Sobota, 04 lipiec 2020, Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Zakopane i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
20°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 76
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
24°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 50
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.09.2017, 12:23 | czytano: 3593

"Niech z Nowego Targu rozniesie się wezwanie: nigdy więcej wojny!"

Fot. Robert Miśkowiec

W stolicy Podhala odbyły się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i poległych, a następnie ich uczestnicy przemaszerowali przez Rynek na Plac Kombatantów pod tablicę „Pamięci ofiar terroru hitlerowskiego i stalinowskiego".

Wśród obecnych na uroczystościach byli burmistrz Grzegorz Watycha z radnymi i przedstawicielami miasta, delegacja władz powiatu na czele z wicestarostą Władysławem Tylką, posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski, kombatanci, harcerze, uczniowie szkół, a także delegacje 16 organizacji, szkół i związków ze sztandarami.

Słowo wprowadzenia odczytał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Bolesław Bara. - Niech zawołanie "Nigdy więcej wojny!" będzie wezwaniem nas wszystkich, by ta straszliwa wojna nigdy się nie powtórzyła. Stajemy tu razem i stąd, z Nowego Targu, z Podhala, rozgłaszamy apel "Nigdy więcej wojny!" - mówił.

Uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn Polski i Rotę, odczytano Apel Poległych, po czym delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamięci. Na koniec z krótkim programem artystycznym wystąpili uczestnicy Studia Piosenki "Septyma".

r/ zdjęcia Robert Miśkowiec
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
do szukającego prawdy08:21, 4 września 2017
Chyba nie zrozumiałeś co napisałem, lub pomyliłeś w komentarzu tytuły książek.

Jeszcze raz gorąco Tobie i wszystkim "szukającym prawdy" polecam książkę wydaną w 1930 roku!

Tytuł: "Nieunikniona wojna mocarstw zachodnich przeciw Unji Sowietów"

Jest tam opisana technika przyszłej wojny, traktowanie ludności, mentalność niemądrych filozofów, jest o Żydach, których nienawidzą - Żydzi. I to, jak powinna wyglądać Unia Europejska.

/Wydawnictwo Antyk, lub Allegro/
poszukiwacz prawdy15:56, 3 września 2017
@ na świecie nie dzieje się nic nowego:
Każda nowa wojna przynosi ze sobą nowe techniki (ludobójstwa niestety też), które stanowią element zaskoczenia przeciwnika. Na I wojnie ginęli głównie żołnierze i nikt się nie spodziewał przed 1939 rokiem że podczas drugiej wojny najbezpieczniej będzie właśnie żołnierzom i właśnie daleko od kraju (uogólniam), natomiast najwięcej ucierpi ludność cywilna. Z książki pisanej po fakcie nic nie wynika, ani też książka niczego nigdy nie zapowiada. Są dowody na to że wszyscy całkowicie błędnie przewidywali przyszłość przed 1939 rokiem.
Mam pytanie: a co jeśli teraz ten szeroko pojmowany tzw. Zachód przegra konfrontację z Chinami i Rosją praktycznie jeszcze zanim ją w ogóle rozpocznie? Jeśli się bawimy w przewidywania to i taki wariant (wizja Witkacego) analizujmy na poważnie. Pamiętaj że demokratyczne państwa-miasta pod przywództwem Aten przegrały konfrontację z Lacedemonem, który w żadne demokratyczne nowinki filozofów się nie bawił. Tukidydes wiecznie żywy.
na świecie nie dzieje się nic nowego10:37, 3 września 2017
Wszystkim, którzy modlą się by II wojna się nie powtórzyła, polecam książkę:pt."Nieunikniona wojna mocarstw zachodnich przeciw unji sowietów". Już o niej pisałem, kiedyś była w formie elektronicznej w internecie i znikła, ale dzisiaj jest wreszcie dostępna w formie papierowej (wydawnictwo "Antyk" wydało reprint), jest także na Allegro. Z tej książki każdy dowie się, że II wojna światowa była już zdecydowana w 1930 r.,dowie się o takich pojęciach jak Stany Zjednoczone Europy, jak armia Unii Europejskiej),- to wszystko już było i się wraca .Z książki tej wynika, że Hitler był tylko wykonawcą planów "wielkich tego świata" którzy pozostawali w ukryciu. Bardzo ciekawa jest również ocena wschodnich Żydów, jakby zapowiadająca ich zagładę (nie pasowali do mającego powstać staraniem syjonistów Izraela).
Drodzy Państwo, wojny nie wybuchają jak wulkan, wojny się planuje, to jest działanie w określonym celu.Tak samo jest dzisiaj, Rosjanie jeszcze nie rozpoczęli manewrów "zapad" a książka" Wojna z Rosją 2017" jest w sprzedaży od początku roku.

Jeszcze raz polecam książkę z 1930 roku, jest ona aktualna nadal.
Do Ladybug06:51, 3 września 2017
Za to ty się wygłupiasz.
poszukiwacz prawdy10:56, 2 września 2017
Zawołanie "Nigdy więcej wojny" w sensie takiej wojny jak ten hitlerowski terror, który Niemcy sprawili pokoleniu naszych dziadków, pradziadków i prapradziadków, jest w gruncie rzeczy hasłem trywialnym, ponieważ na pewno tego typu zagrożenie nam nie grozi, bo zmieniły się techniki walki. Natomiast obecnie od 2003 roku nasz kraj jest non stop jednym z aktywniejszych członków koalicji wojsk sojuszu północno-atlantyckiego w aktualnie toczącej się wojnie na bliskim wschodzie, której konsekwencją jest napływ uchodźców, więc trochę nie rozumiem skąd to hasło (z rozpędu chyba?).
ladybird17:31, 1 września 2017
haha-nic o tym cmentarzu nie wiem-nigdy tam nie bylam-co mialam im o nim powiedziec?
Ladybug16:27, 1 września 2017
Jestem zbudowana postawa Pani Ladybird ,zastanawiam sie tylko co to znaczy "nie poszlam na cmentarz bo nie chcialam sie wyglupiac"
????????????????????????????????????????????????????????????????????
ladybird15:48, 1 września 2017
akurat dzisiaj przypadkowo pomoglam parze z Izraela/jezyk angielski/ojciec i bracia 1 z nich urodzili sie w NT-potem obozy itd-pokaazalam im ten plac/faktycznie auto z niego wyjezdzalo/ale mowilam ze rano byla ceremonia-sami wiedzieli ze w kinie byla synagoga-potem juz sami pojechali na cmentarz zydowski/ja tam nigdy nie bylam wiec nie chcialam sie wyglupiac by z nimi jechac/ale byli wzruszeni
Aga14:44, 1 września 2017
Jak ktoś nie szanuje miejsc Pamięci Narodowej to tam parkuje! Stąd ta uwaga, że to parking...
tutejsza13:59, 1 września 2017
To nie jest parking.
Dziś miejsce czci, a od jutra znów parking12:44, 1 września 2017
Uroczystości na parkingu?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij