Sobota, 26 maj 2018, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Nowy Targ i okolice
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
płatki mgły
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
płatki mgły
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 95%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.09.2017, 19:03 | czytano: 6762

Przecieka z góry i przecieka z dołu

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. O tydzień przedłużono przerwę w eksploatacji nowotarskiej pływalni. Okazało się bowiem, iż prócz okresowych przeglądów urządzeń i obiektu - niezbędne są poważniejsze remonty.

W enigmatycznym komunikacie MCSiR poinformowało, że "pływalnia będzie nieczynna do 17 września 2017, tj. do niedzieli z powodu przedłużających się prac remontowych realizowanych w trakcie przestoju technologicznego obiektu."

Nieco więcej światła rzucił na sprawę Cezary Szafraniec. Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przyznał, że powodem przesunięcia terminu otwarcia pływalni jest m. in. "wada projektowa" - Na styku dachu i zewnętrznej ściany pojawia się woda. Zastosowana wełna mineralna nie spełnia właściwie swojej funkcji. Jest wilgotna. Część parujące wody skrapla się i płynie po ścianie, a zewnętrze betonowe płyty ledwo wiszą i mogą spaść. Zastosowanie wełny mineralnej to był błąd projektanta. Wykonawca prac trzymał się projektu, więc nie ma tu jego winy - mówi.

Teraz projektant zasugerował zastosowanie pianki hydroizolacyjnej. Zaproponował użycie trzech różnych rodzajów, ale producent pianki odradza łączenie ich ze sobą, bo każda z nich inaczej "pracuje", inaczej się w różnych warunkach zachowuje.

Zdecydowano, iż wykonana zostanie nowa izolacja metodą natryskową z wykorzystaniem pianki odpornej na wilgoć i zmiany temperatury.

Ów "błąd projektowy" kosztuje 80 tys. zł. Miasto zapowiada, że pieniądze wyegzekwuje od autora projektu pływalni.

Drugim powodem przedłużenia remontu, jest naprawa przecieku podbasenia. Te prace realizuje na własny koszt wykonawca obiektu.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Obserwator05:11, 14 września 2017
Nigdy nie byłem na tym basenie, czy coś straciłem?
Op09:01, 13 września 2017
Bartek Ś wróć? Chyba po to żeby zabrać ze sobą kolesi. A potem znikać nam z oczu na zawsze. Ja pier.........afera goniła aferę a tym jeszcze mało. Al kółko wzajemnej adoracji mamy w tym bajorze.
Mieszkaniec NT19:21, 12 września 2017
Do Lord Reiden! Piszesz Bartek Ś. wróć? co kolesiostwa szukasz? I nie szafraniec tylko Pan Szafraniec jak już! Ten chłopak się nie pogubił tylko przejrzał na oczy i zobaczył w jakie bagno wdepnął. Fakt ten basen nie ma szczęścia ale tak to jest jak się miało betonową władzę przez tyle lat która wszystko tylko negowała, nawet budowę basenu i niestety nic dla zwykłych ludzi nie chciała zrobić.
Lord Reiden19:03, 11 września 2017
Bartek Ś. Wróć
Ten chłop kompletnie się pogubił. Podobno to już ostatnie dni Szafrańca ale co on wygaduje a p24 to publikuje. Bartku Wróć.
K18:35, 11 września 2017
Karnet nie obawiaj się, na pewno przedłużą Ci ważność :).
Szczerze mówiąc aż żal czytać te wieczne narzekania i utyskiwania. Mam wrażenie, że piszą je tacy, którzy na basenie nie bywają wcale lub zaszczycają obiekt swoją obecnością raz w roku. Ja pływam nader często i czekam z niecierpliwością na koniec remontu, ale wierzę że jest potrzebny i dlatego go robią. Po prostu żeby był użyteczny dla wszystkich jak dotychczas. Do zobaczenia na pływalni :)
abc17:26, 11 września 2017
@gnom - czyżbym się mylił?
baciok@14:40, 11 września 2017
Do nick ??????????????
Cztery litery jak się sharatają to pół biedy, Gorzej jak z przodu. To bedzie bieda wtedy.
ivo09:34, 11 września 2017
Ten obiekt ma tak rażące wady konstrukcyjne ze gołym okiem je widać. Jak można było zaprojektować gastronomię pod odkrytymi schodami gdzie całe błoto z butów leci bezpośrednio do przygotowywanego jedzenia.No kto był takim mądralą.
??????????????09:31, 11 września 2017
to niech poprawia jeszcze zjeżdżalnie bo sie cztery litery haratają
złodzieje budżetowi08:49, 11 września 2017
Toż to przemądrzała była stara władza ,"super" fachowcy w inwestycjach,
a fala też zrobiła swoją ekspertyzę i co i klops.Kiedy doczekam czasów aby srogo ukarać niekompetentnych i pseudo fachowców z urzędu miasta.
gnom08:36, 11 września 2017
@abc- wykop se dołek i się dobrze przykryj a wszystkim wyjdzie na dobre.
Qwertyuiop00:41, 11 września 2017
Wełna na dach to przeżytek - i tak za kilka-kilkanaście lat oklapnie, osiądzie i zostanie tyle co kot napłakał. A już o mocno zawilgoconym pomieszczeniu nie ma mowy.
A co do basenu... tak to jest, co jest na początku tanie, to w dłuższej perspektywie jest drogie. Jak się oszczędza na projektantach-amatorach, to są tego efekty. Już nie wspomnę o ulicy sikorskiego, która roku nie ma a już czuć na niej wyboje. za rok, dwa będzie znowu do remontu i skończy jak Waksmundzka - łata na łacie.
karnet23:49, 10 września 2017
To może niech się odniosą do sytuacji, gdzie kończą się terminy na wykorzystanie karnetu okresowego. Za chwilę się okaże, że kasa zostanie a okres ważności się skończy.
Co mają począć tacy klienci?
baciok@23:04, 10 września 2017
No to projektanta obciążyć kosztami. Jak nie ubezpieczony to jego problem. No niestety tak to jest jak projektantami zostaje się po Wyższej Szkole Pasterskiej (wiadomo gdzie).
Basen:)22:47, 10 września 2017
Ten "basen " Jest jakiś przeklęty. Wieczne afery to poprostu anty reklama dla Miasta. Proponuję wpuścić tam księdza aby poświęcił ten bajzel. A jak to nic nie da to zamknijcie ten obiekt i zróbcie tam upragnione lodowisko albo sprzedajcie jak wszystko co się da Nowotarskim biznesmenom: )
turysta22:25, 10 września 2017
Taki basen, jaki były burmistrz...
abc22:08, 10 września 2017
postawili basen za taka kasę, a było trzeba wykopać dołek i wyszło by na to samo.
pływalnia miejska - jak to szumnie brzmi!!!
dera22:01, 10 września 2017
na ,,podhalance'' szkolą się nowi ,, inźnierowie'' to bedziemy mieli lepszych fachowców....
ehh20:13, 10 września 2017
dlaczego nie to nie dziwi, wydawało by sie ze skoro basen cholernie drogi był to postawili na jakość nie na cenę, tymczasem awaria goni awarie 5 lat to to chociaż postoi bez generalnego remontu? ?P.H.U. Potoczak? i ich wieloletnie doświadczenie w budowaniu basenów... jedyne do czego sie oni nadają to do remont domów ludzi związanych z budowa basenu
STAŚ19:47, 10 września 2017
To paranoja, wiedział, że robi żle, ale zrobił ?!!
Resztę na własny koszt, to po prostu groteska, a ile przestoju, a ilem strat z tego tytułu ?!! Ludzie mogliby moczyć siedzenia, tak zwyczajnie.
Brak słów.
słoik19:44, 10 września 2017
Ech.Mamy bodaj ze bodaj,szkoły na szybko wyszkolić ,,inżynierów,projektantów,, Od góry, z dołu cieknie. Polecam.Lekko z góry dokręcić,zapasteryzować!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij