Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
30.08.2017, 20:00 | czytano: 1512

Wójt Jabłonki - Honorowym Obywatelem rumuńskiego Brebu

Na zaproszenie burmistrza Adriana Ungureanu, do partnerskiej gminy Brebu w Rumunii wyjechała kilkuosobowa delegacja gminy Jabłonka.

Orawianie uczestniczyli w ekumenicznym nabożeństwie w monastyrze w Brebu. Głównym punktem wizyty było wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Brebu wójtowi gminy Jabłonka Antoniemu Karlakowi. Tytuł ten na wniosek burmistrza Adriana Ungureanu przyznała Rada Gminy Brebu. Wójt Karlak podziękował za to wyjątkowe wyróżnienie, ale podkreślił, że jest to zasługa całej społeczności gminy Jabłonka. Nawiązując do historii, wspomniał, że z rumuńskiej ziemi Wołoszczyzny przybyli pod Babią Górę wołoscy pasterze.

Honorowe Obywatelstwo stanowi uwieńczenie wieloletniej współpracy gminy Jabłonka i gminy Brebu na niwie samorządowej. Na uroczystości obecni byli m.in.: ambasador Rumunii w Polsce Ovidiu Dranga, wojewoda Madalina Lupea, senator Iulian Dumitrescu, poseł George Ionescu, przewodniczący partii PNL Ludovic Orban, dyrektor Izby Handlowej Aurelian Gogulescu oraz samorządowcy i mieszkańcy gminy Brebu. Przybyli także przedstawiciele z naszych partnerskich gmin: z Reichelsheim w Niemczech sekretarz Gerd Hubner oraz z Nagymanyok na Węgrzech burmistrz Karl Bela. W uroczystości udział wzięła również delegacja z Kiszyniowa z Mołdawii.

Podczas dorocznego festynu w Brebu, wójt Antoni Karlak wręczył burmistrzowi Adrianowi Ungureanu „róg orawski”, jako symbol siły i wspólnoty kultury pasterskiej.

UG Jabłonka, s/
najnowsze informacje
komentarze
orawiok09:35, 31 sierpnia 2017
...Jado, ale i jak mojo głowe to i co nieco zobaczo... A podróze kształco... Nie oni piyrsi nie ostatni
orawianka07:37, 31 sierpnia 2017
I tak sie odwiedzajo oni tu nasi tam jado i tak im zejdzie na wycieczkach a za czyje pieniądze?
Miejscowy21:39, 30 sierpnia 2017
Moze jak zakonczy urzedowanie to sie tam przeniesie. Zycze mu tego, co nie ktorym w ....... sie poprzewracalo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij