Czwartek, 02 lipiec 2020, Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Rain
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 78
Rain
22°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 84
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2017, 13:10 | czytano: 4553

Burmistrz wybrał nowego dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu

Mirosław Soból z Nowego Targu wygrał konkurs na stanowisko dyrektora miejskiej spółki zarządzającej m.in. lodowiskiem, basenem, stadionem i obiektami klubu Gorce. Zastąpi on na stanowisku dotychczasowego dyrektora Cezarego Szafrańca.

Mirosław Soból był jednym z czterech kandydatów. Z dwóch, których rekomendowała burmistrzowi komisja konkursowa, to na niego postawił Grzegorz Watycha. Stanowisko dyrektora obejmie 1 grudnia. Obecnie jest on dyrektorem Sądu Rejonowego w Zakopanem i ma dwa miesiące czasu na odejście z dotychczasowej pracy i załatwienie swoich spraw.

Burmistrz Grzegorz Watycha mówi, że o wyborze zdecydowały kompetencje, wykształcenie i doświadczenie. - Pan Soból ma umiejętności i doświadczenie w zarządzeniu ludźmi, w administrowaniu, zarządzaniu obiektami, zna się na ekonomii. To daje nam gwarancję, że sprawy MCSiR-u będą prowadzone rzetelnie. Kogoś takiego potrzebujemy - mówi burmistrz. - Moje główne oczekiwania wobec niego są takie, że zacznie racjonalnie wykorzystywać nasze obiekty, że pomoże pogodzić oczekiwania klubów w korzystaniu z nich, a z drugiej strony poprawi ich rentowność, poprzez pozyskiwanie nowych klientów, dochodów, najemców. Zacznie je komercyjnie wykorzystywać, by do funkcjonowania MCSiR i utrzymania obiektów trzeba było jak najmniej dopłacać z miejskiej kasy. Liczę też, że obierze kurs na stabilność, której potrzeba tej młodej jednostce. Moim oczekiwaniem jest również, że stworzy ofertę w stosunku do mieszkańców, by MCSiR stało się również organizatorem rekreacji w naszym mieście - dodaje.

Mirosław Soból zastąpi na stanowisku Cezarego Szafrańca, który dyrektorem Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu zaledwie od kilku miesięcy. Burmistrz postawił go zmienić, gdyż mimo iż został dyrektorem miejskiej spółki, nie zakończył prowadzenia działalności gospodarczej. - W związku z tym byłem zobowiązany do rozpisania konkursu na stanowisko nowego dyrektora. Ubolewam nad tym, bo jestem z jego pracy bardzo zadowolony, ale takie są przepisy - mówił Grzegorz Watycha w rozmowie z Podhale24.pl.

r/
najnowsze informacje
komentarze
zokopian19:52, 17 grudnia 2017
o wyborze zdecydowały kompetencje, wykształcenie i doświadczenie. - Pan Soból ma umiejętności i doświadczenie w zarządzeniu ludźmi, w administrowaniu, zarządzaniu obiektami, zna się na ekonomii. To daje nam gwarancję, że sprawy MCSiR-u będą prowadzone rzetelnie...
Obecnie ten S. został zamknięty i ma zarzuty korupcyjne, ale świetny był- nie Panie Burmistrzu?
oby do wyborów09:14, 30 września 2017
Kolarz,tancerz a teraz kto? Akrobata?
avivat21:04, 29 września 2017
No i mamy kolejnego kolarza
kijj20:32, 29 września 2017
Świetny fachowiec. Merytoryczny. Powodzenia!
sportowy18:52, 29 września 2017
Kiedy budowa nowej obiecanej hali Panoe Burmistrzu?!
ski18:24, 29 września 2017
Kolarstwo to piękny sport
ogr16:55, 29 września 2017
Coś mi tu nie gra. Z własnej nie przymuszonej woli rezygnuje z prestiżowego stołka dyrektora sądu w Zakopanym żeby objąć dość wątpliwą fuchę i zapewne mniej płatną w Nowym Targu . Mając do wyboru pracę z prawnikami stawia na basenowych? No nie wiem.
Anka15:51, 29 września 2017
Mirson gratki. Fajny chłop jesteś.
Pani Joanno ja tez chce jakaś robotę , jestem kompetentna w wielu sprawach
miłośnik sportu emerytowany15:47, 29 września 2017
Tyle było walki , tyle krzyku , tyle pomysłów na lekkoatletyczne wykorzystanie stadionu miejskiego do uprawiania królowej sportu. Miasto wybudowało obiekt z tartanowymi bieżniami , nowoczesnymi urządzeniami lekkoatletycznymi i dziś kopacze wojasowi zawładnęli obiektem nie dopuszczając do niego od rana do wieczora nikogo innego. Może ny wybrany przez burmistrza dyrektor spowoduje ,ze na stadionie miejskim zacznie działać akademia lekkoatletyczna . Nie było takiego nowoczesnego obiektu jak dziś , był stary , to wszyscy chcieli w mieście uprawiać lekkoatletykę , a teraz nikt nie chce? A gdzie wysoko wykwalifikowani nauczyciele WF ? Też ich nie ma ? Specyfika Nowego Targu ?
rachunek ekonomiczny przemawia za prywatyzacją15:35, 29 września 2017
Niekonsekwencja burmistrza , który powierzył stanowisko , która nie spełniała warunków wykonując pracę , której nie mogła łączyć ze stanowiskiem dyrektora . Przecież można było nie powierzać stanowiska , która nie spełniała warunków . Nie pierwsza i nie ostatnia niekonsekwencja burmistrza Grzesia. Teraz jeszcze przed zakończeniem kadencji prywatyzacja w MZK i ZGZiR , który wykonuje zupełnie inne funkcje do tych które ma w nazwie i zupełnie ni godzi się ze statystyką GUS .Obiecywał - zobaczymy czy Grześ dotrzyma słowa danego przed wyborami .Może rachunek ekonomiczny pomoże w podjęciu decyzji Grzesiowi.
mnich15:30, 29 września 2017
Ze stanowiska dyrektora Sądu ma stanowiska dyrektora MCSiR to chyba jakaś degradacja dla faceta. Porażka.
jasnowidz z podstawami15:18, 29 września 2017
Faktycznie facet ma wysokie kwalifikacje do pełnienia tej sportowej funkcji. Zna się na obiektach sportowych , na specyfice sportu i na wszystkim dokoła. Trafiony wybór burmistrza . Stawiam ,że za najpóźniej trzy lata będzie nowy konkurs , ale tego wyboru dokona już nowy burmistrz .
koza13:47, 29 września 2017
Czyżby BŚ nie dostąpił zaszczytu? Łoj pomorek.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij