Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
16.09.2017, 09:45 | czytano: 1752

Szybka pożyczka na inwestycje

Gmina Poronin zdecydowała o zaciągnięciu krótkoterminowej pożyczki. Samorząd chce wydać pożyczone 600 tys. zł na pilne inwestycje.

Część pieniędzy gmina przeznaczy na dopłatę do zakupu samochodu strażackiego dla OSP w Małem Cichem. 150 tys. zł ma pójść na budowę klatki schodowej na potrzeby przedszkola w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Za 100 tys. zł, wymieniona zostanie stolarka okienna w dawnym Muzeum im. W. Lenina nazywanym „Wańkówką” .

- Planujemy również zaadaptować pomieszczenia dotychczasowej szkoły w Zębie na potrzeby przedszkola dla zachodniej części gminy. To jest to kwota 300 tys. zł. – mówi Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin. – Na te inwestycje mamy złożone wnioski i liczymy, że pieniądze będziemy zwracać sukcesywnie w miarę pozyskiwanych zewnętrznych środków.

js/
najnowsze informacje
komentarze
fortynbras12:14, 17 września 2017
Tak, tak, na pilne inwestycje. Bo tak się gospodarowało że pieniędzy zabrakło! Przyjdzie nowy wójt i nowa rada i będą to wszystko musieli spłacać, kosztem mieszkańców oczywiście.
Jasiek18:37, 16 września 2017
Do@@obserwator. Zgadzam się z tą opinią w100 %..Przydałaby się jakaś porządna kontrola w tym poroniańskim bagienku. Doją tylko kasę i nic nie robią oprócz promowania tandetnej goralszczyzny. A jacy dumni z tego!!!!
alik17:14, 16 września 2017
No cóż za "dobrą zmianę " trzeba słono zapłacić.
Com chcieli to mamy!!!!!
Obserwator11:35, 16 września 2017
A może by tak zaoszczędzić na niepotrzebnych etatach? Np. zrezygnować z "doradcy" Andrzeja Gąsienicy Makowskiego, który kosztuje budżet gminy kilkadziesiąt tysięcy rocznie? Może by też przemyśleć rezygnację z synekury jaką jest posada vice-wójta Buńdy .Skandalem jest, że mała gmina Poronin utrzymuje tylu darmozjadów !!!Poronin był kiedyś częścią Gminy Tatrzańskiej i kosztował podatników 30% tego co dzisiaj.
baciok@10:29, 16 września 2017
Nie ma szybkich pożyczek. Sa drogie pożyczki.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij