukazana w potrawach i tego dowiodły gospodynie na sobotniej degustacji.

Były moskole, bryndza, chleb ze smalcem, ciasta, zupa sałatowa, tarcioki i wiele innych wspaniałych regionalnych przysmaków.

- Poziom tegorocznych potraw jest wspaniały - zaznacza Anna Lassak założycielka i instruktor góralskiego zespołu Hamernik. - Jest tu taka zupa sałatowa. Nasze mamy i babki robiły taką, a tu czuć było tą tradycje - dodaje.

Ilość potraw, których musieli spróbować jurorzy mogła przyprawić o zawrót głowy i bóle brzucha. - Trzeba było tylko po trochę każdej potrawy spróbować - mówi Anna Lassak. - Nie można było wziąć więcej nawet jak smakowało, bo później skrzywdziło by się tych co dalej z potrawami stali, bo do końca już by się nie doszło - dodaje.

Po degustacji potraw przez jurorów spróbować regionalnych smakołyków mogli turyści, którzy licznie przybyli pod bukowiańskie Dom Ludowy.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Baciar09:52, 14 sierpnia 2017
Ale byk dzioknął
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij