Niedziela, 18 marzec 2018, Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała
Rabka Zdrój i okolice
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
-11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
-11°
Wiatr: 6.9 km/h Wilgotność: 85%
śnieg
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 79%
śnieg
-11°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 91%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.10.2017, 12:42 | czytano: 2992

Podhalańskie Amazonki zachęcają kobiety do badań piersi

Fot. Szymon Pyzowski

W Nowym Targu Amazonki zaapelowały do młodych kobiet: - Korzystajcie z broni na raka piersi, którą jest profilaktyka. Choroba atakuje już 20-letnie kobiety, a wczesne wykrycie pozwala z nią wygrać.

Podhalańskie Amazonki zorganizowały w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu szóstą kampanię profilaktyczną dotyczącą raka piersi. Odbywa się ona pod hasłem "Żebyś raka nie dostała, idź się zbadaj moja mała", którego autorem są podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu. Baner z tym hasem będzie wisiał na budynku MOK-u do 15 października, to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Do udziału w imprezie amazonki zaprosiły głównie młodzież ze szkół, żeby uświadomić, że z badań korzystać powinny młode kobiety. Od szybkiej diagnozy zależy skuteczność walki z tą chorobą. - Możemy uniknąć choroby, zamienić ją ze śmiertelnej na przewlekłą - podkreśla Ewa Palider ze stowarzyszenia Podhalańskie Amazonki. W MOK-u miały miejsce występy artystyczne i akrobatyczne, a na koniec odbył się koncert duetu Daniel Lipiec i Łukasz Rajski.

Podczas spotkania w MOK-u rozdano 75 zaproszeń na badania usg. Ufundowali je radni powiatu nowotarskiego Grażyna Tylka i Michał Borzęcki, Mateusz Iskrzycki z Gool Gorce, All Medica, Podhalańskie Amazonki i Fundacja im. Adama Worwy. Rok 2018 Sejmik Małopolski ogłosił Rokiem profilaktyki raka piersi. W czerwcu amazonki zaapelowały do władz samorządowych powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego o sfinansowanie badań usg piersi dla kobiet między 25 a 50 rokiem życia. Odzew jest bardzo duży. - Gminy wykupiły już w sumie 550 badań dla swoich mieszkanek, a to nie wszystko, bo kolejne samorządy deklarują sfinansowanie badań - mówi Ewa Palider.

r/ zdjęcia Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
do : sokrateles12:43, 12 października 2017
Proszę o przykłady na tezy zawarte w pierwszym i drugim zdaniu. Pierwsze przemyslę, drugie może zastosuję. Pozdrawiam
feministka12:31, 12 października 2017
Ci górale ze zdjęcia to na pewno najlepsi lekarze w badaniu piersi. Chciałabym żeby mnie przebadali.
sokrateles23:39, 11 października 2017
@ Baciok:
Powiem szczerze: jest to wszystko naprawdę tak zakręcone, że czasami naprawdę bywa że skłaniam się do poglądu że to Ty masz rację. Jest takie zatrzęsienie tematów do odkręcenia że głowa boli.
baciok@22:04, 11 października 2017
Do nick Sokrateles włącz swoje myślenie powiem tak oględnie. Podaj lepszą profilaktykę przeciwnowotworowa. Tylko nie wyskakuj ze zdrowym odżywianiem, brakiem stresu. Jestesmy tak omotani wszelakim polem magnetycznym, spożywamy czystą chemię w pozywieniu , że strasenie kobiet to juz głupota. Pokazywali ostatnio Panią ze Szczecina, która 2 lata leczyła sie u znachora i dopiero z rozpadająca piersią bez szans na ratunek trafiła do szpitala. Tak,że nie opowiadj głupot.
sokrateles21:20, 11 października 2017
Rzeczywiście, chodzi o usg, zatem przepraszam za niedoczytanie tekstu. Dalej jednak uważam że są lepsze na to sposoby.
ta ruda20:15, 11 października 2017
Tu nie chodzi o mammografię , tylko usg Sokratelesie
Naaaa17:11, 11 października 2017
A gdzie moge zrobic takie badanie bezplatnie mam 28 lat
sokrateles15:01, 11 października 2017
W samym już procesie badania piersi dochodzi do narażenia się na ryzyko nowotworu. Są lepsze sposoby na profilaktykę przeciwnowotworową. Kobiety, włączcie myślenie!
JL14:30, 11 października 2017
Brawa dla WAS.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij