Niedziela, 18 marzec 2018, Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała
Zakopane i okolice
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
-11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
-11°
Wiatr: 6.9 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 79%
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.09.2017, 11:19 | czytano: 3506

Boisko pod prądem. Robotnicy natrafili na kabel, którego nie powinno być w tym miejscu

ZAKOPANE. Prace przy budowie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy nie zakończą się w terminie. Powodem jest kabel energetyczny, na który natrafiono w trakcie robót ziemnych, biegnący przez sam środek inwestycji.

Według Wojciecha Stankiewicza, naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego i Współpracy Europejskiej Urzędu Miasta Zakopane, roboty najwcześniej zakończą się z końcem października, chociaż wcześniej ich finał planowano na początek września.

- To jest kabel średniego napięcia, który nie został w ogóle ujęty na żadnych mapach i zewidencjonowany – mówi naczelnik Stankiewicz. – Projektant w trakcie wykonywania projektu w ogóle nie wiedział, że kabel znajduje się w tym miejscu. Jest on własnością spółki Tauron. Kabel musieliśmy już na własny koszt przenieść w inne miejsce. W takim wypadku, chociaż taka infrastruktura, jak sieć gazowa, czy właśnie energetyczna nie jest własnością miasta, to my jako inwestor musimy ponieść koszty przełożenia takiej instalacji i tego nie uda nam się uniknąć. Wydłuży nam się jednak czas realizacji inwestycji.

Łączny koszt budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy wynieść ma 2 miliony złotych. Z czego milion pochodzić będzie z rządowych dotacji.

js/
najnowsze informacje
komentarze
ff09:21, 13 września 2017
Jak go nie ma na mapach, i nie wiadomo czyj jest, to odciąć. Zaraz właściciel się znajdzie.
dzikikraj14:37, 12 września 2017
Często Tauron nie wiem jaką sieć gdzie ma ale wie za to doskonale jak pobierać opłaty przesyłowe.
123413:04, 12 września 2017
kto nie wprowadził tego kabla na mapy ? jakiś geodeta robił przecież mapki po zakończeniu inwestycji - budowy lnii energetycznej albo zasilania do jakiegoś obiektu. Trochę poszukać w papierach i winny się znajdzie. I ściągać od niego kasę za dodatkowe roboty. A nie tak, że ktoś spartolił robotę a teraz trzeba płącić z naszych podatków.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij