Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Czarny Dunajec i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
17°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 70%
pochmurno
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 84%
deszcz
17°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 81%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 50%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.10.2017, 13:49 | czytano: 2984

Multimedialne ławki w Zakopanem. Będzie turystyczny hit?

zdj. Marcin Szkodziński

Władze Zakopanego chcą na ulicach miasta postawić multimedialne ławki. Dzięki nagranym materiałom dźwiękowym, turyści będą mogli posłuchać góralskiej muzyki i informacji o zasłużonych zakopiańczykach. Pomysł nie jest nowy, podobne "Ławeczki Chopina" funkcjonują już w Warszawie, gdzie cieszą się ogromną popularnością.

Zakup ławek jest możliwy dzięki przyznanej miastu dotacji na działania kulturalne. Z pozyskanych pieniędzy wydrukowane zostaną jeszcze m.in. wydawnictwa związane z nadchodzącym 50. festiwalem Folkloru Ziem Górskich.

Na ulicach Zakopanego, w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych, stanie 9 ławek związanych między innymi ze Stanisławem Witkiewiczem, Kornelem Makuszyńskim, Karolem Szymanowskim, czy Bartłomiejem Obrochtą. Choć wszystkie ławki będą wyglądały podobnie, każda z nich dedykowana będzie innej postaci.

- Chcielibyśmy, aby turyści przyjeżdżający do Zakopanego mogli zainspirować się fragmentem muzyki, bajki, czy poezji i pójść dalej, do miejsca, którym będą mogli rozwinąć te wiadomości - mówi Joanna Staszak, naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego.

pk/
najnowsze informacje
komentarze
SO LE JUK23:55, 11 października 2017
Pozycja siedząc jest fajna
HITEM - ŁAWKA MEDIALNA
Degustację tu zalicza
Ta ekipa od Japycza
Toż z Wilkowyj się CI
znaja
Po godzinie
MAMROTAJĄ-

Że jakiś duch
Że babę w brzuch
Że baba w krzyk
A że duch znikł

Że niby jajko
Jak STOŻEK
EJ CHŁOPY
TO PRZECIEŻ
MROŻEK :);)

Też bym tak
SIEDZIAŁ
W NIEDZIELE
I NIECH SIĘ
TU NIC NIE
DZIEJE
Niech płyną
Tony muzyki
Nie chcę rozmawiać
Tu z nikim !!!!!!!!
CZY JA TU COŚ
KOMBINUJĘ TAK ;)-
DARMO TELEFON
ŁADUJĘ
Masza22:23, 10 października 2017
Dobrze że byli słynni Zakopiańczycy i można będzie o nich posłuchać ...i dobrze że chociaż ławeczki zrobią chętnie posłucham o tych co wsławili Zakopane ...bo od dwudziestu lat włodarze Zakopanego bez żadnego pomysłu na Zakopane grabili rozkradali niszczyli krwawice naszych praojców budując coraz większe własne koryta ...niszcząc cały dorobek szlachetnych Zakopiańczyków mają tupet przypominać nam o nich już tylko na ławeczkach...bezczelni ? Z tupetem ? Czy móże nas mają już za kompletnych idiotów?
Głowa20:55, 10 października 2017
@scypek Posłuchaj se lepiej polskiego rapu na słuchawkach.
Mnie się ten pomysł podoba!
Scypek19:32, 10 października 2017
Chyba was powaliło dokumentnie...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij