Czwartek, 14 listopad 2019, Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
30.09.2017, 10:38 | czytano: 2404

Najgorsza droga w gminie do remontu

Droga na osiedle Potoczki w Zębie zostanie w końcu wyremontowana. Bronisław Stoch, wójt Poronina, przyznaje, że jest to najgorsza droga w gminie.

- Z drogi tej nie korzysta już nawet listonosz po tym jak urwał tutaj podwozie – mówił na sesji Rady Gminy Poronin radny Stanisław Staszel. – Kierowcy boją się tędy już w ogóle jeździć. Urywają zderzaki, miski olejowe, niszczą podwozie.

Powodem długotrwałego braku remontu drogi na Potoczki, to ciągnące się od lat sprawy sądowe związane z prawem własności. Właściciele nie dawali zgody gminie na wejście w teren. Ponad 9 lat temu gmina podpisała umowę z wykonawcą, który miała na jezdni położyć nowy asfalt. Do robót ostatecznie nie doszło. Teraz na mocy postanowień sądowych jedynym właścicielem drogi jest gmina. Wójt przypomina, że przed laty mieszkańcy, którzy mają swoje domy na Potoczkach, złożyli się nawet z własnych pieniędzy, które przekazali gminie, na modernizacje ulicy. W związku z tym, że nie udało się remontu zrobić, pieniądze przejęła gmina. Teraz, jak zapewnia wójt Stoch, ma ona moralny obowiązek, żeby mieszkańcy osiedla mieli nową ulicę.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Adam2211:12, 30 września 2017
W końcu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij